PDA

Zobacz pełną wersję : .::Piaskowiec ??::.



Matmike
09-01-2013, 13:18
Witam !!
Nie wiem po pierwsze co to piaskowiec ?? Widziałem różne miseczki i groty z piaskowca !! Mam zamiar sam zrobić sobie jakiś wystrój w terrarium z piaskowca !!!!!
Czy to jakiś zwykłu piasek do któregoś coś się dodaje ??

Jeśli nie to może można go kupić ???????????????

Sam nie wiem !!!!! Poprostu chcę sam coś zrobić !! Gdzie go kupić jub jak go zrobić ??

Pozdrawiam !!!!!!!

Michał Solarz .::Mike::.

rdza
09-01-2013, 13:20
Kamien taki ..hmm...beżowy.. są dostepne groty z piaskowca i takie tam. Ale możesz kupić łupki skalne, z piaskowca i nie tylko, np. na Allegro albo w Biofilu i użyc je do wystroju terrarium..

worm
09-01-2013, 13:24
piaskowiec

jest to rodzaj skaly zbudowany z piasku, stad jego nazwa. Mozna kupic go w centrach ogrodniczych, lub specjalnych punktach na tereniue calego kraju, gdzie sprfzedaja kamienie, mozesz go dostac tez w zoologiczznycg na kilogramy, ale drogo.


pozdrawim

Jędrek
09-01-2013, 13:47
Ale zbudowany daaaaawno temu. W warunkach domowych piaskowca z piasku nie zrobisz.
Piaskowiec jest stosunkowo miękki więc (stosunkowo) łatwo go obrabiać. Jeśli masz zacięcie to możesz kupić w centrum ogrodniczym itp i próbować rzeźbić. Wtedy będziesz miał zacięcia lub poważne rany na rękach, to naprawdę robota dla kamieniarza, ale miałem kumpla, który rzeźbił w kamieniach od młodości. (specjalne narzędzia niezbędne)

mordd
09-01-2013, 13:54
Pół Polski zbudowane jest z piaskowca. Piaskowiec jest banalnie prosty do obrabiania - wiertarka
+ jakies stare wiertło i można szaleć...........

irasos
10-01-2013, 00:21
Przepraszam ale czy w szkole nie ma już geografii lub coś w tym stylu ??

cepelia
10-01-2013, 02:10
znakomite pytnie !! bo jak sie czyta niektore posty to rece opadaja

MinuS
10-01-2013, 08:11
no dokłądnie żeby nie widzieć co to piaskowiec :) a nom i jeszcze zwykłe wietło nie wystarczy ja mieszkam w okolicy gdzie wydobywa się piaskowiec i mam tego na pęczki ale zwykłe wiertło nie wystarcza przynajmniej przy tym moim piaskowcu nie wystarczało :)

irasos
10-01-2013, 08:41
bo jest to pewnie piaskowiec warstwowy i dlatego nie da się nic wiertłem zrobić

Jędrek
10-01-2013, 14:11
Geografia pewnie jest, ale do którejś klasy. Matmike może jeszcze nie miał. Albo przeskoczył przy kolejnej reformie. A może się nie uczył.

42d3e78f26a4b20d412==