PDA

Zobacz pełną wersję : Szukuje terarium prosze o porady



Palulina Wiśniewska
17-07-2012, 05:56
Właśnie kupiłam terarium niejest za duże 80/50/50 za rok je zmienie .
kupiłam dwie żarówki nocną i dzienną zaplanowałam że jedna będzie po jednej stronie tera a druga po drugiej mam korzeń i podłoże czy potrzeba jakieś ogrzewanie od dołu typu kami9eń grzewczy ,przewód prosze poradzcie jak najszybciej.Jakie rośliny mogą być w tera ,czy moge wsadzić do tera np.bazylie ,oregano ,melisa .Co jeszcze się nadaje może juka

bizon
17-07-2012, 07:43
Niestety terrarium jest faktycznie małe jeżeli chodzi o lega i nie wiem czy rok w nim wytrzyma. Zobacz jaką temperature masz po zastosowaniu tych żarówek, nie napisałaś czy masz żarówke UV.
Jeżeli chodzi o rośliny to bazylia, oregano i melisa zostana zjedzone przez lega szybciej niż je włozysz.

KORSAKOW
17-07-2012, 11:22
Bizon nie przeadzaj wytrzymają kilka godzin ;-), a co do wielkości terra to faktycznie jest bardzo małe, weż pod uwage że roczny legwan zielony ledwo się w nim zmieści na długość, pozatym absolutnie nie uzywaj kamienia grzewczego dla legwana! możesz urzyć kabla grzewczego w podłożu ale raczej ma on pomóc utrzymac odpowiednią wilgotnośc niż temperature, Paulino jak widze nie jesteś jeszcze zbyt dobrze przygotowana na zakup lega, ale nie załamuj się przevczytaj uwaznie faq, bo to lepsze niż nie jeden podręcznik, i zaglądaj na to forum, zawsze ci ktoś pomoze

jeśli masz jakieś dalsze pyatnia to wal na GG 3910153 (status niewidoczny, próbój często jestem, kilka miesięcy tamu przerabiałem budowe terra dla lega więc jestem z tem,atem na bierząco ;-)

Palulina Wiśniewska
18-07-2012, 09:54
Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli chce może chodzić po mieszkaniu ,czy nie zmarznie i zachoruje na coś .

KORSAKOW
20-07-2012, 06:18
W zasadzie kazdy z posiadaczy legwanów wypuszcza swojego podopiecznego na spacerki do mieszkaniu, należy przy tym pamiętać o kilku rzeczach

1. zabezpieczyć wszyskie przedmioty na które legwan wspinając się mógłby zrobić sobie krzywde

2. Zasłonić szpary za meblami,

3. Zamknąć okna...!

Ogólnie legwanowi nie zaszkodzi dadatkowa dawka ruchu o ile w mieszkaniu nie jest strasznie zimno, powyżej 20 stopni możesz go wypuścić (z młodomi osobnikami poczkeaj na wyższe temp)

możesz także w miejscu które tywój legwan uzna za swoje ulbione (bardzo często sa to wyższe partie firanek, parapety, półki) zainstalowac lampkę z małym promiennikiem co pozwoli mu się troszke wygrzać podczas dłuższych spacerów

__DAWID__
18-08-2012, 18:14
POSLUCHAJ NA TWOIM MIEJSCU POZYCIL BYM MYSL Z TELARIUM O TAKICH WYMIARACH I SPROBOWAL ZBODOWAC SAM SZYBY MOZESZ WYMATOWAC Z OKIEM TYLKO DOBRZE JE WYMYJ LISTEWKI PROWADNICE I SKLEIKI KUPOISZ W HURTOWNIACH Z DREWNEM MUSISZ KUPIC LAKIER EKOLOGICZNY ROSLINY I ZAMONTOWAC LAMPY Z OKUCIAMI JESLI JESTES Z OKOLIC LODZI MOGE ZROBIC CI NA ZAMOWIENIE JUZ NIEJEDNO ZROBILEM POZDRAWIAM PS. LICZ SIE Z TYM ZE ZA 2 MIESIACE BEDZIE ZMIANA TELARIUM BO PUPIL BEDZIE ZA DUZY JESLI BEDZIESZ GO TRZYMAC W MALYM TELARIUM TO SKARLOWACIEJE A TO BEDZIE WPLYWAC NA JEGO ZDROWIE

42d3e78f26a4b20d412==