PDA

Zobacz pełną wersję : Mycie jedzenia.....



Beata-Inka
27-08-2012, 15:33
Miałam nie pisać tego postu tutaj tylko skierować ten temat na meil do Ryśka. Myśle jednak ze wymiana pogladów na ten temat zainteresuje nie tylko mnie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy faktycznie (tak jak bardzo czesto podkreśla to Rysiek) nalezy myć zielenine dla legusia jesli nie jest ona w piachu błocie czy tp.zanieczyszczeniach. Wiem, że Rysiek z racjii lat hodowli jest dla wielu z nas autorytetem i bardzo chetnie czytam jego wypowiedzi. zastanawiam sie jednak czy nie jest przesada zbytnia "sterylnośc" przy hodowli legwana. Czy nie przyniesie to podobnych skutków jak "sterylne" wychowywanie dzieci kótre potem sa podatniejsze na choroby...
Beata

meg11
27-08-2012, 15:37
Rysiek jest niewątpliwie dla legwaniarzy autorytetem :)

Chwała Ci Ryśku, że z nami jesteś :))))))))))))))))))))))))

bizon
28-08-2012, 02:00
Rysiek na premiera !!!!!!!!!!! :-)
czekamy na odpowiedz.

Aleksander
28-08-2012, 02:13
Cóż, nie mamy legwana, tylko żółwie stepowe, ale często czytamy to forum z ciekawości i popieramy kandydaturę Ryska na premiera. Z racji naszego zawodu (dwóch socjologów) oferujemy koledze Ryśkowi profesjonalną kampanię wyborczą ;))))

Z wyborczym pozdrowieniem
Natalia i Aleksander

loktok
28-08-2012, 02:18
Mam legwana juz 8 lat, nigdy na nic nie chrowal (odpukac w niemalowane), na poczatku przez pierwsze 3-4 lata wszystko mu bardzo dokladnie mylem, ostatnimi czasy oplukuje katrme tylko woda, usuwajac zanieczyszczenia fizyczne w postaci blota czy piasku, a jesli nie ma zanieczyszcen fizycznych to poprostu skarmiam nia legwana bez mycia. Moim zdaniem nie jest to regula ze trzeba czy nie trzeba myc jedzenia to wszystko zalezy co jest naszym zrodlem pokarmu.

Rysiek
28-08-2012, 06:38
Nie przeginajcie z tym autorytetem, a tym bardziej premierem :-)))) Wystarczy, że sklinali na Buzka, a teraz na Milera :-). Ja lubię spokojne życie. Widzicie, np. kolega loktok ma legwana 8 lat, czyli dwa razy dłużej niż ja. Doświadczenie wieksze ! Ja mam zieleninę z działki teścia, która nie jest pryskana, ale na sąsiednich działkach ludzie używają różnych nawozów i środków ochrony roślin. To wiatr przenosi. Śląsk ma już lepszą atmosferę, ale bywają jeszcze kwaśne deszcze. Nie jest dla mnie problemem nalać wody do zlewozmywaka i zielsko potrzymać w niej kilkanaście minut. Latem rośliny po zerwaniu są zwiędłe, a w wodzie odżyją . Wolę opłukać . Nie polega to na myciu każdego listka z osobna :-). Całą wiązkę zielska wkładam do wody i po kilkunastu minutach wyciągam. To tyle. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Aleksander, dzieki za chęć profesjonalnej oprawy kampanii i wszystkim , którzy na mnie stawiają ;-))))))))))))) , ale nie skorzystam .

meg11
28-08-2012, 08:50
a może potrzebujesz, żeby jakiś psychoterapeuta Cię wspierał??? :)

Izabela
28-08-2012, 10:40
Myślę, że dużo zależy od miejsca, z jakiego pochodzi żarciuszko. Jeśli ktoś jest pewien, że rośliny nie są opryskane jakimś chemicznym paskudztwem, może zapewne dawać niemyte, legwanowi chyba jest wszystko jedno. Ja jednak jestem zwolennikiem opłukiwania - jak sobie wyobrażę, ile psów obsikało jedzonko mojego legusia, od razu biegnę pod kran:)))))

loktok
28-08-2012, 12:40
Jesli to do mnie o tym psychoterapeucie to raczej go nie potrzebuje, (choc zastanawiajac sie bardziej, to kto go w tych czasach nie potrzebuje)??? Nie rozumiem aluzji do mnie ale i tez cie pozdrawiam

meg11
28-08-2012, 12:45
Loktok, to było do Ryśka :)

bizon
28-08-2012, 12:56
Wszystkim którzy hodują legwany przydałby sie psychoanalityk. Mam kompletnego świra na tym punkcie i na bank niejeden lekarz by to stwierdził, mysle że z wami jest podobnie.
Jeżeli chodzi o Ryska to nie jest mu potrzebny psychoanalityk, jak go wyleczy nie będzie się nadawał na premiera ( nie w naszym kraju) :-))

Marblo
28-08-2012, 13:02
Hehe dobre Bizon :))))))

Rysku !!! Daj sie skusic moze jak zostaniesz premierem znajdzie sie jakas posada dla sasiada ;))))))) Moge zostac np. twoim doradca do spraw niepotrzebnych :)))))))

loktok
28-08-2012, 13:14
Rysiek dzieki za slowa uznania, ja nie znam twojej wiedzy ale wszyscy tu mowia ze masz duzy autorytet. Co do mojej wiedzy to tez wcale nie jest taka wielka terrarystyka zajmuje sie 12 lat i cos tam wiem ale bez przesady, teraz staram sie nauczyc czegos na temat leczenia. Pozdrawiam

meg11
28-08-2012, 13:38
maiłam na myśli psychoterapeutę - siebie :)

Beata-Inka
28-08-2012, 15:24
No i narozrabiałam...... ;) hehe

Rysiek
29-08-2012, 04:01
Narozrabiałaś...;-) . Loktok, ja mam jeszcze mniejsze doświadczenie, bo to mój pierwszy legwan i mam go trochę ponad 4 latka. Kupiłem go , bo dzieci są alergikami, ale jak już coś mam to o to dbam :-) . Interesuję się tym trochę. Mimo to nie wiem dlaczego mnie się uczepili - profesora se znaleźli :-))))))))). Politykę mam w D..., bo to same "brudy" i zdecydowanie wolę "nieziemskie" sprawy - patrz załącznik . Na zdrowie psychiczne nie narzekam, bo gdyby tak było to już nie pracował bym tam gdzie pracuję. Inna sprawa czas spędzony z miłą, ładną terapeutką ;-) . Tylko chory by odmówił ;-)))))))))))))))) Pozdrówko! Rysiek

bizon
29-08-2012, 06:52
może jakaś terapia grupowa ??? :-)

meg11
29-08-2012, 10:05
:)

Beata-Inka
29-08-2012, 15:15
Tak Ryśku nieziemskie sprawy sa o wiele ciekawsze..... poza legwanami ;)... i widze ze masz przez co sobie popodgladac.....

Rysiek
30-08-2012, 07:46
Niedawno w Niemczech rura kupiona i widoki nieziemskie. Wcześniej miałem taką marniutką ;-( . W nowej Uran zielonkawo-turkusowy bo tyle tam legwanów na drzewach siedzi ! :-))) I myć jedzonka nie trzeba, bo nie ma motoryzacji, ani przemysłu ;-)))Pozdrówko! Rysiek

Beata-Inka
31-08-2012, 14:00
Ja niemal w takim swiecie żyje ....... zero przemysłu ...jedynie troszke łózkiem trzęsie jak jakies duże auto przejeżdza...... ;) pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==