PDA

Zobacz pełną wersję : skoki na szybe



afrox
11-08-2012, 07:59
Witam wszystkich! mam pytanko...mam prawie sześcio miesięcznego legwaka. jest zdrowy i energiczny... tylko mam problem bo często skacze z konarka na przednią szybę terrariuma. przez takie skoki oraz spacerki po siatce wentylacyjnej na "suficie" tera urwał sobie pazurka :(. czy macie jakiś pomysł co mółbym zrobić aby tego nie robił? chodzi mi zwłaszcza o te skoki...acha czy urwany przy palcu pazurek odrośnie? dzięki za odpowiedzi i pozdrówki dla Was i waszych smoków.

Darius
11-08-2012, 12:14
Mój smok też miał okres kiedy często skakał na szybę ale od kiedy zacząłem go wypuszczać na mieszkanie to się uspokoił tylko codziennie rano skrobie w szybę aby go wypuścić :) może chce pozwiedzać twój dom spróbuj pozwolić mu się wychasać może pomoże. A co do pazurka to nie odrośnie jeżeli go sobie wyrwał więc postaraj się zabezbieczyć przed jego dostępem do siatki nie wiem odsuń konar czy coś.

meg11
11-08-2012, 13:39
Darius nie ma racji, pazur odrośnie na 100% :)

Darius
12-08-2012, 04:44
No nie wiem to chyba zależy jak mocno go sobie uszkodził ja jak kupiłem mojego Lega to już nie miał jednego i wyglądało na to że właśnie w podobny sposób sobie go wyrwał co afroxa i nie odrósł chociaż właśnie w tej chwili rzuciłem okiem na jego łapkę i może rzeczywiście coś sie tam wykłuwa :)))) choc nawet jeżeli to trawało to troche (około roku) a ten "nowy pazurek" wygląda słabiej od reszty. Jednak nawet jeżeli odrastają :))) to nie zmienia faktu że trzeba raczej przed tym zabezpieczać niż czekać aż odrośnie.

Dorota
12-08-2012, 08:32
Moj legus tez sobie urwal pazurek na kratce wentylacyjnej i mu odrosl , a balam sie ze nie odrosnie , wiec mysle ze twojemu tez odrosnie:) pozdrowienia

afrox
12-08-2012, 10:40
dziękówka za odpowiedzi;)...życze powodzonka z Waszymi smoczkami...

42d3e78f26a4b20d412==