PDA

Zobacz pełną wersję : maly legwan do duzego terra



Zawak
27-06-2012, 12:45
"Tyczy się osobników młodych. Niektórzy myśląc, że legwan i tak urośnie, od razu umieszczają go w dużym terrarium. Nic bardziej błędnego, ponieważ w takiej sytuacji młody legwan może stać się dziki od nadmiaru przestrzeni, w której może się ukrywać przed kontaktami z człowiekiem. Reguła ta nie dotyczy dużych legwanów znających swego opiekuna. Tu obowiązuje zasada im więcej przestrzeni, tym lepiej. Jednak pojawia się problem, kiedy legwana chcemy przenieść z małego pomieszczenia do znacznie większego. Bardzo często legwan w takiej sytuacji jest oszołomiony wielkością nie znanej przestrzeni. Staje się apatyczny, odmawia jedzenia i w końcu zdycha. Jedynym wyjściem jest stopniowe powiększanie pomieszczenia mieszkalnego dla jaszczurki tak, by przyzwyczaiła się do nowych warunków. Sytuacja powyższa dotyczy także innych dużych jaszczurek, a nawet krokodyli."
To jak to wkoncu jest ? moge wsadzic mlodego legwana do terrarium 250/90/90 czy bedzie zaduze ? a jesli tak to jakiej wielkosci powinien byc legwan by bylo to dlaniego dobre.

oXcros
27-06-2012, 13:07
hmmm....

Ja bym neiryzykowałem to terrarium jest dla legwana który ma z 1m długosci a mały moze sie zestresowac i trudniej bedzie ci go oswojic....

dla małego (20 - 60) to terrarium gdzie 1 metr szescienny góra... chociaz moge sie mylic... pozdrowienia

Seb
27-06-2012, 23:07
A moż zaczął byś swojego @ od podania jakich rozmiaró jest aktualnie Twój legwan ?
Mój Robal do momentu aż osiągnął 60cm miał tera o wymiarach 100x55x55 (czy jakoś tak) a potem przeprowadzka do 200x200x100 i bynajmniej nie padał nie miał apati itp. Tera było budowane w tym samym pokoju co mieszkał Robal więc widział co powstaje i z ciekawością oglądał (nawet spacerował po powstającej budowli). Aktualnie jak jest ciepło olew te piękne tera i wyleguje się w różnych miejscach które sobie upodoba, natomiast od rana do wieczora okupuje balkon.

Pzdr.
Seb

42d3e78f26a4b20d412==