PDA

Zobacz pełną wersję : Buduje terrarium



Papec7
12-07-2012, 16:10
Wiec tak tak jak w temacie buduje terra i mam w zwiazku z trym kilka pytan :
1. CZy mozna zastosowac to urządzenie (http://www.elasonic.republika.pl/G.U.Wulkan.htm) dla legwana jako nawilzacz, daje rownież fajny efekt, nie bedzie to w jego baseniku bedzie to w osobnym zbiorniku z woda.
2. Czy mozna zrobić na sciance efekt skaly z pianki montazowej pomalowanej jakąs zaprawa (np Atlas) chodzi mi o to czy to wytrzyma legwana (ostre pazurki i ciężar)
3. Jakie sa dobre kable grzewcze i w miare tanie
4. jakiej grubosci najlepiej powinna byc szyba o wymiarach 110x200 zeby nie pekla przy uderzeniu przez lega w nia
To chyba narazie wszystko jak bede miale jeszcze jakes pytania to sie odezwe. Chetnie poczytam jakies dobre rady odnosnie budowy terra moze ktos ma jkis ciekawy pomysl na wystroj itp
Pozdrawiam papec

Seb
13-07-2012, 00:26
Witaj
No proszę po sąsiedzku powstaje nowe tera (ja from Chorzów).
Co do tego pseudo nawilżacza hmmm jak na mój gust to daje więcej wizualnie niż praktycznie. Ja bym był zastosowaniem zwykłego nawilżacza który posiada nadmuch i bardziej rozprowadza wilgoć po tera aleee i to jest lepsze niż nic jak masz ogrzewanie na dnie to i tak coś tam będzie parować . Tylko jak będziesz to montować to zastanowił bym się czy oby Legus nie narobił Ci do baseniku w którym jest ten sprzęt. Jest to bardzo delikatne urzadzenie i każdy śmieć który się do niego dostanie może go uszkodzić . Idealnie było by zamontować ten sprzęt zupełnie osobno nie w basenie dla smoka . Zresztą mam poważne obawy czy Leg wszedł by to basenu który pokrywa gesta mgła i coś na środku co się rusza.

Co do ścianki z pianki i zaprawy to radził bym najpierw zamontować na ściane jakieś mini półki które będą podtrzymywać konstrukcje i dopiero na tym eksperymentować . Może wyjśc całkiem niezły efekt! do tego nie bedzie ona wtedy całkowicie pionowa i leg może znajdzie sobie na niej jakieś stałe miejsce.

Kable grzewcze... AQUA SZUT tanie i do bani . choć jak nie zamontujesz ich na wieki w jakimś gipsie i będziesz miał do nich dostęp w razie wymiany to obleci.
Exo TERA drogie i dobre. :-) no coment można też dać mate grzewczą ale pewnie znasz ceny takiego bajeru :-)

Szyba wcale wbrew pozorom nie musi być gruba Leg wcale nie atakuje wszyby mojemu nie zdażyło się coś takiego przez ponad rok. Ale jak na te wymiary to dałbym minimum 4mm a najlepiej 5mm postaraj się wykombinować i dopasować gotowe okno (ludzie wymieniają i wywalają na śmietik ja takie mam i jestem zadowolony a i kasy miej poszło wiadomo szyba droga sprawa).

Jak byś potrzebował pomocy lub cokolwiek to w spisie terrarystó znajdziesz na mnie namiary.

Buliwyf
30-07-2012, 13:41
Jeśli chodzi o kabel grzewczy to pomysł jest do bani. Wszyscy fachowcy wypowiadają sie na ich temat w ten sam sposób. W naturalnym środowisku Lega ciapło pada od góry ( między innymi jaszczurka po to ma "trzecie oko" aby mogła regulować temperaturę swojego ciała ) nie powinno się więc używać takich rzeczy jak kabel czy kamień grzewczy. Jeśli chodzi o szybę to proponuję udać się do szklarza i zamówić na wymiar szybę "bezpieczną" tj. 3mm +3 mm. Przedzielona jest ona specjalną folią która wzmacnia taflę a w przypadky ew uszkodzenia zapobiega rozpryskiwaniu się szkła ( efekt samochodowej szyby klejonej ) Mam taką od ponad roku (wym całkowite 3,6 metra x 1,7 merta ( jest co prawda podzielona na kilka tafli)) i nie ma problemu.

pozdrawiam

Papec7
30-07-2012, 14:17
co do kabla sluzy on tylko do ogrzewania baseniku poniewaz jest dosyc sporych rozmiaro i sie sprawdza woda ma ok 27 stopni legowi to chyba pasuje bo jak nigdy zaczol sie zalatwiac do basenu :D, zaniedlugo wrzuce foty terra choc jeszce musze troche wykonczyc je poniewaz mialem male problemy podczas budowy :) pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==