PDA

Zobacz pełną wersję : Z całym szacunkiem dla DAWIDA :)



Jacku
19-08-2012, 02:56
Witaj :) nie bym się Ciebie czepiał, ale powinieneś poczytać opis o legwanie zielonym, jego biologii, żywieniu i hodowli ... zerknij też do faq-a ( albo faq-u ). Przepatrz całe forum dyskusyjne na temat legwana (choć czasem jest tu i kółko matematyczne :))) i tematy inne niż o legwanach np: o gruczołach pewnego naszego kolegi :-))), i o ślicznym kolczyku w ślicznym pępku pewnej koleżanki :-))) ) a dopiero potem udzielaj rad innym, bo naprawdę Twoje porady są dalekie od tych jakie powinny się tu znajdować i odbiegają od porad właściwych. To co napisałem nie jest niczym osobistym ... ale po pierwsze NIE SZKODZIĆ.
Pozdrawiam Cię serdecznie !
Marek ( Jacku)

Dorota
19-08-2012, 03:04
Czesc:) Wydawalo mi sie ze to co w necie mozna znalesc na temat legwanow i co pisza w ksiazkach to prawda , a moze sie myle? hihihihi
Bez urazy . Pozarowienia

Jacku
19-08-2012, 03:12
Książki, to jak kiedyś mi napisali dr wet. Jarek i dr biologi Robert ,to powielanie tych samych starych błędów, a co do stron internetowych to fakt, że każdy może tu pisać co chce: czasem prawdę, a czasem bzdurę :))) Pozdrawiam!
P.S mam na myśli stare i starsze wydania książek.

Rysiek
19-08-2012, 03:22
Tyle panuje różnych poglądów, że naprawdę niekiedy trzeba dużo poczytać i do tego wyciągnąć właściwe wnioski z netu jak i z książek. Rady dr. Jarka i dr. Roberta są naprawdę cenne, szkoda tylko, że dość rzadko się pojawiają, ale to trzeba zrozumieć- praca ;-). Pozdrówko! Rysiek
Ps. Jacku ja Ci dam gruczoły ! :-))). Łobuzie ;-) Kolczyk niczego sobie ;-)))

Dorota
19-08-2012, 03:22
Ktos kto zaczyna terrarystyke zawsze szuka wiadomosci z ksiazek lub w necie. Jezeli tam sa" bzdury" jak piszesz lub "powielanie starych bledow" jak rozroznic prawde od klamstwa. Skad brac PRAWDZWE informacje o hodowli? Terrarystow z prawdziwego zdarzenia nie spotyka sie na ulicy . Nawet w sklepach zoologicznych malo kto cokolwiek wie na temat hodowli . Kiedys zwiedzilam kilka takich sklepow i za kazdym razem slyszalam co innego. Istny metlik w glowie .Szczesciem trafilam na forum. A jak ktos nie ma netu ?
Pozdrowienia:)

Jacku
19-08-2012, 03:56
To prawda co piszesz, ja net mam też od niedawna i korzystałem z książek. Tak jak i Ty Doroto mam to szczęście i dostałem się na to forum, na którym wyprostowano mi pewne hodowlane skrzywiena, poznałem super ludzi i konkretne porady. To forum właśnie do tego służy. Trzymam się tylko tej strony internetowej, choć jest jeszcze jedna dobra (ale z pewnych powodów nie podam jej na forum). Pozdrawiam!
Pozostaje tylko czekać, aż powstanie książka bez błędów w prowadzeniu hodowli, ale narazie mi wystarcza forum i faq.

Jacku
19-08-2012, 04:07
:)))

Dorota
19-08-2012, 04:12
:)))) i dlatego sie ciesze ze mam neta i ze tu trafilam:)))

Rysiek
19-08-2012, 04:14
Przez kilka miesięcy od początku przygody z legwanem też byłem bez netu i zdałem się w jakiejś tam części na wiedzę właściciela sklepu zoologicznego i na książki. Dzięki temu też popełniłem parę błędów i jak miałem już internet i trafiłem na to forum zadając pierwsze pytania, byłem czerwony na twarzy czytając to co mi odpisywano :-). Starzy bywalcy wiedzą, że chodzi m.in. o biały ser, mączniaki itp. To forum mnie też wiele nauczyło i dzięki niemu legwan do dzisiaj cieszy się zdrowiem. Co do sprzedawców w sklepach zoo to właśnie oni najczęściej dają błędne informacje. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==