PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzywienie ogona i dodatkowy problem



dbass
24-05-2012, 12:49
Nawiazujac do poprzedniego watku zamieszczonego na forum chcialem sprecyzowac problem, moze to cos ulatwi, tak wiec:
1. Lekkie skrzywienie jakis 1 cm za poczatkiem ogona, wyglada to w ten sposob ze z jednej strony jest wyraznie wklesle miejsce, natomiast z drugiej wypukle, brak swietlowki UV, lecz watpie zeby to bylo przyczyna. Skrzywienie pojawilo sie w ciagu 1 dnia, mysle ze moze to byc przyczyna uderzenia o konar, gdyz Henry lubi biegac po calym terrarium. Byc moze jest to spowodowane dieta i tu pojawia sie kolejny problem przez moja niewiedze i brak doswiadczenia w hodowli legwana zielonego podawalem mu bialko zwierzece w postaci twarogu, gotowanego bialka od jajka, kilka razy zdarzalo mi sie podac maczniki i ser zolty. Zawsze sie nabieral na humory mojego pupila, gdyz on nie chcial jesc nic poza wlasnie tymi pokarmami od czasu do czasu zjadl marchew salate, ogorka, arbuza i mandarynke. Natomist od pewnego czasu za porada kolegi Pana J:) pozdrawiam probuje wcisnac mu zielonke, niestety on nie ma checi nawet na nia spojrzec, nie wiem co robic pomozcie:(

Jacku
24-05-2012, 15:52
no ale już je zieleninkę, prawda :))))) Pozdrawiam!

Letaa
24-05-2012, 16:04
DBASS mialam dokladnie ten sam problem, leg po jakims czasie z miski wybieral tylko pokarm pochodzenia zwierzecego , a ser bialy i inne serki wrecz uwielbial ..... po jakims czasie dowiedzialam sie ze to zla dieta i usilowalam z nim walczyc ,dostawal swoj ulubiony twarozek z odrobina lisci , codziennie zwiekszalam proporcje lisci do serka , tak by leg nie byl w stanie wybierac samego serka .... po jakims czasie przyzwyczail sie :) i teraz juz je to co powinien :) a moze raczej powinna bo Danielek (to imie lega) okazal sie samiczka

dbass
25-05-2012, 06:57
Dziekuje za porade, mysle ze juz nie jest tak zle, gdyz powoli zaczal jesc zieleninke. Mam nadzieje, ze mu sie nie odwidzi, co do ogona to kontuzja nie minela, jezeli ktos by wiedzial co moze byc przyczyna i jak ja rozwiazac prosze o pomoc.
Dziekuje i pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==