PDA

Zobacz pełną wersję : Legi i inne zwierzęta



akasza
25-05-2012, 02:08
Od prawie dwoch tygodni mieszka u nas malutki Amstafik Cloe. Pierwszego dnia Marcel schowal sie w swoje krzaki i tylko zezowal, co to za nowe stworzenie pojawilo sie w domu. Przez pierwsze kilka dni jadl troche mniej niz zwykle ale teraz juz mu przeszlo. Ostatnio nawet dobija sie do drzwi terra (mimo, ze widzi psa) i chce wyjsc na spacer. Nie staram sie ich na razie blizej poznac (pies jest za maly a Leg moglby sie zbytnio zestersowac). Nie zostawiamy ich tez sam na sam gdy wychodzimy (legus zostaje w swoim terra i pokoju).

I tu moje pytanie: jak wygladaja relacje Waszych Smokow z innymi zwierzętami - jesli je posiadacie? Czy mozecie opisac swoje doswiadczenia - i te dobre i te zle (mam nadzieje, ze tych bedzie jak najmniej)?

Z gory dziekuje,
Ania

Janusz.Poz
25-05-2012, 02:39
Przed rokiem przez dwa miesiące w domu miałem fretkę. Młodą - ok. pół roku.
Legwanica się stresowała. Spadł jek apetyt, była niespokojna, rzadziej wychodziła z terrarium. A jak już wyszła, to szybko wracała.
Mimo, że fretka była na codzień trzymana w innym pokoju, to gadzina jednak wyczuwała jej obecność.
Raz doszło do konfrontacji. Fretka dostała dwa "machy" ogonem. I już więcej się do legwanicy nie zbliżała.
Jednak oddałem fretkę i moja Kaziu się uspokoiła. Wrócił apetyt itd.
Trzeba wziąć pod uwagę, że fretka jest drapieżnikiem. Łowcą, którego tak do końca nie można oswoić. Było bardzo prawdopodobne, że kiedyś zechciałaby zapolować na legwana.
Psy zdecydowanie łatwiej dają się "ułożyć" i mogą przyzwyczaić się do zielonego "potworka". Ale czy legwan się przyzwyczai?
No i ten stres...
Pozrawiam,
Janusz

meg11
25-05-2012, 03:22
Witam Aniu!
Było już coś kiedyś na ten temat..
Tutaj masz link: http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5118&t=5084
Miłej lektury:)
Pozdrówki!

42d3e78f26a4b20d412==