PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek apetytu!!!



Robert Rutkowski
12-09-2012, 02:01
Nie wiem czym to może być spowodowane ale od tygodnia moja legwanica 2- letnia (1kg wagi) je symboliczne ilości jedzenia.Latem przebywała dużo na balkonie i miała gigantyczny apetyt, zjadała 2,3 miseczki jedzenia. Obecnie troszkę skubnie z miseczki.Dostaje mlecz, owoce winogron, liście rzodkiewki , jabłko itd.

Robi 1 kupę na 2, 3 dni. Wcześniej 2,3 kupy dziennie.


Ma troszeczkę za małe terra, w którym śpi i leży do 12- 14 w dzień, potem wędruje po mieszkaniu i ma troszkę niższą temperaturę. Ok. 21 idzie do terra. ma uv, lustrzankę 40W, ogrzewaną podłogę. Raz w tygodniu dostaje wapno 1 tabl Calcium pan.

W jakich ilościach mogę jej podawać ewentualnie Vibowit? Może on poprawi apetyt?

Zimą i wiosną dostawała witaminki serra, ale teraz chyba nie były by ekonomiczne.(Buteleczka na parę tygodni 50 kropelek /tydz)

Marcin .P
22-09-2012, 06:36
witam , ale muj legwan podobnie się zachowuje , ale ja podejżewam że szuka samicy bo zrobił się pomarańczowy i jest agresywny , je tylko śladowe ilości jedzenia jakie jadł przed 2-3 tygodniami .

Robert Rutkowski
22-09-2012, 07:34
Już wszystko się wyjaśniło - przyczyną było zaleganie jaj, zwierzak jest po operacji na razie ma się dobrze.

Pozdrawiam Robert & Żaba.

Kenias
22-09-2012, 12:42
Witam.
Chciałbym poruszyć powyższy wątek dotyczący apetytu Legwana ?!
Mam ten sam problem a może i nie ??
Od jakiegoś czasu spadł apetyt mojemu legwanowi ...
Jadł dużo a mniej więcej od zmiany czasu na zimowy zjada ale dużo mniej .
Czy jest to normalne u Legwanów ?
Pytam ponieważ bedzie to pierwsza zima u mnie z Legiem w domu :)

Dorota
22-09-2012, 12:47
Swojego Legwana dostalam w grudniu zeszlego roku , jadl wszystko. Teraz je bardzo malo , mam klopot z przemycaniem witamin i wapna. Mam nadzieje ze to mu minie. Moze ktos bardziej doswiadczony nam cos na ten temat powie:)

Tomek Tasior
23-09-2012, 06:23
Mam ten sam problem.Juz od 2-3tygodni legwan nie je zbyt duzo .Jedynie pomarancza którego uwilebia zjada a pozostałych potraw unika jak ognia co to moze byc .Ja osobiście mysle ze jest to wina nadchodzacej zimy a co wy na to?

Darius
23-09-2012, 12:26
Z moim zielonym mam to samo od ok2-3 tygodni je znacznie mniej niz poprzednio i na dodatek zrobil sie nieznosny za nic nie usiedzi nawet 5 minut w terrarium ale wydaje mi sie ze czesciowo zwiazane jest to ze zmiana diety(przynajmniej u mojego smoka) gdyz skonczylo sie zielsko na lakach i teraz dostaje to co moge kupic a on bardzo polubil to łąkowe jedzenie

42d3e78f26a4b20d412==