PDA

Zobacz pełną wersję : legwani słuch :o



meg11
24-06-2012, 14:51
Witam legwaniarzy!
Pytanie jak w temacie, interesi mnie mocno, na ile legwanki są w stanie zrozumieć to, co usłyszą..
Moja zdaje się, że rozumie dużo, aczolwiek nie wiem czy nie są to tylko moje subiektywne spostrzeżenia.. :)
Gadacie do swoich gadów? Czy tylko ja jestem taka walnięta???? ;)
Pozdrówki!

Seb
24-06-2012, 23:25
Witaj
Nie!! Nie tylko Ty jesteś 'walnięta' :-)
Nie wiem jak jest z rozpoznawaniem słów u Legwanów ale raczej nie liczę na to jedno jest pewne że mają bardzo dobry słuch. Dla przykładu jak wyleguje się na balkonie w słonku to nie jestem w stanie tak podejść żeby mnie nie przyuważył wystarczy lekko poruszyć zasłonami w oknie i zaraz otwiera swoje czujne oczyska. Zdaje mi się że rozpoznaje natężenie głosu zwłaszcza jak coś przeskrobie (ucieczka w zeszłym roku z woaliery, kupsko na panelach w pokoju itp.) wtedy dostaje łądny opieprz i dosłownie pełznie na brzuchu żeby się jak najszybciej oddalić w siche miejsce.

Pzdr.
Seb

Ostry2k
25-06-2012, 13:35
....... a ja tez mam pytanie. czy legwan ktorym opiekuje sie kilka osob, rozpozna tego opikuna ktory zajmuje sie nim najczesciej i jest mu z nim najlepiej?

meg11
25-06-2012, 13:40
ja mam swojego niby pół na pół, ale siedzę przy nim non stop (w wakacje) bo normalnie jestem całe dnie na wydziale,
ale mój nie ma problemu z rozpoznaniem MNIE :)
wie, że to ja jestem ta najlepsza i że najbardziej się nim przejmuję :) serio :)
Pozdrówki!

Ostry2k
25-06-2012, 15:51
jak to okazuje?

oXcros
26-06-2012, 10:24
megi - ja tez gadam do swojego szafira :) a zachowuje sie tak jakby słuchał tego co do niego mowie, bo jak siedzi na parapecie a ja z fotela do niego zaczynam gadac to on zaczyna sie na mnie patrzec i to wyglada tak jakby mnie słuchał :))) a jak skoncze dalej zamyka oczy i odwraca sie do słonka..... ale jestem ciekawy czy mozna legwana nauczyc reagowac na imie :)...

pzdr

__DAWID__
18-08-2012, 18:27
MEG POSUCHAJ LEGWANY JAK TO PRZYSTALO MAJA PARDZO SLABO ROZWINIETY SLUCH A NAJLEPIEJ PRZYSTADKE MOZGOWA CO POZWALA NA WSPANIALY WENCH ALE SLYSZA TO CO MOWIMY TYLKO TRZEBA MOWIC GLOSNO JELSI BEDZIESZ MOWIC DO PUPILA JEDNYM RODZAJEM TONACJI GLOSU WYPOWIADAC SWOJE IMIE TO PRZYZWYCZAI SIE DO NIEGO I BEDZIE REAGOWAC NA NIE

42d3e78f26a4b20d412==