PDA

Zobacz pełną wersję : zjada wlasne odchody



dygut
07-06-2012, 07:01
Helloo grupowicz


Mam do Was takie dziwne pytanie moj legwan zjada wlasne odchody , jak myslicie czego mu potrzeba , z tego co wiem u psow jest to tak ze jesli je zjada to nie dosc ze mu z pyska "jedzie" to potrzebuje drozdzy , a jak jest w przypadku legwanow ?


Z gory dzieki Pozdrawiam M.D.

Izabela
07-06-2012, 10:34
Na filmie o legwanach mówiono, że malutkie legwaniki zjadają odchody starszych i w ten sposób "zaopatrują" się w bakterie pomocne przy procesach trawiennych - nie wiem, jaki to ma związek z przypadkiem Twojego legwana, ale tak mi się skojarzyło. Może odezwał się w nim instynkt... Łączę pozdrowienia.

Gadzinka
08-06-2012, 05:14
Izabelo tez ogladalam ten film :) to sie tyczylo mlodziutkich legwanikow
wkraczajacych w zycie. Normalnie legwany " brzydza" sie swojej kupki i po zrobieniu zaraz od niej uciekaja, tak przynajmniej robia moje.
Zreszta nigdy nie nabrudza w terarium tylko na zewnatrz jezeli juz cos to przyzwyczajone sa do zalatwiania sie rano w wannie, drugi raz po poludniu w swoim ulubionym miejscu i nigdy nie zauwazylam czegos podobnego.
Moze Twojemu legwanowi brakuje bakterii do trawienia albo skladnikow mineralnych?
Moje legwany teraz jedza wszystko co na dzialce rosnie a aktualnie
przepadaja za liscmi chrzanowymi, fasolka zolta i zielona ugotowana bez soli, pokrzywa, krwawnikiem i liscmi babki, platki kwiatu od slonecznika, czarna porzeczka, truskawkami jak byly a teraz wisniami (podaje bez pestek) poprostu sie nimi zajadaja.

Pozdrawiam
[gadzinka]

noradarling
09-06-2012, 04:23
A właśnie...
Dajecie legwanom liście chrzanu?

Gadzinka
09-06-2012, 05:32
Tak jak pisałam w poprzednim poście moje legwany bardzo lubią jeść liście chrzanu, a jak sobie pochrzanią dopisuje im apetyt ;) i mają zdrowe brzuszki - wiadomo jak to po chrzanie.
Chrzan zawiera enzymy, sole mineralne (wapń, żelazo, potas, magnez, sód, fosfor, siarka), witaminy (A, B, C, E, PP).
Chrzan jest bakteriobojczy, grzybobojczy, wspomaga układ trawienny, ma działanie rozgrzewające, stymulujące.
Liście chrzanu są dobrym dodatkiem do urozmaiconej legwaniej sałatki.

Smacznego
Pozdrawiam
[gadzinka]

Fatman
14-06-2012, 10:37
Najprawdopodobniej brakuje im czegos. Sprobuj im podac jakis komplet witamin np. reptimineral.

Fatman
14-06-2012, 10:38
Sorki, nie im tylko jemu.

michał nierodzik
14-07-2012, 08:07
Brak witamin kup sera witaminy i wapno

42d3e78f26a4b20d412==