PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kilka pytan ??



arture
29-05-2012, 10:39
1.Przede wszystkim ile czasu zajmowalo wam oswajanie legwanów??
2.Muj legwan ma ok. 2 miesiency i ma takie bardzo czarne luski na przednich konczyna (Wygląda jakby niektóre łuski sie polaczyly:( ) co mam robic??
3.Na ogonie i grzbiecie ma takie szare kropki ale jakgdyby tak narośl na łuskach:(( co mam tez zrobic z tym
4.Jak ponazywaliscie swoje legwany??
Pozdrówko

Jacku
29-05-2012, 13:22
Witaj :))) co do czasu oswajania legwanów nie ma możliwiści go określić, ponieważ na oswajanie składa się wiele czynników. Charakter zwierzęcia, ilość czasu który mu poświęcisz itd. (zobacz FAQ pkt.22) Legwana swojego możesz poznać tylko i wyłącznie przez obserwację i obcowanie z nim jak najczęściej :))) ... a te czarne łuski to raczej normalka, choć inni pewnie też się na ich temat wypowiedzą. Pozdrawiam!

emil
29-05-2012, 13:35
hej.ja jeszcze na legwanach nie znam sie dobrze wiec odp. ci tylko na 1 pytanie...mam mojego lega ze 2 miechy i chyba sie juz rozumiemy.
z terra wyciagam go bez problemow, przestal grysc tylko jeszcze troche drapie i jak cie go pusci na podloge to ucieka :( ale mysle ze z tego wyrosnie...
pozdrawiam em

Fatum
29-05-2012, 14:08
Te czarne łuski to u mojej legwanicy też są. Te szare kropki to niestety nie wiem co to jest. Jeżeli chodzi o oswajanie to mam ją już jakieś 1,5 roku, a nawet chyba ponad i nie moge powiedzieć, żeby była tak super oswojona. Jest do mnie przyzwyczajona i to bardzo, ale żeby była oswojona to nie i chyba nigdy nie bedzie(niektóre takie są). Moja legwanica nazywa się Gadzinka.

emil
30-05-2012, 03:25
hej arture, najlepiej jak bys wrzucil fotke lega....

arture
30-05-2012, 03:53
narazie nie mam ale jak wywolam film to wrzuce fotke

Dominis
30-05-2012, 09:25
Hej!
Mój legwan ma około roku i jest średnio oswojony. Czasami wydaje się być nie zadowolony z mojego towarzystwa i ucieka, kiedy chce ją wziąć na ręce, a czasami sama przychodzi. Nazywa się Sway. Powodzenia.

Izabela
30-05-2012, 09:49
Witaj w gronie legwaniarzy! Mój Bazyli ma w tej chwili 20 miesięcy, ze mną jest od 16 i można powiedzieć, że jest do mnie przyzwyczajony, no może nawet oswojony na swój legwani sposób (gadzi móżdżek to.... gadzi móżdżek i "pieskiem" jaszczur nigdy nie zostanie). Nie wiem, czego spodziewasz się po słowie "oswojenie", ale jeśli potraktujesz go trochę z przymrużeniem oka, to pierwszych efektów oswojenia możesz spodziewać się ... kiedyś. W związku z powyższym życzę Ci cierpliwości i wytrwałości. Co do czarnych i szarych znaczeń - kojarzą mi się one wyłącznie z naturalnymi kolorami legusia. I im starszy, tym będzie mniej zielony a bardziej czarny, szary, pomarańczowy. Łączę pozdrowienia.

matrix_girll
01-06-2012, 07:01
Moj legwan jest u mnie od poltora miesica, niestety nie jestem jego pierwsza wlascicielka i przez to mysle ze bedzie mi o wiele trudniej go do siebie "przyzwyczaic" bo na razie o tym marze. Chociaz moge bez problemu robic przy nim wszystkie codzienne czynnosci, to o karmieniu z reki czy tez o tym ze sam wejdzie mi na reke narazie tylko snie:)Ale coz mam duzo cierpliwosci i zapalu. Nazwalam go Gangster poniewaz na poczatku byl taki wredny i tak nas straszyl, jakby chcial co najmniej nas obrabowac i zabic:p A mimo to ze sie juz uspokoil to imie mu sie chyba spodobalo bo w miare na nie reaguje:) pozdrawiam.

Rysiek
01-06-2012, 09:17
Matrix i Gangster - brzmi nieźle ! Cierpliwość to podstawa , a z wchodzeniem na rękę to w przypadku legwana trudna sprawa. Jeśli chodzi o karmienie to już łatwiej będzie. Na całkowite zaufanie raczej nie licz. Dużo zależy od osobnika i to, że jesteś drugą właścicielką też może mieć znaczenie. Powodzenia ! Rysiek

matrix_girll
01-06-2012, 10:52
Wielkie dzieki.Duzo na temat legwanów czytalam i wiem, ze to jest bardzo trudna sprawa.Najgorsze jest to ze poprzedni wlasciciele widac nie za bardzo przejmowali sie oswajaniem.Bali sie go i po nieudanych probach zaprzestali.Nie rozumiem takich ludzi i mam nadzieje ze mi sie uda:)W koncu mam mase czasu:)pozdrawiam.

meg11
01-06-2012, 11:03
..i cierpliwości.. powinnaś dodać:))
pozdrówki!

matrix_girll
02-06-2012, 01:37
no i cierpliwosci hehe:)

42d3e78f26a4b20d412==