PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne objawy !!!



MON@
19-07-2012, 10:39
Mam legwana od 1,5 miesiąca, rośnie jak na drożdżach i miał juz dwie wylinki :))) Ale niepokoi mnie przekopane terrarium. Nigdy nie robił tego jak byłam w domu. Zaczeło się to jak dwa tygodnie temu zostawiłam go na dwa dni samego. Warunki klimatyczne miał jak zawsze bardzo dobre ponieważ wszystko działa automatycznie, przerw w dostawie energi z tego co wiem to nie było, a nawet jeśli to i tak nie miało to wpływu ponieważ wszystko jest podłączone pod ups-a (mój facet to "świr ":)))) ), zostawiłam mu pełną miske jedzenia i miał 2roślinki - bazylię i mięte (jego ulubione) których oczywiście nie zdążył zjeść. Jak wróciłam to w terrarium panował taki bałagan że aż się przestraszyłam. Póżniej siedziałam przez tydzień w domu wyczekując w którym momencie zacznie kopać i nic, więc doszłam do wniosku że może to z tęsknoty (ale nie chce mi się wierzyć że przez miesiąc mógł się tak przywiązać). W poniedziałek poszłam do pracy i wracałam tylko z myślą co moja gadzina robiła przez ten czas, kiedy wpadłam do domu odrazu pobiegłam do terrarium i ku mojemu zdziwieniu ujżałam ten sam widok co po powrocie z dwu dniowej nieobecności. Sytuacja powtórzyła sie we wtorek, środę i dzisiaj. Dlaczego dzieje się to podczas mojej nieobecności w domu??? Czy może mu czegoś brakować??? (witaminy dostaje) Trochę się rozpisałam ale chciałam naświetlić całą sytuację.
PROSZĘ O POMOC

afrox
19-07-2012, 10:49
Siemasz Moniu! Nie martw się to normalne!Mój Fredek też na początku był grzeczniusi, ale po jakimś czasie też zaczął przekopywać tera...Po prostu przyzwyczaił się już że to jest jego terytorium, nie boi się już tak jak na początku więc buszuje...Zwiedza..."Ustawia sobie mebelki" jak mu wygodnie...Możliwe też, że szuka sobie drogi ucieczki aby zwiedzić nowe okolice, poza terrariumem...Spoko. Pozdrawiam.

Rysiek
19-07-2012, 11:04
Mój legwan robi to już od 4 lat kiedy mu się podoba . To normalka i nie ma się czym przejmować. Kopie też przy odsuwanej szybie terra gdy jest zamknięta, bo chce wyjść. Wypuszczam go wtedy i chodzi po mieszkaniu ile chce. Pozdrówko! Rysiek

(s)AINT
19-07-2012, 13:36
Moj kopie jak chce wwyjsc z terra. twoj chyba takze tego pragnie :)

MON@
19-07-2012, 13:55
Ufff :)) A ja jak zwykle wpadłam w panike :))) Niestety na wyjście poza terrarium jest chyba jeszcze za wcześnie, on jest za bardzo uparty i cwany :))))
Dziękuję za pomoc, jutro już będe mogła spokojnie wrócić z pracy :)))

KORSAKOW
20-07-2012, 06:00
ja ci dokładnie powiem o co mu chodzi, chce wolności ;-), to dzikie stworzenie i niech ci się nie wydajeż że jesli mu zrobisz super terra to zlikwidujesz w nim naturalne instynkty, zwłaszcza jeśli posiadasz go tak krótko

bizon
20-07-2012, 10:23
Co więcej legwan podczas twojej obecności jeszcze się boi, 1,5 misiąca to nie za długi okres aklimatyzacji. Podczas gdy nie ma ciebie w domu nie widzi zagrożenia i ziwdza okolice stara sie wyjść z terrarium. Po jakimś czasie będzie pewnie to robił nawet jak bedziesz w pokoju. I tak jak piszą inni jest to zupełnie normalne, legwan nigdy nie ma za dużo przestrzeni choćby nie wiem jak wielkie było terrarium.

Lukas_Cool
25-07-2012, 02:30
masz racje bizon mój legwan (a mam go 0,5 roku) też tak zachowywał się na począdku (kopał gdy mnie nie było) kopał sobie tunel pewnego dnia przyszedłem i patrze, że on jest w moim pomieszczeniu gdzie rosła "gandzia" ale jej nie było na szczęście dopiero kiełkowała.
Porada: Od 1 do 3 miesięcy powinnaś z nim spędzać maksimum czasu poniewarz w tym okresie on zaczyna traktować terra jak swoje terytorium i jak nie będziesz z nim dużo czasu poświęcała to morze cie nie wpuszczać do swojego terytorium i będzie trzeba zaczynać oswajanie odnowa (ja tak miałem i do teraz i tak mu się mie podoba, że wchodze na jego terytorium.

Pozdrówko
Sorry za błedy

42d3e78f26a4b20d412==