PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego...



Dorota
19-08-2012, 03:27
Dlaczego zarowki nocne ciagle sie przepalaja ? Co kupie nowa to juz po kilku dniach nie dziala. Nie sa tanie , jedna kosztuje w granicach 24zl . Jakiej firmy po za EKO-TERRA mozna dostac takie zarowki? Albo czym mozna je zastapic?
Pozdrawiam.

meg11
19-08-2012, 03:44
ja też miałam podobny problem, kupiłam "night glo" firmy exo terra i paliła się trzy noce, a czwartej już nie :(

Jacku
19-08-2012, 03:45
Bardzo ważne przy wkręcaniu żarówek zwykłych i halogenowych jest to, by ręce nie były tłuste np. po kremie. Powinno się je wkręcaś przez np. cienkie gumowe rękawiczki lub papier itp. by skóra rąk nie miała bezpośredniego styku z bańką żarówki. Pozdrawiam!

Nook
19-08-2012, 03:46
Dorota napisał(a):

> Dlaczego zarowki nocne ciagle sie przepalaja ? Co kupie nowa to
> juz po kilku dniach nie dziala. Nie sa tanie , jedna kosztuje
> w granicach 24zl . Jakiej firmy po za EKO-TERRA mozna dostac
> takie zarowki? Albo czym mozna je zastapic?

Oczywiście że się przepalają wkońcu są tak zaprojektowane aby jak najwięcej z kieszeni człowieka wyłudzić pieniędzy (oj kiedyś też była mi potrzebna taka żarówka... ten sam problem:)), a żarówka do ciemni fotograficznych? (choć nie wiem gdzie takową dostać).

Jacku
19-08-2012, 04:03
Nook masz rację, choć żarówka zaprojektowana jest takby świeciła non stop ok. 1000 godzin, a te nowsze i dłużej. Więc proponuję zerowy kontakt żarówki z gołą skórą ręki i napiszcie czy coś się zmieniło w żywotności waszych żarówek. Nie dotyczy świetlówek, bo te nie nagrzewają się, aż tak bardzo. Pozdrawiam

Rysiek
19-08-2012, 04:18
Jeśli temperatura w terrarium wynosi w nocy trochę ponad 20* to po co Wam te żarówki ? Około 22.00 gaszę światło ( stopniowo ) tak , aby legwan znalazł swoje miejsce do spania i po kłopocie. Tak robię już ponad 4 lata. Pozdrówko! Rysiek

meg11
19-08-2012, 04:22
Ryśku, kładziesz spać legwana o 22? ;)
mój "się kładzie" tak jak ja, czyli po północy :)

Rysiek
19-08-2012, 04:32
Mój teraz to już o 20.00 idzie nyny, a teraz śpi obok mnie na poduszce elektrycznej :-) Pozdrówko! R&G

Nashua
19-08-2012, 04:37
A w jaką oprawkę wkręcona jest ta żarówka? Bardzo często takie przepalanie spowodowane jest właśnie oprawką, bo przegrzewaja się zbyt mocno. Spróbuj zastosowac ceramiczną, która nie doprowadza do topnienia (dostępna w każdym sklepie elektrycznym, koszt maks 3zł).
Pozdrawiam i życzę następnej żarówce więcej szczęścia ;-)

Dorota
19-08-2012, 04:48
Mam ceramiczna oprawke ,to wina zarowek a nie oprawki. "Kwoke" mam juz prawie rok i sie nie przepalila.Teraz zamiast nocnej mam lustrzana fioletowa ale jest za jasna. Jak jej na noc nie wlacze to leo rozgrzebuje sciolke by sie polozyc na kablach grzewczych. Moj chodzi spac jak ja gasze swiatlo w pokoju:)

Dorota
19-08-2012, 04:56
O zarowkach do ciemni fotograficznej nie pomyslalam , to sa jakies specjalne?

Tomy
19-08-2012, 05:45
proponuje heat glo hagena w polaczeniu z night glo jest super temp.w terra od 22 do 28 wzdloz korzenia jak mu zimno to sobie wejdzie wyzej a jak zimno to schodzi jak w naturze:D

meg11
19-08-2012, 05:48
Tomy, chyba się coś przejęzyczyłeś :)
pewnie jakąś imprezkę miałeś wczoraj ;)

afrox
19-08-2012, 06:34
witam wszystkich!nie wywalajcie kasy na te wszystkie night glo itd tylko wejdzcie na stronke biofila i kupcie "ceramiczny promiennik podczerwieni"...znajdziecie to w dziale "biofil poleca"... Kosztuje co prawda sporo bo od 60 zł. w góre ale warto wydać raz więcej niż ciągle zmieniać te żaróweczki...Ja kupiłem sobie taki 100W podłączyłem do termostatu i działa świetnie;). Naprawde polecam.

Tomy
19-08-2012, 08:02
hmm nie przejezyczylem sie :> skladnia do bani ale no coz z jednym masz racje impra byla spoks :D

coulidge
19-08-2012, 08:26
Wydaje mi się że to wina zbyt dużego napięcia w sieci.
W moim mieście napięcie waha się w granicach 30 volt w zależności od odległości od transformatora, a napięcie w gniazdku może nawet wynosić 250 volt.

Żarówka Night Glo jest na 230 volt. Więc prawdopodobnie masz zbyt wysokie napięcie w gniazdku.

Najlepszym rozwiązaniem jest ściemniacz, dlatego że można zmniejszyć napięcie i przez to wydłużyć okres świecenia żarówki (nawet kilkukrotnie).
I jeszcze jedna zaleta: można dzięki niemu uzyskać optymalną temperaturę bo regulując jasność, regulujemy ciepło płynące z żarówki.

Ja mam Night Glo (moonlight) 75W, również dla legwana i świeci już 2 m-ce bez zarzutu. Przy napięciu 240 volt. Oczywiście przez ściemniacz którego zakup uszczupla portfel o jakieś 20-30PLN.

I jeszcze jedno. Możesz śmiało dotykać żarówkę palcami. To napewno nie jest przyczyna przepalania. To nie halogen.

Pozdrawiam

meg11
19-08-2012, 08:50
Tomy napisał "jak mu zimno to sobie wejdzie wyzej a jak zimno to schodzi" - chyba zamiast jednego wyrazu "zimno" powinno być napisane "ciepło" :)))))
ale może nie mam racji ;)))))

Jacku
19-08-2012, 08:55
Z mojej 14 letniej praktyki elektrycznej wynika jednak, że dotykanie palcami ma wpływ na żywotność żarówek :))) Pozdrawiam!

Jacku
19-08-2012, 09:05
Co do wahań napięcia ,to też nie jest tak do końca prawdą, ponieważ większość urz.el. (tv, radio, pralki... ) jest na napięcie 230 V czyli, powinny się wszystkie palić po krotkim okresie użytkowania jeśli pracują pod napięciem np. 250 V, lub nie działać, gdy w sieci jest tylko 210, a czasem nawet 180 wolt. A co mają powiedzieć ludzie mieszkający 20 km. od TRAFO ? Pozdrawiam serdecznie!

Rysiek
19-08-2012, 10:10
Miałem przypadek, że u Gucia w terrarium ( bo tylko tam paliły się żarówki ) światło 3 razy pojaśniało. Z ciekawości podłączyłem woltomierz i było...300V !!!. Nic sie nie spaliło. Jeszcze raz piszę- po co Wam te żarówki ? Jeśli legwan ma jakieś specjalne zachowania odnośnie światła w nocy - rozumiem. Jeśli śpi bez problemów ma być ciemno. W naturze też mu nic nie świeci. Pozdrówko! Rysiek

Jacku
19-08-2012, 10:17
U mnie też śpią, tyle tylko, że lulu idą o 19.00 ( są dobrze wychowane - nie to co u Meg " Legwaniczka imprezowiczka" Ciekawe na kogo się ta samica zapatrzyła :))))))) i chodzi spać tak późno. Chyba, że to my "Dziadku " chodzimy tak wcześnie spać :))) Pozdrawiam!

meg11
19-08-2012, 10:19
:))))))))))))))))))

Dorota
19-08-2012, 10:25
Wlasnie kupilam zwykla zarowke- czarną taka tez grzeje, zobaczymy jak bedzie.

Rysiek
19-08-2012, 10:27
" Babciu " jak Ci będzie ciepło to szybciej uśniesz :-))) . Legwan też . R&G

Dorota
19-08-2012, 10:27
Moj legwan nawet jak ma ciemno w terrarium a swiatlo sie pali w pokoju nie idzie spac. Widocznie to taki nocny marek jak ja:))
Pozdrawiam:)

Dorota
19-08-2012, 12:00
"Dziadku" , mnie grzeje w nocy kolderka i ...... a legwana zaroweczka:)))

Tomy
19-08-2012, 15:51
heh sorki meg ale chyba jeszcze faza trzymala :D a "dziadku" night glo jest to cos jak ultrafiolet (niby ma emitowac takie promieniowanie jak ksiezyc;))) wiec leg tego nie widzi a heat glo ktora tez sie pici w nocy jest jak podczerwien niewidoczna takze dla lega jak mu tylko gasze light glo to sie uklada do snu i kima jak bobas i nic mu nie przeszkadza a temperaturke ma luzik tak jak mowilem jak ma zimno wspina sie na gore jak zimno na dol hyhyhyhy jade do niemiec na 3 dni moze tam cos ciekawego lookne w zoologicznych jak cos to przywioze prezenty:D trzymajcie sie paps

coulidge
20-08-2012, 00:34
No niestety, ale nie zgadzam się z tobą. Też mam praktykę, może nie tak długą, i pięcioletnie technikum elektryczne, gdzie dosyć dobrze nauczyli mnie zasady działania i budowy poszczególnych odbiorników prądu. Powinieneś sobie przypomnieć że w urządzeniach rtv, jest trafo, stabilizatory, że grzałki też inaczej się zachowują od żarówek. I wahania napięcia nie mają na nie takiego znaczenia. A kilkuprocentowy wzrost napicia na żarówce powoduje kilkakrotnie krótszą żywotność.

Pozdrawiam

Jacku
20-08-2012, 04:48
no cóż ... nie będę się dalej spierał, ale teoria i praktyka czasem mijają się szrokim łukiem. Pozdrawiam!
Kiedyś sam się przekonasz :)))

coulidge
20-08-2012, 12:04
ano, pewnie!!

zresztą najważniejsze by pupilki zdrowe były!;)

Pozdrawiam

Jacku
20-08-2012, 13:37
tak i tu się razem zgadzamy :-)))) Trzymaj się !

42d3e78f26a4b20d412==