PDA

Zobacz pełną wersję : Witaminy



I.Iguana
30-05-2012, 03:00
Witam mam pytanie o witaminy szukalem w Faq i w wyszukiwarce ale niec konkretnego nie potrafilem znalezc wiec jakie witaminy mam podawac mojemu legwankowi czytalem o sera reptilin 3-4 krople na 100g i czytalem tez o sera reptimineral H i o jakies TETRA w proszku i Hagen w kroplach te ostatnie to z jakiegos postu Ryska i mam pytanie czy sa jeszcze jakies inne witaminy o jakiej nazwie i gdzie je mozna kupic w gliwicach i jak je dawkowac oraz co z wapniem gdzie go kupic i jak podawac dawkowac jednym slkowem wszytko o witaminach.

Jacku
30-05-2012, 05:33
:))) Co do witamin, to już wiesz, co do wapna to sprawy mają się tak : możesz kupić w aptece Calcium pantothenicum ( 1 tabletka x w tygodniu, lub Calcium Vitarum+witamina D3 (1/2 tabletki x w tygodniu ), lub przemiennie 1x C.P, a w następnym tygodniu 1/2 tabletki C.V.+Wit D3 (to dawki dla dorosłego osobnika 2-5kg ). Dobrze by jednak było, gdyby legwan (szczególnie młody) miał STAŁY dostęp do utartej sepi (osassepi) - kupisz w zoo sklepie jako środek dla np. papug - ponieważ legwany same sobie mogą wtedy w miarę potrzeb uzupełniać niedobory wapniawo-mineralne. Pozdrawiam!

I.Iguana
30-05-2012, 07:45
Jest tolegwan mlody okolo 40 cm aha jak bys mogl to powiedz mi jacku jak dawkowac i gdzie kupic(wiesz czy sklep zoo czy apteka)sera reptimineral H i hagen i tetra i jak je podawac ok

Dominis
30-05-2012, 09:38
Witaj! Ja witaminki Sera Reptimineral H kupiłam w sklepie Zoo.

Fatum
30-05-2012, 11:14
Ja daję mojej legwanicy tak 1/4 tabletki Vitaralu na tydzień.

Jacku
30-05-2012, 14:02
jeśli chodzi o sera, hagen, tetra to kupisz w zoosklepach. Co do wapna to apteka. Dawki wapna daj przez połowę. Pozdrawiam!

I.Iguana
31-05-2012, 07:40
cxzy jest konieczne okorowanie drzewa przed wlozeniem go go terra?? ja nie okorowane drzewo trzymalem z karzdej strony w piekarniku okolo 30 min ale go nie okorowalem czy to potrzebne???

Jacku
31-05-2012, 13:34
nie ma potrzeby korować :))) ... a jaki gatunek użyłeś ? Pozdrawiam!

GG 5248121

Rysiek
01-06-2012, 09:25
Ja okorowałem i pomalowałem bejcą, ale poprzyklejałem kawałki zdrowej kory ułatwiające wspinanie. Fotka w załączniku. Co do witamin w Gliwicach mieli w Tesco Sera Reptimineral H . Teraz je stosuję, ale ciągle zmieniam. Miałem Tetrę, Hagena, a oprócz tego można i Vibowit , Vitaral itp. Dodatkowo wapno Calcium Pantothenicum i Calcium Vitrum + D3 na zmianę. Do kupienia w aptece. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==