PDA

Zobacz pełną wersję : Takie sobie legwanie problemy



Seb
04-10-2012, 02:21
Witam

No nie był by Legwan Iguaną ;-) gdyby nie co chwile jakieś problemy.
Tym razem zdrowotne :-( Wybrałem się z nim tydzień temu do wet. aby zobaczył sobie ranki jakie powstały wskutek opażenia spowodowanego łążeniem nie tak gdzie powinien (wiem wiem napiszecie zaraz że miałem zabezpieczyć a nie ufać zielonemu jaszczurowi). Na opażenia dostał żel nie pamietam jak się nazywał napisze po południu jak wróce z pracy i rany te ladnie się zasuszyły i wszystko wraca do normy . Martwi mnie jednak inna rzecz. Spostrzegłem dziwne pogrubienie kołnieża podszyjnego (zwał jak zwał) na przedniej częsci pod tymi ładnymi kolcami . Jak dotykam to wcale go to nie denerwuje nie jest to ciepłe ani nic dziwnego z kolorami skóry się nie robi po prostu tak jakby nagle od przedniej częsci zaczęło mu się to wypełniać mięskiem (nie wiem jak określić tą substancję) nie jest to jakoś przerażająco grube abo punktowe po prostu utył jego kołnież hehe.

Jak by się ktoś z takim czymś takim spotkał albo wiedział co to może być please dajcie znać .

Seb
04-10-2012, 02:24
Zapomniałem wspomnieć jaki był dzielny u pana doktora :-)))) Ten to go zapamięta hihi Jedynie moja zimna krew zdołała opanować tą bestię !! Szalał jak rasowy krokowyl nilowy !! nie dał się dotknąć ani podejść do siebie sprał mnie ogonem (pierwszy raz miałem okazje sprawdzić jak to boli) na szczęscie przezorny pan doktor dał mi sporą rękawicę bo nie obyło się bez prób pozbawienia mnie palców ;-)

Nie ufajcie swoim smokom !! zwłaszcza poza domem!!

Rysiek
04-10-2012, 03:16
Seb miałem okazję się przekonać co one potrafią poza domem jak brałem Gucia do ogrodu. Nie to zwierzę. Zdziczał w jednej chwili :-O . A co pan doktor na takie zachowanie Robala :-)))))))))). Też dostał swoje ogonem ? Jeśli chodzi o to zgrubienie to nie bardzo wiem o co dokładnie chodzi. Na karku Gucia jest gruby fałd pod tymi pierwszymi, największymi kolcami, jak to u samców. http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=109&i=532&t=434 - tutaj jest on trochę widoczny przed pierwszym kolcem. Na prawo od myszy. Czy o to Ci chodzi ? Albo o te kolce co widać pod dolną szczęką. Tam też jest wyczuwalne zgrubienie. Pozdrówko! Rysiek

Seb
04-10-2012, 03:34
Chodzi mi dokładnie o sam zwisający kołnież jakieś 5cm ponizej dolnej szczęki . Zawsze to był cieniutki płat skóry a teraz jest wyraźnie pogrubiony . Jak przyjdę do domu to wieczorkiem pstrykne fotki i podeśle.

Hehe nie coś Ty lekarz pobiegł na zaplecze po jakąś szmatę (przyniósł pół parawanu) co by smokowi coś na ślepia zarzucić bo sam się go bał . Mówił że po raz pierwszy widział tak wojowniczego Legwana :-) to chyba dobrze świadczy jak jest agresywny i szybki :-) ale tylko o jego kondycji bo o psychice .....no nie wiem coś z nią nie tak hehe;-)

KORSAKOW
04-10-2012, 08:43
Seba a jakiego doktora zaszczycił Robal?

Rysiek
04-10-2012, 15:27
Seb w tym miejscu o którym piszesz jest faktycznie cieniutki...Nie wiem co to może być. Daj fotki. Pozdrówko! Rysiek

Seb
05-10-2012, 02:30
Rysiek podeślij mi na priva Twój adres e-mail bo mam fotke ale nie mam programu żeby ją zmniejszyć i nie umię jej wstawić.
Mój adres to skrudlik.sebastian@duda.pl

KORSAKOW
05-10-2012, 08:19
Seb per procura zamieszcza fotke tego zgrubienia

42d3e78f26a4b20d412==