PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka w terra dla geków lamparcich



Daro lamparci
08-01-2013, 14:52
Witajcie chcę zrobić ścianke z zaprawy klejowej Atlas i szukam fotek bo chciałem zobaczyć jak to wyglada, bedzie duża bo szer 100cm i wysoka 67cm prosze was jak ktoś zna stronke lub ma sam jakies fotki to prosze kierować na daro116@interia.pl będę bardzo wdzięczny i z góry dziekuje. Acha i jeszcze kilka pytań czy atlas nakładac na czystą płytę osb czy napierw polakierowac ją a może coś innego trzeba zrobić podpowie mi ktoś bo jestem laik w tych sprawach;)

MinuS
08-01-2013, 15:11
najlepiej najpierw przyklej siatkę budowlaną to płyty OSB klejem montażowym :) a potem na to klej i będize się trzymać ja tak zrobiłęm i nawet sufit obkleiłem i się trzyma :) jutro chyba zamieszcze fotki na terrarium to zobaczysz jak to wygląda

Jędrek
09-01-2013, 13:19
Technologia tynkowania (bo do tego można sprowadzić) mówi, że siatka ma być wtopiona w zaprawę. Moim (skromnym) zdaniem należy:
Posmarować kawałek OSB zaprawą, poczekać dni kilka, jeżeli zaprawa trzyma się jako tako to posmarować zaprawą cienko całą płytę, w świeżą zaprawę wcisnąć siatkę a następnie nałożyć grubszą warstwę. W razie układania naprawdę grubo można kłaść siatkę kilka razy (tak myślę, tego już budowlańcy nie przewidzieli). Płyty nie lakierować, można pokryć preparatem gruntującym, nie zaskodzi (może nie pomóc). Jeśli pierwsza warstwa słabo się trzyma to moiżna nabić gwoździków w płytę, ale to poważna robota.

42d3e78f26a4b20d412==