PDA

Zobacz pełną wersję : że niby mącznik jest gorszy??



Foxtrott
10-01-2013, 08:03
Dziś chciałem dodać kolejny gatunek do mojej listy i patrzcie co
sie wyświetliło:

UWAGA! Nie wpisuj do spisu gatunków zwierząt karmowych
(świerszcze, mączniki, myszy, szczury itd), ani zwierząt domowych.
W przypadku znalezienia profilu z takowymi danymi lub innymi które
nie mają nic wspólnego ze zwierzętami terraryjnymi administrator
może zablokować konto!

Na prawdę nie rozumiem co drogiemu administratorowi przeszkadza
zawartość naszych profili. Przeciez to niczego nie zaśmieca, nie
utrudnia kożystania ze strony. Mącznik jest gorszy??!!
Przecież to są zwierzęta tak samo jak pająki czy straszyki. Ich
hodowla także wymaga pracy i czasu więc niewiem czemu miały by być
dyskryminowane. Ja np. lubię moje świerszcze, a mączniki i
zoofobasy hoduję bardziej dla "wprawy" niż na karmę i ani myślę
usówać ich ze spisu.
jak wy zapatrujecie sie na sprawę zwierzaków w spisie??
no i jeszcze sprawa jak rozróżnić czy ktoś hoduje mączniki dla
przyjemności czy na karmę, ale to pozostawiam naszej
administraterii;)



P.S. Jeśli na stronce przestaną pojawiać sie moje posty to wiecie
co mnie spotkało... ;)

MataManX
10-01-2013, 09:56
heh związek przestszegania praw mączników się tym zajmie Foxtrott bądź pewien że nie zostawimy tego tak <lol>

Murinusek
10-01-2013, 10:30
Hmmm ja uwazam ze jesli masz zwierzaki na karme to nie powinienes wpisywac do spisu zwierzat, ale jesli natomiast hodujesz bo lubisz itp. to nie rozumiem w czym problem:)

Murinusek
10-01-2013, 10:31
Hehe mialo byc ze jesli hodujesz dla przyjemnosci i traktujesz jak inne terraryjne zwierzaki to powinienes wpisac do spisu :D

Sorki za podwojny post ale sie zamyslilem piszac pierwszy i koncowka to glupoty:)

Alexandra
10-01-2013, 11:03
ja kupilam je z mysla o karmie ale bardzo je polubilam i uwazam ze sa naprawde niesamowite.A obserwacja tych stworzonek dostarcza mi wielu wrażen...:)))

Foxtrott
10-01-2013, 11:17
hehe, mam nadzieje. mi nie chodzi tylko o maczniki ale o wszystko co ma dwojakie zastosowanie. widac administrator nie prowadzi zadnej hodowli "karmowej"(tak to na razie nazwijmy)...

LOM-Liga Ochrony Maczników :]

hatiras
10-01-2013, 11:31
Hey!
Uważam, że próbujesz zrobić burzę w szklance wody...
Dziwię się, ze Ciebie to dziwi... Spójrz w profile kilku 'poważniejszych' użytkowników tego forum a zauważysz, że pomimo licznych gatunków gadów/pajeczaków jakie wpisali, nie dodali zwierząt karmowych... Co wydaje się jakby oczywiste: trzymam gekony - prowadzę hodowlę pomocniczą... Ekstremalnym pomysłem, który i Ciebie rozśmieszy jest profil 'Drzewołaza' który dodał do niego 500 muszek z rodzaju Drosophila...

http://terrarium.com.pl/spis/user.php?id=3167

Takie praktyki uważam za zaśmiecanie tej strony i za zupełnie mijające się z celem. No chyba, że komuś zależy na chwaleniu się jak największą liczbą trzymanych zwierząt...
Pozdrawiam,hatiras

Foxtrott
10-01-2013, 12:38
ja niewidze w tym nic zlego.
http://terrarium.com.pl/spis/user.php?id=3167

to nie jest zadne zasmiecanie, bo nikt tam wchodzic niemusi i nie utrudnia to poruszania sie po serwisie.

Fredomirek
10-01-2013, 14:40
Racja w końcu lepiej wpisać też np. Drohsophile ponieważ wtedy wiadomo do jakiego hodowcy można się zwrócić np. o materiał do hodowli bezskrzydłych muszek...

Pozdrawiam, Piotr

dr Robert
10-01-2013, 15:56
W żadnym powaznym spisie terrarystów na świecie nikt nie wpisuje owadów karmowych (zresztą jak policzyć muszki owocowe). A do kogo się zgłosić o materiał do hodowli, np. do tego co trzyma Dendrobatesy bo wiadomo, że czymś je musi karmić. Takie wpisy typu: świerszcze 500 sztuk wyglądają niepoważnie. Także przy próbach zrobienia statystyki hodowanych zwierząt terraryjnych może to być utrudnienie. Nie wiem jakie są cele osób które to robią, czy chodzi, zeby mieć jak najwięcej osobników. Mało poważne.

JoShi
11-01-2013, 01:12
> Hmmm ja uwazam ze jesli masz zwierzaki na karme to nie
> powinienes wpisywac do spisu zwierzat, ale jesli natomiast
> hodujesz bo lubisz itp. to nie rozumiem w czym problem:)
Przepraszam, ale umieszczenie w spisie informacji, ze hodujesz i rozmnazasz maczniaki karaczany czy myszuy jest informacja dla tych, ktorzy tez by chcieli. Nie musza wtedy zasmiecac forum pytaniami a moga sie skonsultowac bezposrednio z kims kto ma doswiadczenie. Chyba po to jest ten spos a nie po to, zeby sie przechwalac jakie to unikalne gatunki sie hoduje. Jak tak dalej pojdzie to niedlugo zamieszczenie informacji o zbozowkach i gekonach lamparcich bedzie zabronione...

JoShi
11-01-2013, 01:14
> wpisy typu: świerszcze 500 sztuk wyglądają niepoważnie.

Ale juz w przypadku kruszycy czy karaczana wyglada powaznie. Prawda ???

Dark Raptor
11-01-2013, 02:51
Wszystkie moje "karmowce" hoduję dla przyjemności. Faktem jest, że wiele owadów może mieć "dwojakie zastosowanie". Umieszczenie hodowli w spisie rzeczywiście ułatwia zorientowanie się, kto hoduje i mniej więcej w jakich ilościach owady karmowe.

Fructus
11-01-2013, 04:57
A ja hoduje w zamrażarce:
2 kg pierogów
1 kg wieprzowiny

W lodówce:
2 natki pietruszki
10 jajek

Mówie wam ile wspaniałych wrażeń dostarcza mi hodowla tych......rzeczy.
Wszystko jest jak najbardzej poważne, nie napisałem tego komentarza po to by naśmiewać się z Foxtrotta:)

Sm0k3D
13-01-2013, 04:40
ani zwierząt domowych.
W przypadku znalezienia profilu z takowymi danymi lub innymi które
nie mają nic wspólnego ze zwierzętami terraryjnymi administrator
może zablokować konto!


Nie no sorry, czemu niemozna zwierząt domowych?? Tj domowych w jakim sensie?? To jest cos nie tak..... Bo ja hoduję koszatniczki i ie mam zamiaru ich usuwac, to są słodziutkie zwierzątka :) Proponuje LOM zmienic na LOMIZD - liga ochcrony Maczniakow i zwierzat domowych :)

MataManX
13-01-2013, 07:14
zaraz każdy swojego brata i siostrzyczkę wpisze jako zwierzątko nieterraryyjne aby mieć tylko więcej osobników :P

Foxtrott
13-01-2013, 07:26
mi nie chodzi o to, żeby iść na ilość tylko, żeby nie dyskryminować pełnoprawnych świerszczy, mączników i innych zwierzaczków, bo to już przesada skoro nikomu się tym zycia nie utrudnia.
... ja pierogi i mielone tesh w lodówce hoduję i się tym nie chwalę!

Paganus
14-01-2013, 00:24
a myszoskoczek egipski ? jest zwierzęciem terrarysjnum czy domowym ? drodzy administratorzy... ? bop przywieziony z egiptu ale jest normalnie w domach ajko maskotka ? jak je wpisze wywalicie mnie ?
alb wiem ! cielaka w terra włoze i bedzie cielak terraryjny ! POWAGI WSZYSCY !!! roponuje robić regulamin nie zebo ograniczać wolnosci terrarystów i zasmiecać forum takimi postami ale taki zeby współpracował z nimi a jak jest napis typu

UWAGA! Nie wpisuj do spisu gatunków zwierząt karmowych
(świerszcze, mączniki, myszy, szczury itd), ani zwierząt domowych.
W przypadku znalezienia profilu z takowymi danymi lub innymi które
nie mają nic wspólnego ze zwierzętami terraryjnymi administrator
może zablokować konto!


gdzie nie ma jasno powqiedziane co jest zwierze karmowe a co domowe... to przepraszam.

a tak na marginesie szarancza fioletowa to owad karmowy czy terraryjny ? przeciez to szarancza a mnóstwo ludzi choduje je i tylko ją w domy jako zwierzadki terraryjen....

Sm0k3D
14-01-2013, 08:32
taaa, naprzyklad Dark Raptor, jak napisal hoduje karmówki dla przyjemności, a moze nasz headadmin sie odezwie w tej sprawie?

Foxtrott
15-01-2013, 02:29
no i jeszcze odnosnie tego blokowania kont. nie sadzicie, ze w pierwszej kolejnosci administracja powinna zajac sie oszustami itd??? chyba spora czesc z was pamieta niedawna afere z kradzieza pajakow... jak do tej pory posty oszusta nadal znajduja sie na forum i jak sadze konto nadal jest aktywne, bo nie dostalem zadnego odzewu od adm. oprocz"spadaj" kiedy prosilem o zablokowanie.

Fryta
16-01-2013, 00:27
swego czasu miałem raptem kilka pajączków za to kilkanaście gatunków mnozących się owadów karmowych (maczniaki, drewnojady, różne gat. świerszczy, szarańczę, kruszczycę, karaczany, mole, itp.). Ni traktowałem tego jako poważne zainteresowanie, raczej jako małą spiżarnię. Mimo to myślę, że nawet hodowla tak przyziemnych stworzeń jak "karmówki" jest pewnym doświadczeniem, które moze dać dużo satysfakcji.
Proponuję by zwierzęta karmowe umieścić w profilu z informacją iż są na pokarm, a nie wpisywać ich liczbę (która i tak niemal codziennie się zmienia). W ten sposób nie bedzie smiesznych wpisów, ale bedzie informacja kto ma jakieś doświadczenie z hodowlą danych zwierząt karmowych.

Poza tym moim zdaniem przydała by się tam wzmianka o gatunkach z którymi ma sie jakieś doświadczenie. Można czegoś już nie trzymać, ale mieć z tym 10 lat doświadczeń, a Profil tego chyba nie przewiduje.

Dark Raptor
16-01-2013, 01:19
To ja wolę tego nie wpisywać bo lista byłaby bardzo dłuuuuuuga! ...i piszę tu tylko o owadach, które udło mi się rozmnożyć.

JoShi
16-01-2013, 02:08
>To ja wolę tego nie wpisywać bo lista byłaby bardzo dłuuuuuuga! ...i piszę tu tylko >o owadach, które udło mi się rozmnożyć.

Przeciez nikt Ci nie kaze... A jesli chodzi o spis, to lepiej by sie zajac usunieciem informacji o ludziach, ktorzy maja liczbe gatunkow = 0

Dark Raptor
17-01-2013, 02:05
Eh... to była tylko dygresja.
Co do ostatniego to pomysł dość drastyczny, ale godny uwagi.

JoShi
17-01-2013, 02:30
> Eh... to była tylko dygresja.
> Co do ostatniego to pomysł dość drastyczny, ale godny uwagi.

Nie chodzi o to, zeby wykluczyc te osoby z forum, ale o to, zeby nie wyswietlamy sie one w spisie. No bo co to w koncu jest ? Spis terrarystow, czy spis forumowiczow ???

42d3e78f26a4b20d412==