PDA

Zobacz pełną wersję : psychol



meg11
04-08-2012, 07:42
Witam!
Ludzie poradźcie coś, moja legwanica od kilku dni daje mi się mocno we znaki,
kiedyś leżała całe dnie w swojej półce, a od jakiegoś czasu (ok. tygodnia) cały dzień ma ochotę biegać po pokoju, świruje, włazi wszędzie, nie wspominam tu moich biednych rąk..
Wykluczam aby było to skutkiem jakiejś choroby, ponieważ je i załatwia się normalnie..
Przypuszczam, że powodem jest słońce :/
Tracę przez nią mnóstwo cierpliwości, a do terra schować jej nie mogę, bo jest małe i nadaje się tylko do kimania :)
CHCĘ ZNOWU SWOJEGO STAREGO LENIA :))))

Pozdrawiam

Justyna Z
04-08-2012, 09:13
Meg,
z moim jest podobnie, ale przez kilka godzin kazdego dnia - przyzwyczailam sie i cieszy mnie to z uwagi iz oznacza dobre samopoczucie i zdrowie.
Pozdrawiam,

Rysiek
04-08-2012, 10:53
Mój Gucio jest dokładnie taki sam. Trzeba go mieć pod stałą kontrolą. Łazi wszędzie, po mieszkaniu, po balkonie, wchodzi do terrarium, a za 5 minut chce wyjść i tak w kółko. Zniszczył mi nowe spodnie Big Star ( dziura ) zniszczył 3 koszulki ( w tym prawie nowa firmówka Americanos ), szału można dostać ! Czego jednak nie robi się dla ukochanego zwierzaka ;-). Tylko żona marudzi :-(. Pozdrówko ! Rysiek-obdartus ;-)))))))))))))

oXcros
04-08-2012, 11:11
megi moj tez od kilku dni cos sie aktywniejszy zrobił :) pzdr

p.s. ja narazie mam rece podrapane :) i mi głosnik od wierzy porwał (ta ochronke z płutna :) ) pzdr

Beata-Inka
04-08-2012, 14:31
Czy wiec tylko mój jest takim leniuszkiem? Idzie tylko do swojego WC na gazete, potem do miski na parapet i wraca do teera. O 17 idzie na karnisz i tam spi do rana. Pozdrawiam Beata

meg11
05-08-2012, 02:49
też bym tak chciała :)
moja zjadła śniadanko i już się szykuje "na wycieczkę" :((((

Alek_Perun
05-08-2012, 13:13
Witam! Cieszę się bardzo, że padło to pytanie bo sam miałem je zadać. Właśnie od ok. tygodnia mój smok robi takie rzeczy, że zabrakło by mi czasu gdybym je opisał! Myślałem, że go coś opętało :) Cieszę się, że z waszymi jest podobnie. hmm tzn. Nie, że się cieszę z tego, że macie duże zamieszanie w domu, lecz z tego, że mój nie odbiega od "normy"! POWODZENIA z "legwankami"!!! Pozdrawiam <ALEK>

Jarek Zajączkowski
06-08-2012, 04:04
Rozpoczął się sezon an legwanie zaloty - to musi boleć, szczególnie kiedy jest się samotnym zwierzątkiem..... Życzę cierpliwości

meg11
06-08-2012, 05:41
Doktorze, a kiedy ten okres szaleństwa się skończy?
Za tydzień kończą mi się wakacje :(

Jarek Zajączkowski
06-08-2012, 06:15
wrzesień - październik

meg11
06-08-2012, 06:30
dziękuję za odp :)

Pozdrawiam

Rysiek
06-08-2012, 08:46
Gucio jest na balkonie i znowu wyrabia ;-) .

meg11
06-08-2012, 08:50
a moja dziś wyjątkowo grzeczniutka :-)
az z podziwu wyjść nie mogę :-))) ni piszę już nic, żeby nie zapeszyć :-)

Fatum
08-08-2012, 08:04
Moja to samo. Tylko łazi i wywraca pokój do góry nogami...ehh :). W dodatku martwi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie taka, że zrobiła się agresywna w stosunku do mnie. Podejżewam, że to przez to, że przez prawie całe wakacje mnie w domu nie było, obraziła się pewnie na mnie przez to ;). Jak myślicie, ta agresja to jest spowodowana moją nieobecnością, czy okresem rozrodczym(co by było dziwne, bo przecież mam samice, a nie samca)?

meg11
10-08-2012, 06:15
moja bestja miała trzy dni spokoju, od dziś znowu szaleje, grrr..
mam jej już dosyć :/
W załączniku to, co mi dziś pokazał :)))

meg11
10-08-2012, 06:40
i jeszcze coś, sprzed 2 minutek :(
próbował na mnie wskoczyć z odległości ok.2 metrów :(

Pozdrawiam

KORSAKOW
10-08-2012, 08:23
zgłoś się do "tonwz" towarzystwa opieki nad właścicielami zwierząt, tam otrzymasz niezbędną pomoc prawną i psychologiczną ;-)

a co do drugiej fotki... może delikatny mianikur ;-)

Darius
10-08-2012, 12:27
Tak sobie czytam te wasze opowiadania i wydają mi się one jakieś znajome ;))
ale zaintrygowała mnie jedna rzecz napisałaś że twój pupil załatwia się w "WC" tj na gazetę bardzo bym był zadowolony gdyby mój Leon choć jedną ze swoich paru kupek na dzień zrobił na jakąś gazetę albo coś w tym stylu :) bo powiem szczerze że jest to dość irytujące gdy co chwilę znajduję jakąś jego niespodziankę na szczęście jak na razie oszczędza dywany i inne mechate obiekty w tym na całe jego i moje szczęście łużko :). Ale wracając do sedna nauczyłaś go tego czy po prostu dajesz gazetę w miejsce w które najczęściej się załatwia?

Acha i jeszcze jedno ile kupek powinny robić legwany bo mój robi rano jedną dużą no a potem to tu to tam zostawia mi takie malutkie niespodzianki tak ze trzy cztery na dzień.

meg11
10-08-2012, 12:47
poszukaj sobie w archiwum był kiedyś już temat..
ja musze się pochwalić, że mój już kawał czasu nie załatwił się nigdzie oprócz swojego baseniku, jest tak nauczony i jeszcze nigdy nie znalazlam niespodzianki w pokoju choć legwan biega cały dzień luzem :-)

Beata-Inka
15-08-2012, 15:37
Nie uczyłam go - tylko w miejscu gdzie sie zawsze załatwial mial jedno położyłam gazete. Ale odkad go pochwaliłam na forum czasem zdarza mu sie nie pocelowac w gazete ;)

Darius
15-08-2012, 17:12
No tom mój ma cały czs niezły rozrzut Chociaż jak go rano przez pół godziny potrzymam w terr. mimo że chce wyjść to zazwyczaj załatwia się tam ale niespodzianki i tak są ale na szczsęście małe :) dzięki za odp.

42d3e78f26a4b20d412==