PDA

Zobacz pełną wersję : krokodyl w domu !!!



klo85
05-01-2013, 06:05
w zologicznym widziałem takiego małego krokodyla w akwarium wiecie moze co to za gatunek ile stoi takie cacko i jakie ma wymagania alebo gdzie mozna jego opis znaleśc w tym serwisie chyba niestety niema ???

rafnoe
05-01-2013, 06:10
kajmany okularowe sa po 600-800-1000 zl.ale polecam ci moze raczej weza jakiegos lub pajaka,bo to urosnie troche i klopot potem murowany.pozdrawiam

Mikka
05-01-2013, 06:11
Moim zdaniem z zoologu widziales kajmana okularowego, nie wiem ile kosztuja ale u mnie w sklepie jest jeden za 730zl.

klo85
05-01-2013, 06:16
weża już zakupiłem piękną zbozówke no ale wpadł mi w oko tem mały dran hehe za rok moze 2 będzie mój :P

MataManX
05-01-2013, 07:21
taak za rok 2 będzie twój a za 3-4 będzie w wiśle daj spokój my polscy terraryści nie mamy warunków na krokodyle nie będziesz w stanie mu zapewnić warunków na 100% lepiej kup coś co będziesz w stanie utrzymać w zdrowiu i godziwych warunkach

MaJSteR
05-01-2013, 08:04
jak masz basen taki jak siara z kilera, to spokojnie możesz sobie kupić kajmana..

Nazar
05-01-2013, 09:12
Moze ma:) Przeciez moga tu zagladac niezle ustawieni:))

POzdrawiam

Nazar

kamil
05-01-2013, 09:27
basen to nie wszystko a jedzenie ?? taki dorosly kajman pochlonia 1 sasiada na 2 tygodnie

cepelia
05-01-2013, 09:46
a za piec moze szesc bedziesz mu dawal krowy do jedzenia :)

pppppp
05-01-2013, 13:12
ten kajmam rosnie tylko do 1,5 metra ale i tak potrzebuje połowy pokoju :) jest bardzo kosztowny w utrzymaniu, nie to co klo85 twoja zbozóweczka

Paganus
05-01-2013, 15:18
dajcie już spokój, czy wy zawsze musicie pojechać tak każdemu kto chce sobie kupic zwierzadko, którego wy nie mozeci miec ?
jak chce i ma warunki to czego nie. zamiest mówic takie pierdoły powiedzielibyście mu ze roznie do półtora dwóch matrów poptrzebyje sporego basenu i wysokiej temeratury sporej częsci ladowej i ze terra 3/5 metrów mu nie wystarczy a nie zaraz gonic chłopaka. A nóz widelec ma warunki........

kamil
05-01-2013, 15:26
ja gdzies czytałem ze rosnie do 3 metrow !
aha rosnie podobno 30cm na rok wiec kup go tak radze ci kup go nie ma co fajny zwierz (BUHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH)

MataManX
05-01-2013, 15:35
looz kupi tego kajmana jego miejsce w sklepie zajmie następny i następny i tak będzie w kółko a ciekawe jak one skończą czy sądzisz że statystyczny polak sobie może pozwolić na utrzymanie kajmana ?? to nie floryda gdzie wpuśisz do stawu aligatora i bedzie się czuł dobrze w stawie a ludzie chcący je nabyć najczęścje chcą się pokazać przed znajomymi jacy z nich hodowcy albo poprostu zrobić wrażenie kiedyś na forum był koleś co kajmana zawzięcie chcial kupić a w praniu się okazało że lega oddawał bo dla niego miejsca nie mial <lol>

klo85
05-01-2013, 16:41
dzięki za rady jak narazie to zamiast podać jakies sensowne informacje to większość sie wymądrza a to czy mnie stać na niego czy nie i czy mam mozliwosci aby zapewnic mu w 90% odpowiednie warunki to juz moja sprawa no ale jak zwykle zamiast podac jakies rady, wymagania to wysyłacie ironicze zawistne posty yy............. :/

king
05-01-2013, 16:55
Kajman okularowy (Caiman crocodilus)
Mlode osobniki tego gatunku sa jasnobrazowe z czarnymi plamami. Gatunek ten osiaga dlugosc 2,5m. Pomiedzy oczami znajduje sie polaczenie wygladajace jak lacznik dwoch szkiel w oprawce okularow.wyrozniane sa 4 podgatunki.
[gatunki z rodzaju Paleosuchus i Osteolaemus tetraspis dorastaja "jedynie" do 1,5m dlugosci. Ten drugi jest rzadki]
podgatunki kajmana okularowego zamieszkuja poludniowe obszaru Ameryki Polnocnej, siegajac na poludnie subtropikalnej Ameryki Poludniowej.
Kajman ten wymaga akwaterrarium o dlugosci rownej co najmniej trzem dlugosciom zwierzecia i szerokosci minimalnej 1,5 razy wiekszej od dlugosci osobnika. Woda w temperaturze 25-28*C powinna byc filtrowana iwymieniana regularnie. Zalecana jest temperatura powietrza 20-25*C zima i 25-30*C latem. Terrarium mozna obsadzic duzymi, mocnymi roslinami, takimi jak Marantha i Philodendron.
Terrarium nalezy zaprojektowac w taki sposob, aby w przypadku czyszczenia nie trzeba bylo wchodzic do srodka, a kryjowka krokodyla powinna byc zamykana na czas sprzatania, zeby nie niepokoic zwierzecia.
Krokodyle zjadaja ryby, ssaki, wolowine, serca, kurczaki i inny drob. Karmimy je jeden lub dwa razy w tygodniu, ale nieduzymi dorcjami,by nie dopuscic do ootluszczenia. Ofiara (lub rece nie ostroznego hodowcy :) jest chwytana z blyskawiczna predkoscia i polykana lub rozrywana na mniejsze kawalki.
Jesli ryby lub mieso jest podawanie bez kosci nalezy stosowac dod.mineralne (wapn);zeby skierowane na boki lub krzywo rosnace sa pierwszym objawem niedoboru wapnia. Podajemy rowniz witamine D3 lub zapewniamy oswietlenie UV.
Mlode kajmany rosna w tempie ok. 10-12cm rocznie.
Mysle ze to wystarczy :)

kamil
06-01-2013, 03:49
myse za zapewnienie warunkow to pryszcz w poruwnaniu z opieka nad nim :P pomysl jak bedzie trzeba posprzatac terra ?? radze poogladac lowce krokodyli na animal planet i duzo cwiczyc :P bo mozesz skonczyc bez nogi albo reki :D

snaak
06-01-2013, 04:46
no ale tu widac konkretna odpowiedz!!

micgekon
06-01-2013, 05:09
Ojej może chłopak ma dom, może poświęcić jeden pokój (powiedzmy 4#5m) na terrarium, jest w stanie zapewnić ogrzewanie i pokarm to czemu nie.To na pewno fascynujące zwierze i nie aż takie trudne w chodowli przy zapewnieniu odpowiednich warunków.

KORSAKOW
06-01-2013, 09:10
zadajesz pytania które świadczą o tym że nie za bardzo radzisz sobie ze zbożówką a pytasz o kajmana, nie dziw się ludziom, gdybym miał siły też bym ci ironicznego posta napisał, bo lepiej się z takich postów śmiać niż płakać

king
06-01-2013, 13:28
dla 1szt okularowego to minimum 3,75m x 7,5m czyli 28,125m2

Fryta
06-01-2013, 16:06
zobacz tu: http://crocodilian.com/crocfaq/

sikuri
09-01-2013, 05:36
tak cie [WULGARYZM] ten krokodyl wiec po co ci on?

cepelia
09-01-2013, 08:36
no i tak trzeba bylo od razu :)

Łysy468
09-01-2013, 12:14
Nie zniechecajcie go!!!! Jak ma dlaniego bardzo dobre warunki to czemu ma go niemiec????!!!! I tak chlopak zrobi co bedzie chcial!!

MataManX
09-01-2013, 12:19
tu chodzi o dobro zwierzęcia a nie o niego jak ma zbożówkę to nie znaczy że może mieć krokodyla jak będzie mial dla niego duży wyieg i kobiete co mu na to pozwoli niech ma na swoją odpowiedzialnosć

Medussa
09-01-2013, 14:54
Jesssuuuu!! Przecież chłopak ma 19 lat!! To o jakiej kobiecie mówimy? Na pewno jeszcze żyje z rodzicami...
A ogólnie rzecz biorąc daje zakład, ze nie ma warunków na krokodyla!!!

MataManX
09-01-2013, 23:36
krokodyle dożywają setki jak chce go hodować niech pomyśli czy przyszła żona stoleruje jego pupilka <lol>

Paganus
09-01-2013, 23:52
a co ty sie jego zona interesujesz co ? masz zamiar wejśc do rodziny ? ;) zreszta pająki też dożywają 20 lat i jakoś sie nie martwicie czy wasze ziny lub teściowe się tym zachwycają :P

MataManX
10-01-2013, 06:25
pokaż pająka w fauna boxie i kajmana zajmującego cały pokój ciekawe czy różnicy nie będzie miało to a pozatym ja ci na drodze stawał nie będę jak chcesz to dla ciebie miejsce w jego rodzinie może się znajdzie bo ja jestem hetero i on mnie nie interesuje

Paganus
10-01-2013, 08:32
ale najwięcej cie widać na tym temacie... zreszta na bezdurne tematy nie mam co strzępic jezyka bo ta dyskusja to jak dyskusja nad wyższoscią bozego narodzenia nad wielkanoca ....

ehhh


pozdrawiam

MataManX
11-01-2013, 16:29
bzdurna wg mnie jest chęć posiadania aligatora jeśli się nie ma dużego doświadczenia z gadami na zasadzie bo ładnie wygląda bo jeszcze nikt nie ma takego na osiedlu bo będzie pasował do 3 pasków na dresie

wujek
12-01-2013, 08:04
oj panowie i panie, czytając tego posta aż ręce opadają..:( chłopak pyta się o informacje o wy jak jasnowidzowie przedwidujecie czy on ma warunki czy nie... śmieszne. prosił o informacje i było mu je podać a nie jakieś zbędne dyskusje do niczego nie prowadzące, jeżeli będzie chciał go mieć to jego sprawa.... jakby przeczytał opis to dojdzie do niego że to nie dla niego gad, a może go sobie kupi. kto wie.... skończcie tą dyskusje bo jest śmieszna:)

bez obrazy ale to tak wygląda, pozdr.

king
12-01-2013, 08:43
PROPONUJE ZAMKNĄĆ WĄTEK!

klo85
13-01-2013, 08:46
behehehe dobre idąc dalej twoim tokiem myślenia mozna wywnioskowac ze kazde zwieze oprucz psa chomika kota to popisuwa i szpan hehe kocham takie gadki

MataManX
13-01-2013, 08:49
a ja kocham kolesi którzy ledwie co radząc sobie ze zborzówką chcą mieć krokodyla :))))

klo85
13-01-2013, 08:54
bo po to jest te forum aby sie pytac wiec sie pytam i czekam na odpowiec a nie na jakieś głupie gadki no ale tak to juz jest ze trzeba sie jakos dowartosciowac hehe nie chłopaki wiec dalej pieprzcie bzdóry jak ktos sie o cos was zapyta na tym forum zamiast pomuc beheheh smieszą mie wasze gadki

klo85
13-01-2013, 09:01
hehe i znowu kolejna osoba wie lepiej co i jak niz ja sam heheh ta popularnosc :) apropo to mieszkam sam matka z ojcem mieszkają we włoszech zresztą tez tam wyjade ale najpierw szkoła hehe a co do warunków to tu faktycznie ich niemam bo mieszkam w zwykłym m4 choc z raci tego ze zyje sam na upartego mugbym poswiecic pokoj hehe pozatym fajnie ze sie wszyscy przejeliscie tak tym postem :) pozdrawiam :)

klo85
13-01-2013, 09:05
hehe widze ze jestes prawdziwym expertem i wiedziałes wszystko odrazu i wogole nie miałes z zadnym zwiezakim problmów uuff jestes naprawde wspaniały hehehe zresztą jak większosc tego forum

KORSAKOW
13-01-2013, 10:17
taaa.... i dobrze niech cię śmieszą, dobrze jest dopóki pytasz gorzej jeśli zacznesz udzielać rad...

"bzdóry" fajne słowo, zajżyj do słownika

klo85
13-01-2013, 14:25
nie udzielam bo się nieznam :) zostawiam to tym co mają o tym pojecie pozatym niepodniecaj się tak literowkami tobie sie nigdy nie zdazały ?? ....hmm

geckonum
16-01-2013, 09:37
ja ci powiem ze krokodyla w domu malego mozna tzrymac.... zacznijmy od tego ze na poczatku powiedzmy kupisz malucha 40 cm, musisz mu zbudowac wiec terrarium,
jednak nie jakies zwyczajne, zrob sobie w pokoju maly domek bez dachu z desek i obloz to razem z podloga kafelkami (szczelnie bo bedziesz mial plesn i ci sie podloga zawali:>) musi to miec min 3,5x3m, jelsi masz duzy pokuj mozesz zaryzykowac i sprobowac zrobic wieksze terrarium, od razu mowie iż jest to kosztowne bardzo wiec lepiej sie przygotowac na duze koszty, ale jesli cie stac na krokodyla pewnie cie stac bedzie takze na scianki i kafelki, wysokie to musi być na jakieś 1,3m, teraz czas na urządzenie terrarium, niech 3/5 jego powoerzchni stanowi woda (może troche wiecej, nie jestem pewien), reszte posyp torfem zmieszanym z ziemia i piaskiem, przydaloby sie dla estetyki też pare suchych liści które znajdziesz, możesz też obsadzić to kilkoma roślinkami(przynajmniej jedną). na dnie baseniku może być kilka roślinek wodnych a w samym terarrium kamieni. Teraz czasna ogrzewanie:
Przydała by sie lampka grzejąca gdzieś do 40 stopni celsjusza, niech taka temperatura bedzie gdzies w południe (pamietaj żeby woda była zawsze letnia i żeby kajmanik miał się w razie czego gdzie schować przed słońcem) w pozostałych porach niech będzie temperatura około 30-35 stopni... przypominam iż jest to mieszkanko dla małego (40cm) musisz go karmić szzcurami, myszami, piskalakami i młodymi ptakami... OD RAZU MOWIE ZE JEST TO OPIS NA KTOREGO PODSTAWIE MOZECIE(!!!) HODOWAC KROKODYLE, NIE JESTEM PEWIEN CZY WSZYSTKO DOBRZE PODALEM ALE WYDAJE MI SIE ZE TO POWINNO BYC DOBRE ....wiec w razie smierci czy chorob zwierzecie prosze mi nie wciskac ze np:"gekonum klamie bo zle podal opis krokodyla!" czy "przez jego rady moj kajman ma chorobe!!! poprostu mozecie sie na tym oprzec w razie ogromnej checi posioadania takiego zwierza, pamietajcie rowniez aby z czasem terrarium zwiekszac aby krokodylowi nie bylo za ciasno, no to by bylo na tyle pozdrawiam :>

42d3e78f26a4b20d412==