PDA

Zobacz pełną wersję : ważna sprawa



neon
26-09-2012, 08:30
chcialem kupic ivomec w moim miescie ale dowiedzialem sie tylko ze to drogi lek i go nie maja moze znacie jakis lek zastępczy który również nadaje sie dla lega na pasożyty za wszystkie odpowiedzi dzieki

pepre
26-09-2012, 08:34
vetamectin, polski odpowiednik, kolo 13zl za fiolke

neon
26-09-2012, 09:26
aha dzieki a stosowac to jak tak samo ??? i czy on tak samo dobrze dziala???

Weteryna
27-09-2012, 08:58
przeliczając na ml:
IVOMEC 50ml - ok 2,50zł/1ml
IVERMECTIN 20ml - ok 1,00zł/1ml
VETAMECTIN 20ml - ok 1,00zł/1ml
dostępne w najbliższym gabinecie weterynaryjnym.
Przeliczyłem w mililitrach bo w większości lecznic tak można kupić.
Które lepsze ? Aspiryna to tosamo co polopiryna a podobno jedno z nich jest bardziej skuteczne.
We wszystkich preparatach substancją czynną jest ivermektyna 1%.

Weteryna
27-09-2012, 12:00
Osobiście niemam praktyki z ivermektyną u gadów ale musisz pamiętać ,że jest to lek niebezpieczny i przy słabych osobnikach może być zabójczy.
Ja stosuję przy pasożytach wewnętrznych panacur 1/4 tabletki na 200g masy ciała
(zrobić zawiesinę z 1/4 tabletki + 2ml wody. Z takiego roztworu podać jednorazowo 0,2ml codziennie przez trzy kolejne dni)
Powodzenia Piotr

neon
27-09-2012, 13:29
aha bo ja mam osobnika około pół roku ma 47 cm i ma pasozyty zewnętrzne to jak mu podac ten lek dokładnie ???? odpisz czekam

Rysiek
28-09-2012, 05:28
Roztocza są widoczne, ale w dzień kryją się w szczelinach ciała żywiciela, ssą nocą. Można z tym skutecznie walczyć stosując np. IVOMEC. Trzeba rozcieńczyć 1-1,5ml tego preparatu na 1l wody. Spryskać tym całe terrarium (szczególnie porowate powierzchnie), uważając na głowę zwierzaka. Z terrarium usuwamy pokarm i wodę. O ile się nie mylę ten sposób kiedyś podała na forum Izabela . Konsultowała się z dr. Jarkiem Zajączkowskim. To chyba dobry i sprawdzony patent na roztocza. Ja ich nie miałem do tej pory w terrarium, więc osobiście tego nie sprawdzałem. Pozdrówko! Rysiek

neon
28-09-2012, 07:53
dzieki to znaczy tylko terra myje tym srodkiem a lega zostawiam w spokoju

Izabela
28-09-2012, 10:13
Tak, to była Izabela:) Która do tej pory nie może wyzbyć się tych ......niedobrych roztoczy raz na zawsze. Temat przygasa na jakiś czas, by potem przypomnieć znowu o sobie. W okresie "plagi" Ivomec stosuję raz na 7 dni, w dawce podanej wyżej (z tym, że dzielę ją na 3-4 porcje, bo przy wielkości mojego terrarium 1 litr roztworu na raz to za dużo). Odkurzam całe terrarium, piorę wszystkie akcesoria i spryskuję całość, łącznie z gadem (uwaga na głowę!). Po takiej 3-4 tygodniowej kuracji mam na jakiś czas spokój. Aż do następnego razu... Ivomec kupuję bez problemu w lecznicy weterynaryjnej. Kiedyś weterynarz proponował mi zastosowanie innych preparatów (Frontline lub Stronghold), ale po konsultacji z dr Jarkiem nie zdecydowałam się na nie. Ivomec skutkuje tylko doraźnie (przynajmniej w moim przypadku), ale przynajmniej jest sprawdzony przy leczeniu gadów. Łączę pozdrowienia i życzę wytrwałości w walce. Izabela

Weteryna
28-09-2012, 11:26
Dotychczs w naszej praktyce do zwalczania roztoczy stosowaliśmy Neguvon (preparat firmy Bayer trichlorofon)
Tak jak przy roztworze ivomeku należy stosować szczególne środki ostrożności, unikać bezpośredniego kontaktu z preparatem (rękawiczki gumowe)
Podczas zabiegu nie należy pić, palić ani jeść.
W wypadku zatrucia stosować siarczan atropiny
Stosowanie :
Do dezynfekcji pomieszczeń terraryjnych roztwór 0,15%
Bezpośrednio na skórę (bardzo ostrożnie aby nie doszło do spożycia roztwór 0,15%

powtórzyć po 14 dniach

Pozdr Piotr

Rysiek
29-09-2012, 11:27
Jeśli chodzi o Neguvon należy spryskać całe terrarium, 0,2% roztworem tego preparatu spryskać również lniany woreczek i umieścić w nim na kilkanaście minut zwierzę lub nacierać Biodylenem. Takie mam informacje, ale nie są sprawdzone w praktyce. Jeśli coś jest źle, popraw to Piotrze. Może dr. Jarek to przeczyta ? Pozdrówko! Rysiek

neon
01-10-2012, 11:11
dziekuje wszystkim za pomoc kupilem vetamectin umylem cale terra i wszystko w nim zmienilem podloze i spryskalem lega procz glowy oczywiscie i pasozytow juz prawie nie ma powtorze to za jakis czas i chyba wogole znikna dzieki wam pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==