PDA

Zobacz pełną wersję : jak "odrobaczyc" korzeń??



misiekk
17-07-2012, 07:23
witam!!
mam problem znalazlem w lesie swietny korzen do terrarium, obecnie do wystroju wykorzystalem galezie jabloni ktore wczesniej ojciec wsadzij do wielkiego pieca do 80 stopni na pare godzin, do tej pory /oklo 10 misiecy/ ani sladu roztoczy czy innych robalow ktore moglby siedziec w galezi.
teraz znalazlem w lesier korzen jest swietnie powykrecany i po wyczyszczeniu z prochna /caly siedzial w ziemi/ jest w sumei gotowy do wstawienia do terra tylko jest problem do pieca nei mam dostepu a korzen jest za duzy zeby go wsawic do piekarnika, macie jeszcze jakies sposoby na "odrobaczenia" korzenia, wiem zejest to koneiczne w korzeniau na 100 procent siedzxa jakies stworzonka prze ktore moge miec potem problemy.

misiekk
17-07-2012, 07:28
ta ja jeszczeraz. ci co maja juz duuuze terraria przeciesz macie tam galezi ktore sa na tyle wielkie ze chyba nikt nei ma takiego piekarnika ani takiego kotla/ chodzi mi o sposob wygotowywania korzenia/ zeby to odrobaczyc, jak sie pozbyliscie tego problemu.
pozdro i dzieki na inf.

KODZAK
17-07-2012, 14:08
ja swoje gałęzie polałem wrzącą wodą a pozniej wsadziłem na ponad 24h do wanny tylko tak aby były całe zanurzone niektórzy jeszcze dodają do wody soli, podobno ja tak nie zrobiłem
pozdrawiam

misiekk
17-07-2012, 15:16
ok dzieki
moze ktos jeszcze ma jakies sposoby.
roztocza to jednak bydlaki neiwiem czy ten sposob na korzen ktory tyle czasu siedzial w ziemi cos pomoze

RMX
19-07-2012, 09:08
ja robilem podobnie ... najpierw wymoczylem korzen w wannie i go wyszorowalem ... potem oplukalem i jeszcze raz wymoczylem .. tym razem z dodatkiem soli ... na koniec oplukalem wszystko wrzatkiem ... wysuszylem na balkonie i wszystko jest ok :) mozna jeszcze zabezpieczyc lakierem bezbarwnym ... tylko bedzie musial wtedy sie ze 2 tgodnie wietrzyc

42d3e78f26a4b20d412==