PDA

Zobacz pełną wersję : Czym czyścicie szyby w terrariach???



Double
07-01-2013, 03:06
te paskudne zacieki po wodzie to zmora, nawet w moich suchych terrariach psika się stosunkowo często wodą, nie mówiąc o terrarium np dla ptasznika... boje sie czyscic to detergentami, zeby nie zaszkodzily zwierzakom, wiec szoruje szyby samą szmatką... czy można te szybki jakos zabezpieczyć, żeby nie tworzyły się zacieki, albo jak je skutecznie czyścić??

Marcin Kranc (Shazzy)
07-01-2013, 04:22
posluchaj dziubeczku detergenty sa szkodliwe owszem wiec ich sie staram nie uzywac uzywam za t oczego bardzi madrzejszego skrobaka na magnesie takiego jak do akwarium naprawde super sdaje egzamin mam jeszcze pare szerokich bardzo skrobakow taki do reki ale znimi trzeba uwazac bo moga porysowac szybke jak nie umiejetnie uzyte ale owiele szybciej nimi idzie pare machniec i po problemie robie wtedy na sucho skropbakie mlepiej zschodzi ale mozna szybciej zarysowac szybe na poczatek sprubuj na mokro czyscic np spryskaj przed czyszczeniem szybe ale wracjaac do detergentw mam fajny plyn do mycia naczyn calkowicie ekologiczny miedzy innymi do akwariuw i terrariow uzywany za granica jest calkowicie ekologiczny jak juz pisalem ale wiadomo jak to z ta ekologia postanowilem sprawdzic wiec powiem ci ze mam wsadzonego do wazonu bambusa ktorego podlewam zamiast woda tym plynem moze nie rosnie burza ale nie marnieje stoi tak juz 2 miesiac wiec cos w tym jest raz kiedys mozna umyc sobie szybki takim plynem

mark0wy
07-01-2013, 04:34
Czesc
Marcin plezzzz, uzywaj przecinkow, bo nie mozna zrozumiec Twojego wywodu.
Co do czyszczenia szyb, to ja uzywam octu rozcienczonego letnia woda.
Z tym, ze z ta metoda trzeba uwazaj, bo ocet to kwas, wiec metody tej nie polecam do czyszczenia szyb w terrariach z wrazliwymi zwierzakami.
Pozdrawiam
Mark0wy

Awikularia
07-01-2013, 04:39
Ja mam preparat kupiony w sklepie zool. do mycia szyb w terrariach. Jest to Bio Clean i dobrze sie sprawdza. Kosztuke okolo 20 zl, ale starcza na dlugo.

Marcin Kranc (Shazzy)
07-01-2013, 04:42
hehe oki od dzisiaj sobie kaligrafuje na forum :D

Double
07-01-2013, 07:09
dzieki, dziubeczki!

Macha
07-01-2013, 08:44
Ja usówam ten osad sokiem z cytryny:) Jest naturalny i nie ma obaw, że zaszkodzi zwierzakowi:)

Pozdrawiam Magda

Saurus
07-01-2013, 10:10
ale to kwas

KORSAKOW
07-01-2013, 13:05
nie wiem skąd wasze problemy, ja myje pod bierzącą wodą (dzwiczki mama wyjmowane) i nie mam śladów

Double
07-01-2013, 13:26
nio tak, ale z bocznymi sciankami czy sufitem juz jest troche trudniej :>

Sm0k3D
07-01-2013, 13:59
chyba ze, masz terra z OSB :> :D to juz takiego probelmu niemasz :D latwiej sie czysci takim hmmm, zeskrobywarka do szronu do aut, z przykllejona gabka
niepowinno zaciekac, czyscisz jak okna

Evoker
08-01-2013, 06:10
Ja stosuję spożywczy płynny preparat cytrynowy /taki do herbaty/ zmywam gąbką z tym płynem, następnie zmywam wodą i solidnie wietrzę.
Nie zaobserwowałem nic niepożądanego.
Następnie płyn do mycia szyb + papierowe ręczniki i szyby są jak nowe.

RadOne
08-01-2013, 08:24
ja spryskuje woda detylowana i niemam żadnych zacieków

Marcin Kranc (Shazzy)
08-01-2013, 09:29
ty moze nie ale moja agama jak robi chlup do wody to lo na brzegu swierszcze fala zmywa ;)

Sułek
09-01-2013, 02:30
denaturat/kwasek cytrynowy i dobra, szorstka myjka do garów

42d3e78f26a4b20d412==