PDA

Zobacz pełną wersję : oświetlenie a ogrzewanie



gregory
14-08-2011, 08:55
jak regolowac temperaturę w terra? czy wystarczy termostat? jesli tak to do czego powinien byc podłączony czy do oswietlenia które daje temperaturę? czy wyłączenie żarówy grzewczej a pozostawienie UV jest rozwiazaniem?
Napiszcie o swoich doswiadczeniach - jestem początkującym i wszelkie info się przyda dla dobra zwierzaka.
Wielkie dzieki za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

SNAKES
16-08-2011, 08:09
Cześć,

termostat ma jedną wadę, w mojej ocenie dyskwalifikującą go z możliwości sterowania ogrzewaniem żarówkowym.
Chodzi mi o to że może tylko włączyć lub wyłączyć żarówkę - w większości przypadków kończy się to "mruganiem" światła i skokami temperatur w terrarium, co jest bardzo niekorzystne.
Osobiście używam termostatu tylko do kontroli ogrzewania podłogowego u węży typowo nadrzewnych, które nie spędzają czasu na ziemi.

Zamiast termostatu proponuję ściemniacz elektryczny - możesz bardzo dokładnie i płynnie wyregulować temperaturę.
Pozdrawiam

gregory
16-08-2011, 13:09
wielkie dzięki ale jak regulowac tą temp. w ciągu dnia gdy nikogo nie ma w domu - powiedz o doświadczeniach

gosciu
17-08-2011, 11:21
ja mam termostat tylko na kablu grzewczym a oswietlenie na wylaczniku czasowym.Swiatlo nie daje za wysokiej temperatury ikabel z termostatem dogrzewa terarium .Ja mam kameleona i jemu to pasuje .powodzenia w hodowli :)

marcin.lis
18-08-2011, 13:06
i to jest najlepsze rozwiązanie !

42d3e78f26a4b20d412==