PDA

Zobacz pełną wersję : Grzebień legwana...



oXcros
22-06-2012, 02:53
hi! kolejny dzisiaj temat (cos sie ozywiłem)
ale co do tematu: niepokoje sie o grzebień mojego legwana. teraz przechodzi 2 wylinke u mnie a z grzebienia prawie nieschodzi ta skora tylko jest jakby zaschnieta ale czy to mozliwe przy warunkach jakich ma: w terra utrzymuje sie wilgotnosc 80 - 90% temperatura 28 - 30 na dole i na gorze 35 - 40 w dzien w nocy ma 25 - 26 temperature okolo wilgotnosc 90 rowniez (to chyba sporo) + codzienna kapiel okolo 15 minut w wodzie 308C - 40*C i spryskiwanie legwana letnia woda z spryskiwacza do kwiatkow (mgiełką)... grzebien jest taki troche kruchawy bo 2 kolce mu sie złamały do połowy i wystaje z nich taka czarna nitka ??? co to jest ? podawac mu jakies witaminy dodatkowo ??? dostaje sera reptilin (8 kropli raz na tydzien) na zmaiane z sera reptimineral H (2 szczypty raz na tydzien) - Vicrtum A i E po jednej kapsułce na 2 tygodnie - wapno... diete ma urozmaicona: kiełki: słonecznika, fasolki mung, soczewicy, lucerny... i kilka innych liscie: fasoli, grzochu, soji, melisy, bazyli, tymianku. owoce: banan czasem, jabłko, cytrusy i kilka innych zalerzy co jest na składzie :)... warzywa: marchewka, fasola szparagowa, pomidor.
wszystko zjada co mu daje wiec chyba nie doborów niema...

wiec co to moze byc ??

pozdrawiam...

arture
23-06-2012, 12:42
A ta skórka robi sie najpierw biala a pozniej schodzi tak bylo w wypadku mojego legwana i do teraz nie zeszla mu z tylnich lap zas z grzbietu jako pierwsza

neon
02-07-2012, 02:20
u mnie jest tak samo jak mowi arture pozdrawiam

Rysiek
02-07-2012, 08:14
Wylinka trwa czasami długo mimo dobrych warunków klimatycznych w terrarium. Załamanie kolca w starej jeszcze skórze powoduje często właśnie to, że po zejściu skóry z kolca ta nadłamana część w niej zostaje i jest on krótszy. Odrasta potem, ale nie taki ładny. Pozdrówko! Rysiek

__DAWID__
18-08-2012, 18:32
POSUCHAJ PIERWSZA RZECZ TO TO ZE MASZ ZA WYSAKA TEMPERATURE UWIERZ MI TO NIC NIEDA NIEWOLNO MLODE LEGWANY TRZYMAC W TAKICH TEMPERATURACH .TEMPERATURY POWINY BYC OD 25 DO 35 W NAJCIEPLEJSZYM MIEJSCU A JESLI CHODZI O WILGOTNOSC TO PROPONUJE 50 WIEM ZE KAZDY PISZE O WIELKIEJ WILGOTNOSCI ALE TO POWODUJE ROZNEGO RODZAJU GRZYBY I ZMIANY NA ICELE I NIEPROWADZI DO NICZEGO DOBREGO LEGWANY ZRZUCAJA POKAWALKU WILINKE I TO NIC IM NIEPRZESZKADZA .MOZESZ UGOTOWAC MALEGO MOWIE CI LEPEIJ ZNISZ TA TEM. A JESLI CHODZI O GRZEBIEN TO PROPONUJE CI KUPIC OLEJ MINERALNY W APTECE I BDELIKATNIE SMAROWAC MU GRZEBIEN 23 RAZY DZIENIE ZEJDZIE LUB ZROB MU KAPIEJ UWAZAJ BY OLEJ NIEDOSTAL SIE DO OCZY I NOZDRZY .ZASTANOW SIE NAD TEM. I WILGOTNOSCIA POMYLS NIESUCHAJ NIEKTURYCH MOWIE POWAZNIE POZDRAWIAM .

42d3e78f26a4b20d412==