PDA

Zobacz pełną wersję : Jak oswoic legwana!



gadzina_77
04-10-2012, 13:46
Mam taki problem_ NIE MAM POJECIA JAK OSWOIC MOJEGO LEGWANA!!! Naczytalam sie ksiazek, artykulow itp. W kazdym pisza co innego. A na mojego Leona nic nie dziala. Zreszta ostatnio lezy caly czas przy lampie i sie wygrzewa. Jakie kolwiek proby dotkniecia ( nie wspomne o braniu na rece) koncza sie tragicznie. Mam jeszcze pytanie ile legwan je na dzien. Ciezko mi stwierdzic czy moj je, bo nigdy nie robi tego przy mnie. Takze nigdy nie zostawil pustej miski, wiec ciezko mi stwierdzic czy wogole je.

rudi.skrp
04-10-2012, 14:11
witam :) z legwanami to jest tak, trzeba dać im czas na oswojenie się z nowym otoczeniem itd. "każdy leg ma inny charakterek " (tak jak ich właściciele) więc się nieprzejmuj jak, raz będzie łagodny, a na drugi dzień bardziej nadpobudliwy
p.s
ja mam legwana prawie roczek i nie mogę powiedzieć że jest już oswojony ,tylko że jest przyzwyczajony :P
daj swojemu robalowi troszkę czasu na zaklimatyzowanie się ( oraz poświęcaj mu dużo czasu ) i zobaczysz że się wszystko ułoży.
Pozdrawiam i miłej zabawy z pupilkiem.

gadzina_77
04-10-2012, 14:18
Problem polega na tym, ze ja nie mam pojecia jak mam mu ten czas poswiecac. Mam siedziec przy terarium? Bo na nic innego mi nie pozwala.

Dorota
04-10-2012, 14:23
wiec siedz:) Ja codziennie wkladalam reke do terrarium i tak dlugo trzymalam az moja gadzina przestala sie denerwowac , w reku trzymalam jakis przysmak , po pewnym czasie zawsze sie skusil:)Teraz jak wkladam reke do terrarium juz nie wali ogonem i nie ucieka. A spacery po pokoju uwielbia , sam wraca do swojego domku. Legwana mam nie caly rok. Tobie tez sie uda , troche cierpliwosci:)

meg11
04-10-2012, 14:26
Proponuję poczytać faq
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1
i poszukać w archiwum, z pewnością znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, wystarczy wpisać interesujące Cię hasło i gotowe;)

Macha
06-10-2012, 07:24
Siedz przy terra, mów do legusia, nie stresuj go dotykiemniech się najpierw przestanie bać się Twojej ręki a terra, a dopiero później próbuj godotknąć, duuuużo cierpliwośći.
P.S.
Ja swojego mam 2 miesiące i już w miarę spokojnie reaguje na rękę w terra, czasem zje coś z ręki:))

42d3e78f26a4b20d412==