PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy...



Tomy
31-07-2012, 02:27
Jak wiecei mam lega ale panna tak sie zakochala w nim ze dalem go do niej a sobie kupilem drugiego w niedziele :)i mam problem z tym maluchem bo w ogole nie zachowuje sie jak tamtem.... to ze nie je i jest plochliwy to normalne ale to ze siedzi np.od wczoraj w nocy (22) do dzisiaj (10) w tej samej pozycji w tym samym miejscu to mnie zdziwilo pomyslalem ze mu moze za sucho wiec spryskiwacz do reki i zrosilem cale terra nie bal sie tylko zamknal galy jak na niego woda leciala i tak siedzi jak kolek i nic ...czy to normalne ? leg ma 25 cm dl.

Buliwyf
31-07-2012, 04:15
To dopiero drugi dzień jak jest u Ciebie. Daj mu trochę czasu. Niektóre maluchy tak się zachowują. Jeśli po tygodniu czy dwóch nic się nie zmieni będzie można podejrzewać że jest cos nie tak.

pozdrawiam

bizon
31-07-2012, 06:54
Po pierwsze leg jest zestresowany tak jak pisze Buliwyf bo to jego drugi dzień.
Po drugie nie pryskaj lega bezpośrednio spryskiwaczem on wcale tego nie lubi i to że zamika oczy tez nie jest oznaką czerpania przyjemności z nagłego ochłodzenia jak sądzą niektórzy.
Po trzecie jest to znakomity przykład jak rózne sa legwany. Nie można porównywać co robi jeden a czego nie robi drugi. Każdy legwan jest inny inny ma charakter wiec i inne zachowanie, jeden może być płochliwy a drugi "odważny" czy jakby to nie nazwać.

Rysiek
31-07-2012, 11:01
Tomy, powyżej masz napisane praktycznie wszystko, co można na ten temat napisać. Legwany mają różne usposobienia i różnie się zachowują. To nie powód do zmartwienia, ale spryskuj wodą tylko terrarium, aby zapewnić mu odpowiedni klimat, kontroluj temperaturę bo w dzień w miejscu gdzie siedzi legwan powinna mieć ponad 30 stopni ( nawet do 38* ). To przyspieszy procesy metaboliczne i powinno zwiekszyć apetyt. Muszą też być chłodniejsze miejsca w terrarium ( w dzień np. 26*). W nocy wystarczy 20-22*. To młody, "nowy" legwan i przeżywa ogromny stres w nowym otoczeniu. Musisz uzbroić się w cierpliwość, a jemu zapewnić optymalne warunki i spokój. Pozdrówko! Rysiek

KODZAK
31-07-2012, 14:10
Tomy jeszcze jednym powodem którego jeszcze nie wymieniono może być wieksze terra a tak zapewne jest niz miał w sklepie, mój leg też po powiekszeniu terra siedział przez jakis czas w miejscu i obserwował ale juz teraz jest wszystko ok
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==