PDA

Zobacz pełną wersję : Katar legwana



Unit
09-09-2012, 07:58
Mój legus ma hyba katar co chwile kich a z nosa a mianowicie z jedenj dziurki leci mu jak by woda gdy oddycha robi sie taka banka jak by co mam robic helllllllllllllllllllllllllp

Jacku
09-09-2012, 08:34
Witaj :) Kichanie może być przyczyną usuwania nadmiaru soli z organizmu, co poznasz po białym nalocie np. na szybie lub innym sprzęcie ( zakładając, że warunki hodowli są ok i nie był ostatnio w przeciągach ) Pozdrawiam!

Unit
09-09-2012, 09:39
a jesli legwan był w przeciagu i miał zimo w terrarium to co wtedy ????????? jak temu zapobic ma co jakis czas wydzielina na jednej dziurce w nosie co robic

meg11
09-09-2012, 09:43
Unit, jak możesz pisać tak spokojnie, że legwan miał zimno w terra ???!!!

Unit
09-09-2012, 09:48
nie wydaje mi sie zeby miał zimno cały czas próbowal wyjsc z terrarium jak by mu było za goraca co jest grane z tym ???????

dr Robert
09-09-2012, 10:11
W przypadku chorób idzie się do lekarza. Zapalenie płyuc może skończyć się śmiercią jeśli nie bedzie antybiotyku. Takie zwykłago katarku jak u ludzi co przejdzie po paru dniach to legwany raczej nie mają.
Być może jest to zwykłe wydzielanie soli. Przy wydzielaniu soli są kichnięcia, sól wysycha na szybach, po kichnięciu nosek może być lekko wilgotny od roztworu soli, ale po chwili wysycha. natomiast stale utrzymująca się wydzielina, spływająca z nosa jest oznaką choroby. Trzeba baczniej obserwować legwana. No i więcej napisać jaka to wydzielina, jaki legwan etc.

Unit
09-09-2012, 10:15
jest to legwan zielony wydzilina ma kolor przezroczysty wydzielina nie jest cały czas pojawia sie co jakas 1 min legwn kicha i wyciera sie w moje ramie na którym potem zostaje wydzielina pomocy

Unit
09-09-2012, 10:31
ile moze kosztowac taka wizyta u weterynarza ????

Rysiek
09-09-2012, 11:59
Przeźroczysta wydzielina i wyschniete białe plamy na szybie lub innych powierzchniach sugerują wydalanie soli ( legwan się nie poci i w ten sposób wydala nadmiar soli ) . Nie może to być co minutę, bo to zdecydowanie za często . Wizyta u weterynarza może kosztować kilkadziesiąt złotych. Kupując legwana lub innego gada trzeba mieć na uwadze takie wydatki, a tym bardziej rozejrzeć się za dobrym weterynarzem w okolicy. To jedna z wielu spraw, którą trzeba mieć na uwadze, zanim kupi się gada ! Pozdrówko! Rysiek

Izabela
09-09-2012, 12:05
Nie wiem, czy to pomoże, ale jeśli legwan zmarzł, spróbuj go dogrzać dodatkowym źródłem ciepła. A jeśli ten katar będzie się utrzymywał, to nie zastanawiaj się nad kosztami, tylko biegnij do lekarza. Łączę pozdrowienia. Izabela

Unit
09-09-2012, 12:07
oki dziki wam wszyskim za pomocna dłon pozdro dla was

Rysiek
09-09-2012, 12:59
Jedna rada. W razie choroby trzeba zwiekszyć temperaturę ( bez przesady, nie powyżej 38* ). To pobudzi organizm legwana, przyspieszy procesy metaboliczne i pomoże z niej wyjść. R&G

dr Robert
09-09-2012, 13:08
Mi to wygląda na zwykłe wydzielanie soli. Przy schorzeniach jest bardziej sącząca się wydzielina a nie kichanie. Oczywiście na odległość trudno ocenić. Pytając co to za legwan nie miałem na myśli gatunku (to forum dotyczy tylko Iguana iguana), ale wielkość. Od jak długo legwan jest w Ciebie ? Czy przedtem tych objawów nie było ?
Oczywiście Rysiu ma rację, To ogromna niefrasobliwość kupować duże, egzotyczne zwierzę a potem nie mieć na weterynarza. Proponuję patyczaki.

Unit
09-09-2012, 13:13
nie o to chodzi mam lega od 3 miesiecy a pieniadze mam tylko ze nie wiedziałem ile to kosztuje (wizyta u weterynarza)

Papec7
09-09-2012, 16:45
moj legwan mial zapalenie pluc i oprocz wydzieliny ciezko mu bylo oddychac tzn co jakis czas otwieral pyszczek i lapal powietrze ale po antybiotykach wszystko wrocilo do normy

loktok
11-09-2012, 02:02
Juz prawie wszystko zostalo powiedziane, ale chcialbym dorzucic pare slow od siebie, rzeczywiscie moze to byc zwykle wydalanie soli, ale moze to byc poczatek przeziebienia, jezeli wydzielina jest sluzowa, i rzeczywiscie robia sie takie banki to proponuje wizyte u lekarza gdyz u gadow szybko przeksztalca sie to w zapalenie pluc, wtedy sie robi problem bo zbierajaca sie wydzielina nie moze byc odkrztuszana (miedzy innymi na wskutek braku przepony), i zalega w plucach, utrudnia to oddychanie, i rzeczywiscie wyglada tak jak opisal to papec ze gad otwiera puszczek i probuje zlapac powietrze, co do ceny wizyty u lekarza to zalezy wszystko od weta i moze sie miescic do 10 zl (np. u mnie) a czasem nawet tak jak napisal rysiu kilkadziesiat zl
Pozdrawiam

Rysiek
11-09-2012, 10:14
No wreszcie się ujawniłeś . Miło powitać weterynarza na forum, bo niewielu z Was interesuje się gadami i takich lekarzy "jak na lekarstwo" ;-))). Pozdrówko! Rysiek

meg11
11-09-2012, 10:19
no właśnie, też to zauważyłam :)
ale fajno :))))
A jaki był tajemniczy ;)

Rysiek
11-09-2012, 10:24
Do tego prowadził ostro spór o mięsko, zamiast odkryć karty i napisać, że weterynarz :-))). Siedział bym cicho i nie dyskutował, bo to nie mój fach :-))). Pozdrówko! Rysiek

meg11
11-09-2012, 10:25
właśnie.. cwaniaczek jeden :)))

Marblo
11-09-2012, 12:00
Hehe Loktok - czajnik ;)))))))

loktok
12-09-2012, 01:42
No to juz wiecie :-))) Co do dyskusji na temat mieska to wszystko co pisalem to moje wlasne doswiadczenia a nie to co na studiach mnie wyuczyli :-))), pozdrawiam wszystkich i zapraszam jeszcze raz na badanie kalu do mnie do lecznicy, ewentualnie z chorymi zwierzakami (oby takich bylo jak najmniej)

42d3e78f26a4b20d412==