PDA

Zobacz pełną wersję : AaAaAaAa mAm PROBLEM!



ladychobits
17-08-2012, 13:39
Ostatnio moja siorka weszła do mojego pokoju z kolezanką(bo w swoim miała bajdzel to się wstydziła zaprosić do burdla)
i oe razem ztąmarleno kol. zaczeły sie klucic i popyhacw koncu moja madra siostra popchnela ja na moje terra z leniem!
szyba pekla terrarium zlecialo z szafki i poczaskalo sie cud ze lenoi wyszedl calo nadal niewiem jak on to zrobil ale udalo u sie wlesc do konaru na tyle mocno ze gdy byl upadek szklo tylko troche go pocharatalo.
kolezanka udawala ze wszystko ja boli i poszla se do domu a ja przerazona tym wszystkim trzymala pokrwawionego i przestraszonego legwanka.
przyznam zaczelam plakac. gdy przyszla mama pocieszyla mnie i zaczela polewac leia woda utleiona , okazalo sie ze jest jedno przeciecie i wcale ie groźnejedyie mocno poleciala krew.
zmeczone zwierze nie miao gdzie spac!
musiala przykleic ogrzewanie do szafy i zakryc recznikie zey mial cieplo pod soba a teraz spi na kaloryfeze zanim kupie terra to minie miesiac co ja zrobie?!

oXcros
18-08-2012, 00:30
:) jednym slowem mash peha

ja bym sprzedal telewizor czy komputer siostry zeby kupic terra :D (na szczescie jestem jedynaczkiem :DDDD)... bedzie dobrze, tylko przygotuj odpowiednio pokoj i przetrzymaj tak legwana... duzo ludzi trzyma legwany bez terrarium... pzdr

Rysiek
18-08-2012, 04:16
No to jest problem . Tak pół żartem, pół serio to szkoda, że takich sióstr nie przyjmują w lombardzie, bo oddał bym bez zastanowienia i miał kasę na nowe terrarium ;-). Napisz, czy masz własne , niezależne ogrzewanie, czy jesteś uzależniona od jakiejś ciepłowni. Sezon grzewczy za parę dni. To ważne , bo legwanowi należy zapewnić ciepło i w miarę możliwości wilgotność. Może być poduszka elektryczna i wilgotny ręcznik. Lub wilgotny ręcznik na ciepłym ( nie gorącym ) kaloryferze i jakaś żarówka od góry dająca mu ciepło i światło. Trzeba również zabezpieczyć wszystkie ciasne kąty w pomieszczeniu , w którym będzie przebywał do czasu zakupu nowego terrarium. One potrafią zniknąć wszędzie. Niektórzy już to przeżyli :-))). To samo dotyczy okna. Jeśli wietrzyć mieszkanie to tylko pod kontrolą domowników. Jedzonko i wodę oczywiście też musi mieć podawane tak jakby był w terrarium. Co do urazów to mam nadzieję, że dobrze oceniłaś sytuację ( lub mama ) i rozcięcie jest niewielkie. Ranę utrzymuj w czystości. Możesz stosować wodę utlenioną lub rivanol . Jeśli rana jest rozszerzona spróbuj podkleić plastrem, żeby ją delikatnie ściągnąć. Jeśli to coś więcej konieczna wizyta u weterynarza. Jak będziesz miała legwana dłużej poza terrarium spróbuj skontaktować się z moim kolegą Marblo . Czasami tu zagląda i może coś napisze, bo on ma legwana od malutkiego w hodowli bezterraryjnej i może udzielić cennych wskazówek. Jego gg - 836220. Dostępny raczej wieczorem . Pozdrówko! Rysiek

Tomy
18-08-2012, 05:07
nio ja terra robilem przez 2 tygodnie i wyszlo siuper:D wiec zakasaj rekawy i do roboty a zaoszczedzisz naprawde duzo mnie z zarowkami wynioslo niecale 300 zyla wiec mysle ze jak na terra ktore bedzie przynajmniej przez rok to nieduzo pozdr,

__DAWID__
18-08-2012, 18:50
JESLI RANA JEST NIEDUZA TO POSTARAJ SIE TRZYMAC JA W CZYSTOSCI I PRZEMYWAJ JA JESLI BEDZIESZ WIDZIEC ZACZERWIENIENIE LUB SPUCHNIEC TO IDZ ZNIM DO WETERYNARZA POZATYM DAJ MU SPOKUJ NA JAKIS CZAS I DUZO JEDZENIA POSTARAJ SIE O NOWORODKI MYSZY BEDZIE POTRZEBOWAL TAK ZWANYCH STERYD KTORE ZAPEWNIA MU NOWOROTKI TYLKO RAZ A TYDZIEN DAWAJ PRZEZ MIESIAC POZATYM DOBRZE TO WPLYNIE NA KOSCI LEGWANA MOGLY ZAJSC JAKIES USZKODZENIA PODCZAS UPADU

meg11
19-08-2012, 01:44
cooooo??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kolega DAWID wprowadza zamięt na forum!
Jake mysie noworodki???
A może to ja nie mam racji????? :)

Jacku
19-08-2012, 02:00
nie no Meg masz rację :))) legwany to nie węże :))) i jedzą zieleninkę.Pozdrawiam!

bizon
19-08-2012, 02:17
Dawid z całym szacunkiem wydaje mi sie że sam potrzebujesz rad w hodowli legwana więc nie dawaj ich innym bo są błędne. Przerabialiśmy ten temat juz wiele razy i zawsze wychodziło nam że legwany są roślinożerne.

ladychobits
19-08-2012, 02:57
narazie leg czuje się dobrze (dom na kaloryferze cieply nie gorącym ; dziennie musze sprawdzać)
rana zaczyna sięgoić ale on cośjeść nie chce prucz masła ( miałam na biurku raz kanapki to slizał z nich masł)
terrariu hmmm z nim mam problem tata zamówi szkło i zrobi coś na pewien czas a co do lampkiczy może być biurkowa ze zwykłą żarówką?
aa i jeszcze cośjak utrzymaćwilgoć przecież nie będe co chwile łaziła ze sprysiwaczem i moczyła se meble!

Rysiek
19-08-2012, 03:11
Wilgotność - zmoczony ręcznik, lampka biurkowa z żarówką dającą ciepło z góry - tak, ale na krótko ( tydzień- dwa ), do tego potrzebne jeszcze UV jak będzie już terrarium. Masło ?! I Ty go karmisz masłem, czy to przypadek. Mam nadzieję, że przypadek, a dieta to gółwnie liście, a dopiero warzywa, kiełki, owoce. Napisz też jakie ma być te tymczasowe terrarium. Może damy parę praktycznych rad odnośnie budowy, bo po co dwa razy ponosić koszty. Pozdrówko! Rysiek

ladychobits
20-08-2012, 09:28
zjadł mało masła i mu więcej nie daje a co do terra to ojciec znalazł pare książęk na temat ich budowy i radzi sobie dobrze z góry dzięki a UV mam bo akurat w poczaskanym terra niebyło używanej UV Tylko zwykła terraryjne bez UV więc mam jesze

42d3e78f26a4b20d412==