PDA

Zobacz pełną wersję : co to jest



dygut
08-10-2012, 15:11
Ostatnimi czasu zauwazylem ze moim legwanom raz na jakis czas otwiera sie czesc odwlokowa cos czerwonego ( na wzor kleszczy) wychodzi i zostawiaja biala przezroczysta maz na konarach czy mam to rozumiec jako oznaczanie terenu ? i czy moze to swiadczyc o tym ze sa to samce ? bo przy okazji pokazuja swoje podgardla .

Pozdrawiam M.D.

meg11
08-10-2012, 17:53
człowieku, napisz jeszcze raz wyraźnie i jasno tego posta..

dygut napisał(a):

> Ostatnimi czasu zauwazylem ze moim legwanom raz na jakis czas
> otwiera sie czesc odwlokowa cos czerwonego ( na wzor kleszczy)
> wychodzi i zostawiaja biala przezroczysta maz na konarach czy
> mam to rozumiec jako oznaczanie terenu ? i czy moze to
> swiadczyc o tym ze sa to samce ? bo przy okazji pokazuja swoje
> podgardla .
>
> Pozdrawiam M.D.
>

zupełnie nie wiadomo o co Ci chodzi (???) a może to tylko ja nie rozumiem tego co jest tu napisane;)

dygut
09-10-2012, 02:26
hmmm meg11 wiedzialem ze kobiety to tez czytaja wiec chcialem nie byc wulgarny ale ok : wiec tak : Z odbytu ( odwloka) wychodzi im cos czerwonego ( podobnego do kleszczy ) i reszta jak napisane dalej ;-) poprostu nie uzywam polskich znakow ;-)


Pozdrawiam M.D.

KORSAKOW
09-10-2012, 04:49
kloaka? może co, nie sądze żeby wychodzenie z odbytu kleszczy było czymś normalnym, chętnie zobaczyłbym jakieś fotki

Krzysztof.W
09-10-2012, 11:09
Te takt zwane "kleszcze z odwłoka" to hemipenisy ot co.
Czy ty przypadkiem nie trzymasz dwóch legwanów samców w jednym terrarium, co?.

dygut
09-10-2012, 12:25
wlasnie chodzi o to ze po tym jak mniejszy zostal dotkliwie pogryziony przez wiekszego nie trzymam ich razem . W sumie wydawac by sie moglo ze to wieksze to samica gdyz ma bardzo male kolce , ale jesli te hemipenisy swiadcza o tym ze sa to dwa samce no to amba .
Pozdrawiam M.D.

42d3e78f26a4b20d412==