PDA

Zobacz pełną wersję : Jakich korzeni użyć do wystroju terrarium?



Gniewny
16-07-2012, 10:02
Kończę właśnie budowę nowego, dużego terrarium dla swojego legwana. Wszystko zostało już zaplanowane, łącznie z budową małego wodospadu - ale zastanawiam się jakich konarów najlepiej użyć do wystroju? Wiem, że ten temat był już poruszany w kilku wątkach, niemniej nie mam na tyle czasu aby wertować lub przesukiwać forum. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc: możecie mi coś polecić? Czy musi być to koniecznie jakiś specyficzny gatunek, czy mogę użyć np. suche konary znad morza? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego jak powinno wyglądać przygodowanie konarów przyniesionych z lasu oraz z tego, że nie mogą to być żadne toksyczne dla gada gałęźie. Proszę o podrzucenie kilku nazw drzew, których można użyć do tego celu.

Pozdrawiam

Double
16-07-2012, 11:26
a jakie chcesz....byle nie iglaste... buk, brzoza... morskie sa bardzo dobre, bo już "wyrobione"

misiekk
17-07-2012, 08:09
a dlaczego nie iglate przeciesz w naszych lasach wieksziosc drezw iglatych nei jest toksyczna.

Rysiek
18-07-2012, 09:52
Ja mam konar sosnowy ponad 4 lata i jest wszystko oki. Przed umieszczeniem go w terrarium oczywiście mycie, czyszczenie z kory, suszenie i malowanie bejcą. Korony sosnowe mają bardzo fikuśnie powyginane gałęzie i ładnie się to prezentuje. Pozdrówko! Rysiek

Tomy
19-07-2012, 08:54
Rysiek malowales normalna bejca czy sa jakies nie szkodliwe?:>

Rysiek
19-07-2012, 10:49
Malowałem bejcą wodną i wstawiłem konar po 2 dniach. Konkretnie ten konar mam już ponad 2 lata i nic się nie dzieje, a jest zraszany razem ze sztucznymi roślinami w terrarium. Pozdrówko! Rysiek

Buliwyf
30-07-2012, 13:29
Czytają to co piszecie wydaje się że wszystkie mogą pasować ( Rysiek ma np iglaka kupę czasu i jest ok ) Przeglądając fachową literaturę wyczytałem że dla Lega nie wolno używać drzew iglastych , dębu oraz cedru pozostałe są dopuszczalne zwłaszcza buk oraz brzoza. Ale chyba nie ma to tak dużego znaczenia skoro Leg Ryśka czuje się świetnie ( może to ma minimalny wpływ - tego nie wiem ) ja natomiast zastosowałem się do wskazówek literatury...

pozdrawiam

__DAWID__
18-08-2012, 18:19
WIEC PRZEDEWSZYSTKIM NIE ZNAD MOZA JEST W NICH PELNO ROBACWA NIEWYPLENISZ JE JESLI TE KONARY SA DUZE . JESLI SA MALE TO WSADZ DO PIEKARNIKA NA 120 TYLKO KONTROLUJ JE POZATYM NAJLEPSZE DRZEWA TO AKACJA JAK I KAZDE OWOCOWE JA W SWOIM TELARIUM MAM SLIWKE TYLKO OBIEZ DRZEWO ZE SKORY JAK JEST DUZE TO WSADZ NA 24 G. W ROZCZYM WYBIELACZA Z WODA A POTEM NA 48G. W CZYSTEJ WODZIE MOCZ I SUSZ PRZEZ 4 DNI NA SLONCU BADZ KALORYFERZE POZDRAWIAM

42d3e78f26a4b20d412==