PDA

Zobacz pełną wersję : ztopiło sie co dalej



Kunoichi
08-01-2013, 15:48
nowiec pod zarowka grzewcza sa na dole ulozone sztuczne roslinki (nieleza na ziemi ale to racej nieistotne), wkazdym razie dzisiaj wymienilam zarowke na nowa bo tamta sie wypalila, nowa palila sie jakies 2 godzinki, jak wylanczylam i popatrzylam na roslinke to zobaczylam ze dwa listki sie zetak powiem zlanczyly :) (pewnie sie troche ztopily i skleily :) ) czy po 10 godzinkach wszystko mi pujdzie z dymem :) czy mam zmienic polozenie listkow (szkoda bybylo bo gek uwielbia pod nimi siedziec :(

pepo
09-01-2013, 05:50
przymocuj je gdzie indziej!lub zarówke przenies w inne miejsce!stopiony plastik strasznie smierdzi a twojemu gekowi sie to napewno nie podoba:-)

Kunoichi
09-01-2013, 05:55
amoze zmienie zarowke na 60, teraz mam 75, to moze jak zmienie to niebedzie tak pazylo, czy temp bedzie taka sama jak zmienie zarowke i , bo ktos mi powiedzial ze temperatura bedzie taka sama, a 75 jest do wysokich terra a 60 do nizszych, prosze odpowiedziec na wszystkie pytania :)

cepelia
09-01-2013, 08:35
a moze uzyjecie termometru i odrobiny wyobrazni !! zanim np. gekon sie nie stopi !!??

Kunoichi
09-01-2013, 10:09
dziwne bo wczesniej z ta sama zarowka nic sie nie ztopilo ? co proponujecie, napewno zmieniam zarowke, ale na jaka jaka? mam 75, jakie sa rodzaje? 60? 30? 45?...................wysokosc terra mam 35, temp musi byc okolo 30 stopni (pod zarowka do 35)......jaka zarowke proponujecie? (to jest gek gruboogonowy

cepelia
09-01-2013, 11:24
jedna zarowka kosztuje 1,20 termometr 3,5 jak kupisz jedna 60 jedna 40 jedna 25 i jeden termometr to koszt = 8,10 jezeli wkrecisz je po kolei i zmierzysz temperature to sie dowiesz ktora bedzie dobra
1 gekon okolo 100 = 3 zarowki i termometr 8,10 ???
pomyslisz czy nadal bedziesz sie pytal ??

Kunoichi
09-01-2013, 11:35
jezu oco ci chodzi cepelia?????? ty mnie chyba nie rozumiesz................zacznijmy od poczatku i dokladnie: Przez pol roku mialam zarowke grzewcza 75 W o nazwie Day Glo, i podnia byly te sztuczne kwiatki i wszystko bylo ok, zarowka sie wypalila i kupilam nowa i jedyna rzecz jaka je rozni to nazwa Sun Glo (opakowanie identyczne ) i ona swieci jakby goracej zetak sie wyraze :).......czyli musi byc jakas duzzza roznica miedzy slowem Sun a Day :)....nowiec teraz chce kupic zarowke o mniejszym zasiegu i chce wiedziec czy jest duza roznica miedzy zarowka 75W a 50W lub 40W.........bo temp ma byc ta co wczesniej....................gdzie ty widziales zarowki grzewcze cepelia po zlotowce??????????????????????? ja najtaniej jak widzialam to po 20 pare zł..................wiec prosze inna osobe o odpowiedz :)........

Jędrek
09-01-2013, 13:35
Bardzo dobre żarówki grzewcze (no, może dobre) znajdziesz w sklepie szukając "lustrzanek" (uważaj, niektóre świecą do tyłu i się nie nadają do terra), "Tight Beam" i jeszcze trochę innych nazw. W specjalistycznych sklepach masz duży wybór towarów dla bogatych hobbystów w Niemczech. Różnice pewnie są, jedna z nich może być do oświetlania a nie do grzania (Oczywiście obie i świecą i grzeją). Róznica między żarówką 40 a 75 W jest w ilości wypromieniowanej energii. Ta 75 Watowa promieniuje prawie 2 razy mocniej (ściśle 75/40). Pytanie jak jest ukształtowany strumień światła.
Sposób z termometrem jest najlepszy.

e2rd
10-01-2013, 13:33
a pozatym napewno sie nie ucieszy twój gek jak mu sie listki do plecków przykleją.:-)

42d3e78f26a4b20d412==