PDA

Zobacz pełną wersję : PYTANIE Z OSB???



OBMAB
06-01-2013, 08:40
MAM PYTANIE ZAMIERZAM STWORZYĆ SOBIE SZAFĘ TERRARYJNĄ Z OSB, JEDNAK MAM PARE WĄTPLIWOŚCI . CZY PŁYTA OSB NADAJE SIĘ DO TERRARIÓW PÓŁ WILGOTYNYCH ,
CZY POD WPŁYWEM CIEPŁA NIE EMITUJE ŻADNYCH SZKODLIWYCH OPARÓW
I CZY NALEŻY JĄ ZIMPREGNOWAĆ.
SŁYSZAŁEM KIEDYŚ ŻE JEŚLI SZAFA BĘDZIE MIAŁA DUŻE ROZMIARY NALEŻY ZASTOSOWAĆ WZMOCNIENIA .
PROSZĘ WSzYSTKICH O JAKIES WSKAZÓWKI I PORADY LUB NAWET O FOTKI WASZYCH TERRA Z OSB
P.S
WIEM ŻE WIELU Z WAS MOŻE POIRYTOWĄĆ TAKIE PYTANIE JEDNAK PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ , GDYŻ NIE POSIADAM DOŚWIADZCZENIA JEŻELI CHODZI O TERRA Z OSB
Z GÓRY DZIĘKUJĘ !!!

Black
06-01-2013, 09:09
Z tego co widze nie jestes nowicjuszem na tym forum.
Kliknij przyciszk SZUKAJ wpisz OSB i zajdziesz wszystko:)

NeuThroN
06-01-2013, 09:13
A przeczytalbys posty ponizsze co ??

Paweł J.
06-01-2013, 15:03
1. do pół wilgotnych nadaje się jak najbardziej!
2. nie emituje niczego szkodliwego!
3. możesz pomalować NIE TOKSYCZNYM lakierem bezbarwnym, lecz nie jest to konieczne szczególnie jeśli nie masz przyozdobionych scian!
4. istnieje możliwość że szafa nie wytrzyma ciężaru, szczegulnie wyposarzonego terra ze zwierzęciem, dlatego:
a) zrób ją z grubej płyty osb
b) możesz zainstalować jakiś stelaż podtrzymujący szafę, tak żeby była ona stabilna i nie chwiała się!
5. za wyrozumiałość nie muisz dziękować, ale mają rację że możesz poklikać więcej myszą i spróbować znaleść, jeśli nie pisz posta!
6. w załączeniu przesyłam moje terraria z osb, ale nie wiem czy one Ci się przydadzą... o ile dobrze pamiętam Coolary chciał takią szafę złożoną z 3 tarrariów sprzedać, możesz go ewentualnie poprosić o pomoc jak coś!
Więc powodzenia w hodowli i budowie terrariów!

irasos
07-01-2013, 08:15
Terra na zdjęciach sa całkiem całkiem. Jestem ciekaw tylko czy trzymając w nich zwierzaki i nie posiadając świetlówki UV będą tam zdrowo sobie rosnąć. Widzę trylko Zarówki grzewcze i dlatego pytam czy tylko tyle wystarczy.
Jeśli zadaje pytanie beż sensu to możecie mnie wyśmiać ;)

Pzdr

Paweł J.
07-01-2013, 09:18
Wszystko zależy od tego jakie zwierzęta będą tam trzymane! Oczywiście gwint można zmienić na większy i wstawić żarówkę z UV! W tym niejszym terra z osb jest żarówka UVA- ZooMed 25w ponieważ mieszka w nim jaszczurka która tego potrzebuje, natomiast do większego nie potrzebuje tego rodzaju naświetlania poniważ będzie mieszkał w nim wąż...

OBMAB
07-01-2013, 14:15
Pweł J
dzięki za informacje
pytałem się celeowo o OSB gdyż jestem typowy szklażem i dotychczas nawet szfy terraryjne robiłem ze szkła

jeszcze raz dzieki !

czarny2891
09-01-2013, 11:35
Paweł J. a gdzie mozna kupic prowadnice do szyb?

irasos
09-01-2013, 12:22
w sklepie z akcesoriami meblowymi lub w markecie budowlanym

Paweł J.
14-01-2013, 05:32
nie ma problemu... w marketach budowlanych typu castorama obi itp spokojnie dostaniesz i fachowcy (o ile na takiego trafisz ;) ) doradza wam jakie prowadnice wybrac...

42d3e78f26a4b20d412==