PDA

Zobacz pełną wersję : patyczaki- prosze o pomoc i opinie o patyczakach



rastaman
05-01-2013, 13:13
mam kilka pyatan. czy kazdy rodzaj bluszczu kest dobry dla patyczakow? czy patyczak indyjski moze bys w jednym terrarium z patyczakiem rogatym? co sadzicie o patyczakach?

snakee
05-01-2013, 13:54
daj sobie z nimi spokój srają po szybach strasznie i wogóle mało efektowne

Black
05-01-2013, 15:44
Moga zyc razem i moga jesc bluszcz. Patyczaki sa dobre jak dla poczatkujacego terrarysty.
Przejdz na formu owady tam masz wiecej info.

Foxtrott
06-01-2013, 05:39
patyki sa super:D:D:D

MaJSteR
06-01-2013, 05:57
możesz trzymać wszystkie patyczaki ze wszystkimi straszykami i jeśli zapewnisz im dostatek pożywienia to nie będą się wzajemnie konsumować.. są nudne

Nazar
06-01-2013, 06:37
Majster jesli piszesz ze sa nudne to napisz tez dlaczego takie sa wedlug Ciebie. Ja tak nie uwazam:)

Pozdrawiam

NAzar

MaJSteR
06-01-2013, 06:40
dlatego, że siedzą w miejscu robią kupę i składają jajka na okrągło
w porównaniu do gadów bądź pajęczaków są nudne
zaletą ich jest jedynie to, że nawet antytalent może je hodować :P i nic im się nie stanie

Nazar
06-01-2013, 07:32
NO to musze polemizowac:)

1.Pajaki w ciagu dnia to sa moze szybkie?? I biegaja po terrarium??
2.NIe trzeba byc utalentowanym zeby hodowac gady i pajaki...
3. Patyczaki tez wymagaja opieki i nie mozna pisac ze im sie nic nie stanie...
4. Samo latanie za jezyna w zimie jest ciekawym doswiadczeniem:))
5. LUBIE PATYKI:)

Pozdrawiam

NAzar

MaJSteR
06-01-2013, 10:40
jeny..
1. pajaki sa ladniejsze
2. nie trzeba byc utalentowanym, ale nie mozna byc antytalentem jezeli chodzi o hodowle gadow lub pajeczakow
3. nie wymagaja tyle opieki co gady i pajeczaki
4. latanie za jezyna w zimie jest okrutne(ja mam w chacie roze chinska)
5. ja tez lubie, ale sa nudne
facet. jestem zmeczony i daj mi juz spokoj :P

MataManX
06-01-2013, 12:52
a ja tam uwielbiam patyki
w końcu znalazłem coś leniwszego ode mnie :)

Sm0k3D
06-01-2013, 13:30
Hehe, ja zaczynalem od patykow, i mam teraz weza i gekona :) Patyczaki i straszyki są bardzo fajne jak na początek, bo nie są bardzo wymagające :)

MaJSteR
06-01-2013, 13:32
straszyki są ładne i ciekawe :) polecam australijskiego bo liściec olbrzymi to trochę za trudny jak na początek :P

sqqter
07-01-2013, 14:29
Drogi snake'u
Jeżeli uważasz że patyczaki są nudne i że uporczywie srają po szybach to jesteś w błędzie
A więc ludzie którzy uważają że zwierzątko domowe ma się szybko ruszać, srać wielkie kupy jak kije bejsbolowe i być takie że jak do nich podejdziesz i weżmiesz je na ręke to mają cię kąsać żebyś wylądował w szpitalu to są konkretne niedoroby antyintelektualne!!!
Do tego srania to jeżeli jeszcze nie straciłeś wzroku to patyczaki nie robią takich wielkich batonów żeby tżeba było codziennie czyścić terra
nie wszystkie patyczaki są proste w hodowli ( jeśli jesteś taki mądry to hoduj sobie p. Seratipes)
a pozatym są miłe małe i takie kochane
Poprostu konkretne niedoroby ( ja nic nie sugeruje ) nie polecają hodowli patyczaków bo są nudne, srają i są nie efektowne
NAWET NIE WIESZ CO TO ZA RADOCHA GDY CI KOPULUJĄ, SAMICA SKŁADA JAJKA I BEZPROBLEMOWO PRZECHODZZĄ WYLINKI!!!

Wrrrrrrrr
Zdenerwowałem sie

MaJSteR
07-01-2013, 15:06
nie dość, że jesteś kobietą o imieniu kamil, to jeszcze ludzi na forum niedorobami nazywasz.. polecam hodowlę p. murinusa(oczywiście nie początkującym) - jest o wiele ciekawsza...

dr Robert
07-01-2013, 16:59
Post o wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia :)))).

Hari
07-01-2013, 17:21
Kiedyś hodowałem patyki. Polecam na początek. W sumie są ciekawe i mają wiele zalet: nie trzeba ich karmic, dobrze znoszą niską wilgotność, nie uciekają jak sobie takiego postawisz na biurku, powiesisz na ścianie lub polozysz na ramieniu. Praktycznie w ogole nie wymagają terrarium, a co najwazniejsze wyglądają identycnzie jak patyczaki (upodabniają sie do nich, tak dobrze, ze są prawie niedostrzegalne w gąszczu patyczaków)
Niestety mają powazną wade. Praktycznie nie rozmnazają sie w niewoli i prawie wszystkie osobniki pochodzą z odłowu.

Wkrótce planuje tez rozpocząć hodowle kamienia polnego (mam juz spore stadko rozpłodowe). Te jednak ze względu na dośc skryty tryb zycia i powolny wzrost, polecam tylko cierpliwym terratystom. Nie są wymagające, więc w zamieszkują prawie kazdy biotop. Ostatnio coraz bardziej wypierają ze srodowiska naturalnego tzw. żywe kamienie (Litops).

rastaman
07-01-2013, 23:42
TAK trzymaj sqqter, jestem z toba i sadze o patyczakach to samo !!
PEACE

Dark Raptor
08-01-2013, 00:12
Patyczaki może są wolne, ale świeżo wyklute straszyki australijskie mają niezły czas na setkę :). Już wiele razy ściągałem zwierzynę z sufitu.
Co od polemiki o wyższości gado-pajęczaków nad patyczakami uważam to za idiotyzm. Każdy ma swój gust i może lubić i hodować co mu się podoba. Każda hodowana grupa ma swoje "trudne gatunki", każdą można opisać jako "zwierzęta siedzące, żrące i srające po szybach". To ostatnie to prawda, bo zajmowałem się już różnymi owadami, pajęczakami, krocionogami, płazami, gadami i każde zwierzę może podejść pod taką kategorię :(
Więc jeszcze raz mówię taka dyskusja jest bez sensu i najlepiej skwitował to dr Robert.

Sm0k3D
08-01-2013, 11:09
Jakie ziomy, ludzie takie cos powinniscie, zlatwiac na GG a nie smiecic forum, proszę Nooka o skasowanie tych postów o ile tu zzagladnie, Łysy, przeklinanie na forum jest zabronione przez regulamin forum....

Łysy468
08-01-2013, 11:17
dobra odblokuj mnie i pogadamy na spokojnie

MaJSteR
08-01-2013, 11:21
już się lubimy.. można usunąć te posty :)

sqqter
08-01-2013, 11:27
Przepraszam ale mam swoje zdanie bo jeżeli ktoś odradza hodowle patyczakow bo srają po ściankach terra to jest to dla mnie debilizmem

MataManX
08-01-2013, 11:29
ale jazda wyluzujcie chłopaki bo widzę że wasi podopieczni z was już chyba nawet się nalewają dajcie sobie na looz poprostu i nie wyzywajcie się

rastaman
09-01-2013, 01:14
Ejj ludzie uspokujcie sie to jest forum a nie....nawałśnie...eheh o patyczakach cos powiedzcie a nie łysy vs. punx

rastaman
09-01-2013, 01:15
No i zapomniałem dodać PEACE !!!

MaJSteR
09-01-2013, 01:43
no mówiłem Tobie już o patyczakach.. polecam raczej straszyki albo liśćce :) ciekawsze, ładniejsze, więcej radości - przynajmniej według mnie :)

42d3e78f26a4b20d412==