PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mam zacząc?



Danian
25-08-2012, 13:29
Chce sobie kupic lega i niemam pojęcia od czego zacząć ! Pomocy!!!

Marblo
25-08-2012, 14:07
Witaj!
Najpierw zacznij od przeczytania a wrecz nauczenia sie na pamiec tego co jest napisane tu:

http://www.legwanzielony.com/

i tu:

http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1

Nastepnie dobrze sie zastanow czy to nie jest chwilowy zapal i jestes zdecydowany poswiecic zwierzakowi spora czesc swojego czasu, nie tylko przez pierwsze tygodnie jego pobytu u Ciebie. Nastepnie przygotuj mu najlepsze lokum jakie jestes w stanie mu zapewnic i (oczywiscie zgodne z jego wymogami). Mysle ze to na poczatek powinno wystarczyc a jesli cos ominalem to napewno inni zaraz uzupelnia braki :) . Zycze przyjemnej lektury i powodzenia w ewentualnej hodowli.

Danian
25-08-2012, 14:12
Chodowalem juz zwierzęta w wieku 5 lat i sobie radzilem a 6 lat temu kipilem sobie fretke która zmarla pod koniec tych wakacji i mam nadzieje ze z legiem se poradze.

Marblo
25-08-2012, 14:23
Przeciez ja nigdzie nie napisalem ze kiepski z Ciebie hodowca lub ze sobie nie poradzisz z hodowla legwana, po prostu zapytales od czego zaczac to odpowiedzialem. Nie chcialem aby moja odpowiedz wydala sie jakaz zlosliwa lub cos w tym stylu.

Danian
25-08-2012, 15:26
Rozumiem. Dzieki za odp. moze ktos jeszcze mi cos doradzi ?????

Dorota
25-08-2012, 15:29
Jak juz sie zdecydujesz to -- zycze powodzenia w hodowli:) To wspaniale zwierzaki ale potrzebuja duzo uwagi i cierpliwosc. Ja mojego legwana mam rok i wiem ze na nakarmieniu i sprzatnieciu w terrarium sie nie konczy. Na przyjecie do domu legwana trzeba sie przygotowac .Poczytaj co Ci napisza bardziej doswiadczeni i tak jak pisal Marblo , czytaj strony o legwanach nawet po enty raz . Ja ciagle wracam do tych wiadomosci i zawsze znajduje cos nowego. Pozdrawiam:)

Papec7
25-08-2012, 15:33
wazna jest wiedza to podstawa a po drugie musisz sie liczyc z tym ze legwana nie karmi sie raz na tydzien tylko codziennie i wymaga stalej opieki wiec pomyslk czy jestes mu to w stanie zapewnic licz sie tez ze legwan moze wymagac nakladow finansowych np choroba lepiej nad tym pomyslec od razu niz pozniej zalowac jego kupna ale to nie musi sie zdazyc jezeli bedziesz sie nim dobrze opiekowal zycze powodzenia i przyjemnosci z hodowli

Danian
25-08-2012, 15:55
Dzieki za rady.Napewno je wykorzystam . W poniedzialek lece kupic jakąs ksiazke o legach .Mam nadzieje ze znajde taką!!!

Danian
25-08-2012, 15:59
A wlasnie ! Czy to prawda ze wiekszosc zwierzat egzotyucznych jest "wycinana"ze swch naturalnych srodowisk w celu sprzedania ich?

Danian
25-08-2012, 16:16
Jaki potrzebuje sprzet do terrarium z legiem? Jesli mozecie to wymiencie po kolei i mniej wiecej jakie sa tego ceny. z góry dziekuje

maly
25-08-2012, 16:29
napewno aby uniknac takiej choroby ktora ma moj legwanik obecnie kup swietkwke 5.0 (ok 60zl) do tego zwykla lustrzanke w sklepie ekektycznym (ok 4 zl) no i kabel grzewczy (ok 30 zl) jezeli masz juz gotowe terra to do tego trza dodac jeszcze odpowiednia sculke (ok 15 zl) a jesli chodzi o roslinki to obetnij mamie pare lisci ze sztucznych kwiatkow i bedziesz mial dekoracje :D nie wsadzaj zywych bo ci je legi zje :) Pozdrawiam i zycze udanej chodowli.

polux
25-08-2012, 23:54
Do hodowli dobrze się najpierw przygotuj. Ja swojego kupiłem bo był ładny zwierzak. Dużo musiałem czytać ale uważam, że i tak moje wiadomości są jeszcze marne.
hej

meg11
26-08-2012, 02:15
Gościu, miałeś za radą Marblo poczytać PODSTAWOWE rzeczy dotyczące hodowli legwana, a Ty za chwilę pytasz co jest potrzebne do terra.. poprostu ręce opadają :( poczytaj najpierw, tam naprawdę jest wiele napisane:)
Miłej lektury:)

Danian
26-08-2012, 02:46
Dowiedzialem sie juz co na początek ! ale jak mam zrobic terra na lega jak niewiem co mam tam wpakowac ! Dzieki za pomoc MalY to sie napewno przyda.Pozdrowionka paps

meg11
26-08-2012, 02:53
a do tego doszedłeś? oto linka na dowód, że jednak można gdzieś przeczytać co wpakować do terra: http://www.legwanzielony.com/index.php?txt=2
Możesz zadawać pytania typu co jest lepsze czy torf czy piasek czy kamienie na dno terra, lub która lampa jest lepsza, ale nie pytaj CO TRZEBA WŁOŻYĆ DO TERRARIUM :)

Rysiek
26-08-2012, 03:03
Jeszcze raz dokładnie poczytaj - http://www.legwanzielony.com/index.php?txt=2 . Jeśli informacje te będą niewystarczające, dawaj konkretne pytania, czego nie wiesz ( i co nie jest tam napisane ). Hodowla legwana daje wiele satysfakcji, ale wymaga czasu, poświęcenia i trochę nakładów finansowych. Miej świadomość co z malucha wyrasta po 3-4 latach. To jest duży problem dla ludzi, którzy myśleli, że zostanie im taka mała, śliczna , zielona jaszczurka, a wyrasta smok wielkości warana nilowego :-))) . Pozdrówko! Rysiek

Danian
26-08-2012, 03:42
Tak?? Hmmm.. to co jest lepsze kamienie czy kora ??? :)

Rysiek
26-08-2012, 04:59
Ja mam zmielony kokos . To taka sprasowana cegła, którą się moczy i ona pęcznieje do kilkukrotnej swojej objetości. Jeśli kamienie to nie małe, bo legwan może połknąć i jest problem. Pozdrówko! Rysiek

Marblo
26-08-2012, 05:01
Opadaja, opadaja ......... :((((

Dorota
26-08-2012, 06:51
A ja sie nie moge doczekać kiedy mój będzie taki duży , choć mój mąż jest z lekka przerażony :)

meg11
26-08-2012, 06:58
cudo z Gucia wyrosło :)))))))))

Danian
26-08-2012, 07:51
Trzymasz weza i lega w jednym terra ??? :)

Danian
26-08-2012, 08:18
Wiecie konkretnych informacji sie tu niedowiem ! Jakies 5 osób powiedzialo mi co i jak a reszta mnie ciogle zanudza tym samym "...musisz o niego dbac.... ,trzeba go karmic .... " przeciez ja to wiem interesuje sie zwierzetami od dziecka !! a o legach kupie sobie ksiazke i bede mial swiety spokjuj !!!!! :((((((((

Rysiek
26-08-2012, 10:18
Zależy jaką książkę sobie kupisz i wtedy będziesz coś wiedział lub dalej G...To forum i opis gatunku da Ci więcej. O jakim wężu piszesz ? Ja mam tylko legwana. Rysiek
Ps. Meg, Dorotko to wielkie stworzenie może naprawdę być dokuczliwe. Marblo go widział i wie jaki jest silny. Ten załącznik to "przestroga" dla majacych małe legusie. Duże jest piękne :-))), ale silniejsze i nie każdy jest w stanie sobie z nim poradzić. Przy moim dość silnym uścisku dłoni ( tak , aby mu krzywdy nie zrobić ) potrafi jak krokodyl obrucić młynka o 360* w zaciśniętych dłoniach. Kochane, wielkie smoczycho ! Pozdrówko! Rysiek

Danian
26-08-2012, 12:20
pisze o legwanie a nie o wezu !!!

Danian
26-08-2012, 12:21
cos nie jestes w temacie

Dorota
26-08-2012, 13:02
Wyobrazam to sobie jaki jest silny Gucio, moj jak sie wystraszy tez robi takie obroty , dostaje wtedy dodatkowej sily. Ale od czego mam męża?Tez jest silny hihihi. a jak Meg daje sobie rade ze swoja pupilka? tez jest "slaba" płcią jak ja:)

meg11
26-08-2012, 14:28
przestań się wszystkich czepiać :/

meg11
26-08-2012, 14:30
Moja jest łagodna jak baranek:)
od kilku dni choruję i leżę w łóżku a obok mnie pod pierzyną leży ze mną moje szczęście:) dziś wygoniłam ją po 5godz takiego kimania:)

Beata-Inka
26-08-2012, 14:40
Tylko pozazdrościc Meg... :)

meg11
26-08-2012, 14:42
czego?

Marblo
26-08-2012, 14:49
Gosciu o co Ci chodzi ???!!! Zadales pytanie- "Od czego mam zaczac?" to bardziej doswiadczeni Ci na nie odpowiedzieli. A ty w podziekowaniu co ?? Tylko krecisz nosem i nazekasz. Moze od razu podasz odpowiedz jaka chcialbys przeczytac to wtedy ktos Ci ja napisze i bedziesz szczesliwy. Tylko dobrze sie zastanow czy na tym to ma polegac ??!! :[ A jesli chodzi o "zanudzanie" jakimis odpowiedziami to nie dziw sie ze takie cos bedzie wystepowalo skoro nie potrafisz zaczerpnac podstawowych informacji z opisow do ktorych linki podalem Ci wyzej. I zadajesz banalne pytania na ktore odpowiedz czarno na bialym masz podana jak na tacy. Podstawa to czytac, czytac i czytac....... ale ze zrozumieniem.


MARBLO

Marblo
26-08-2012, 14:51
Pieknej zielonej przytulanki :))))
Lub wlasnie tej przytulance............... hmmmm musze sie nad tym zastanowic... ];->

meg11
26-08-2012, 14:53
diabelski uśmieszek Ci na twarzy zawitał Marblo ;)

Marblo
26-08-2012, 15:27
A co ja na to poradze ze tak mi sie obie podobacie :*

Dorota
27-08-2012, 01:53
Zycze powrotu do zdrowia:)

meg11
27-08-2012, 02:32
dziex:) zamiast siedzieć na uniwerku muszę leżeć:(

Dorota
27-08-2012, 03:09
Ja tez jestem chora , siedze na zwolnieniu juz 3 tydzien , niby przeziebienie a nie moge sie go pozbyc. Moj leo na tym korzysta bo ciagle jestesmy razem:). Jak pracuje to tylko wieczorami moge sie nim zajac:(

Rysiek
27-08-2012, 03:43
Dzisiaj czytam co wczoraj napisałem , a tu taka gafa !!! "Obrucić" miało być przez "ó"- wybaczcie- to te bezmyślne stukanie po klawiaturze :-))) Pozdrówko! Rysiek
Ps. Marblo, co Ci chodzi po głowie ;-) .

42d3e78f26a4b20d412==