PDA

Zobacz pełną wersję : grzebień mojej Zielonej :/



meg11
10-06-2012, 05:04
Witam:)
Znacie może jakieś sposoby na wyprostowanie grzebienia legwanowi? :)
I czy takowe wogóle istnieją????
Moja dorosła legwanica "powyginała" go sobie leżąc w niskiej półce i troszeczkę straciła na urodzie ;)
No i nie wiem czy to już tak na wieki zostanie czy można tego jakoś zaradzić..
Pozdrówki!

arture
10-06-2012, 07:54
Mam pytanie ile lat ma ten legwan???

Krzysztof.W
10-06-2012, 14:38
Meg11, coś ten legwan nie wygląda mi na samicę. :P




pozdro.

meg11
10-06-2012, 14:40
wygląda, wygląda.. :)

Krzysztof.W
10-06-2012, 14:56
Aby na pewno jesteś tego pewna? :).

Bo popatrz twój legwan na zdjęciu posiada długi grzebień , to cecha raczej samca, karczycho także ma niczego sobie , to także cecha samca . No i te dwa wielkie :) kolce na końcu pyszczka , przecie to samiec ;P.
No ale nie będę się z tobą oto przekomarzał , to twój legwan, ty go hodujesz, wiesz o nim najlepiej .


Pozdrawiam.

meg11
10-06-2012, 14:59
No właśnie..
Ja wiem najlepiej :)
Mam go już dłuuugi czas i poprostu "wiem"
Pozdrówki!

Ps. Do "Arture": Legwan ma ok. 3 latka :)

Gadzinka
10-06-2012, 16:14
Kondycja grzebienia zależy od wilgotności, minerałów i przebywania dużo na naturalnym słoncu... mojemu na słońcu pióropusz staje jak irokez u punka ;) Tak samo jak u ludzi wszelkie niedobory objawiają się słabą kondycją włosów i paznokci.
Ps. Mi również Twój leguś wygląda na samczyka.

Pozdrawiam
[gadzinka]

Seb
11-06-2012, 02:51
Nie wydaje mi się aby dało się wyprostować grzebień u Lega . Zdaje się że to przychodzi z wiekiem ;-) Robal ma teraz też około 3 latek i podobnie zaginają się mu kolce. Zdaje się że taka moda;-) Po południu podeślę najnowszą fotkę mojego smoka.

Pzdr.
Seb

Seb
11-06-2012, 09:15
Aktualna fotka Robala jak obiecałem. Jak widać też się czesze na bok ;-)

Pzdr
Seb

meg11
11-06-2012, 11:54
Witam!
Do Gadzinki: grzebień mojej legwanicy nie jest powykrzywiany z powodu niedoboru jakiś witamin.. Zielona "zepsuła" go sobie mechanicznie, tzn. leżąc w zbyt niskiej półce..

Do Seba: Piękny Robal.. Mojej Zielonej aż ślinka cieknie ;)

Pozdrówki!

arture
11-06-2012, 12:41
Do meg : Udało ci oswojic swoja legwanice jezeli tak to ile czasu ci to zajelo ?? I jak myślisz ile zajmie mi oswojenie mojego jak poświecam mu dziennie z 3,5 godziny (w tym czasie jest na mojich rękach)
p.s Jak widzialem zdjecia Legwanów w swojim srodwisku to musze powiedziec że po pierwsze mialy mniejsze kolce na grzbiecie i nie powyginane (cale i proste) a także byly ze 100% zielensze (moze jest to spowodowane brakiem ruchu i za duza iloscia pokarmu zwierzecego ale nie mam zielonego pojecia)

meg11
11-06-2012, 13:52
Witaj Arture!
Nie jestem w stanie ocenić ile zajmie Ci oswojenie Twojego zwierzaka..
Jeśli czytałeś troszkę na temat legwanów, to napewno wiesz, że każdy ma inny charakterek.. ;)
Mi oswojenie mojej zajęło duuuużo czasu.. :(
Z terra po raz pierwszy wyjęłam ją po ok. 7 miesiącach..
Teraz mam ją już dłuższy czas i jest okazem maxymalnie łagodnego i oswojonego legwana :)
Życzę Ci CIERPLIWOŚCI, wszysko przyjdzie z czasem i pamiętaj:
NIC NA SIŁĘ !!!

Pozdrówki!

Gadzinka
12-06-2012, 14:53
meg11 w poprzednim poście napisałam od czego najczęściej zależy kondycja grzebienia. Co sie tyczy Twojego legusia - sama wiesz najlepiej w jakiej jest kondycji :)
Wiem z wlasnego doswiadczenia, ze grzebien po urazach mechanicznych (np. złamania lub grzybica) juz nie odrasta a jezeli juz to wyrastają bardzo małe wyrostki.

W załączniku grzebień legwana żyjącego na wolności.
Pozdrawiam
[gadzinka]

Gadzinka
12-06-2012, 14:58
... jeszcze jedna fotka

Fatman
14-06-2012, 10:29
Meg nie obraz sie, ale bez badania (sondowania) nie mozesz byc 100% pewna, ze Zielona to samica. No chyba, ze juz jajka znosila, w koncu ma 3 lata.

Seb
14-06-2012, 11:33
Jak dla mnie to 100% samica przypatrzcie się jej policzkom i porównajcie z Robalem są praktycznie w tym samym wieku. Samiec ma zdecydowanie większe te pseudo policzki. Szkoda że nie wstawiłem fotki gdzie bardziej widać głowę z profilu. Zresztą pstryknę fotke i wam pokażę.

Pzdr.
Seb

Seb
14-06-2012, 11:46
Oto profil :-)

Rysiek
15-06-2012, 00:33
Bombowy ten grzebień ! Niestety po mechanicznych urazach tak jak Gadzinka napisała nie odrasta on już taki piękny. Już niewiele rośnie. Gucio zniszczył sobie tak pierwszy kolec i jest on dużo krótszy co widać w załączniku. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==