PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna diagnoza



Seb
14-06-2012, 11:55
Witam

Proszę jakiegoś weterynarza (Dr. Jarku i inni spece) o ocenę tej fotki i tego co się na niej znajduje. Zauważyłem to z trzy dni temu jak Robalowi schodziła skóra w tym miejscu była wilgotna i po jej zejściu wygląda to tak :-( ... Mam nadzieję że to nic groźnego .... Na razie nie stosowałem żadnych antybiotyków itp. mam w domu clotrimazol ale czekam najpierw na opinię fachowca . Co mogę nadmienić że na pewno nie oparzył się nigdzie (miał kiedys podobne objawy na ogonie jak był malutki ale powstało to wtedy w skutek siedzenia na żarówce w zoologicznym zagoiło mu się to i ślad po tym zaginął)
Pleeeesss HELP

Pozdrówka
Seb

Ps. O warunkach w jakich mieszka itp. nie nadmianiam bo na pewno nie one zawiniły grzeje się o ile to możliwe (jest słonko) codziennie po kilka godzin na dworze więc UV natural FULL + witaminki itp.

Jarek Zajączkowski
28-06-2012, 01:47
Przepraszam że tak późno ale - na zdjęciu widoczne są plamy martwicy skóry. Jak to sie stało? Przyczyną może być oparzenie (żarówka), przyranna infekcja lokalna - bakteryjna lub grzybicza (badanie laboratoryjne próbek łusek). Od etiologii zależne jest leczenie. Schemat - dezynfekcja jodyną oraz maści antybiotykowa (bakterie) lub p.grzybicza (pleśnie). Jeśli zmioany pomimo leczenia beda sie rozszerzać - konieczna terapia ogólna tj. zastrzyki domięśniowe!

Seb
28-06-2012, 06:12
Dzięki
Na razie stosowałem Clotrimazol zewnętrznie . Jedyne co się zmieniło to pociemniała ta plamka i wysuszyła się .Na pewno się nie powiększa (dzięki Bogu!). Co do przyczyny powstania ...??? hm nie mam bladego pojęcia wykluczam w 100% popażenie (no chyba że przez słońce). Żadnej rany w tym miejscu nie miał. Plama pokazała się po zejścu wylinki w tym miejscu.
Postaram się wybrać jeszcze dzisiaj do wet. i jak poznam wyniki jak najszybciej wstawię na forum. \


Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Seb

42d3e78f26a4b20d412==