PDA

Zobacz pełną wersję : troche głupie pytanko aczkolwiek jestem ciekaw



KODZAK
14-06-2012, 14:15
mam takie pytanko ile razy dziennie załatwiaja sie wasze legwany ponieważ ja mam swojego dopiero od kilku dni i jje mi z ręki załatwił sie dzis 3 razy i praktycznie wcale sie nie boi a jest to malec no i oczywiście jje jak najęty ile mu nie dam to zje czy z nim wszystko ok

oXcros
14-06-2012, 15:01
hi! gratuluje lega :)
Moj legwan (54 cm) załatwia sie srednio 4 razy to zalerzy ile zje miał taki okres (to trwało okolo 10 dni) ze zjadał 15 misek dziennie (to sporo jak na takiego malucha) a teraz je od 2 do 5.... dawaj mu ile chce sam sobie wydzieli ile ma zjesc dziennie.. pzdr

Justyna Z
16-06-2012, 02:11
z moich obserwacji wynika, ze legi zalatwiaja sie raz dziennie, a czasami nawet raz na dwa-trzy dni. wszystko zalezy od tego ile zjedza i jak aktywne sa. z maluszkami bywa roznie - skoro je i zalatwia sie czesto to raczej jest OK, o ile nie jest to rozwolnienie.
moj maluch ma 137cm i zalatwia sie wlasnie raz dziennie lub raz na dwa dni. jezeli nic z siebie nie wycisnie przez trzy dni robie mu kapiel w wannie: nalezy nalac letniej wody (bardzo uwazam by nie byla zbyt goraca, ani zbyt chlodna; najlepsza jest o takiej temperaturze, jak cialo lega w danej chwili) i wlozyc do niej malucha; wody nie powinno byc zbyt wiele-tyle, by leg mial grunt pod nogami. jednak Ciebie martwi chyba to, ze zalatwia sie zbyt czesto ... .
Pozdrawiam.

KODZAK
18-06-2012, 08:06
dzięki za opinie nie martwi mnie to że załatwia sie tyle ponieważ bardzo dużo jje i sądze że jak ja bym tyle jadł wyglądając jak on to by mnie nikt z kibelka nie wygonił hihi jeszccze raz dziękuje

42d3e78f26a4b20d412==