PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przewiezc gada przez granice?



Tusipek
09-10-2012, 12:35
Czesc

Mam problem - chcialbym przewiezc gadzine do Angli . Orientujecie sie jakie papiery sa potrzebne i czy obowiazuje kwarantanna?

Pozdro.

Tusipek
09-10-2012, 12:40
Mysle o zabraniu ze soba legwana w prawie 1000km podroz samochodem.Narazie to tylko rozwazania. Czy ktokolwiek ma doswiadczenie w podrozach z legwanem? Boje sie ze moze zle to przezyc albo co najgorsze nie przezyc...

czesiek
09-10-2012, 16:07
Anglia ma najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące wwozu zwierząt. Teraz co prawda zmniejszyli czas kwarantanny (chyba z roku do pół roku, ale mogę się mylić). Koszty byłyby takie, że można za to kupić dziesiątki czy setki legwanów. Do tego z naszego ministerstwa CITES na eksport - legwan jest na II załączniku czyli on musi być zarejestrowany nie na podstawie oświadczenia woli tylko na podstawie CITES-u, czyli, że legalnie wjechał do Polski. Jesli jest na podstawie oświadczenia woli (czyli bez udokumentowanego pochodzenia) to dopiero jego potomstwo będzie mogło dostać CITES i wyjechać z naszego pięknego kraju. Prawdopodobnie potrzebne jest też zezwolenie na wwóz ze strony odpowiedniego ministerstwa w Wielkiej Brytanii. To są sprawy związane z CITES, a dochodzą jeszcze bardziej skomplikowane weterynaryjne (zaświadczenia i kwarantanna). W sumie taniej kupić legwana w Anglii.

Tusipek
16-10-2012, 09:23
Zastanawiam sie czy do przewozenia wszystkich zwierzat sa takie same przepisy.
Chyba nie. Na pewno latwiej przewiezc jaszczurke niz krowe - czy nie?

Tak mi sie wydaje - bo krowa to ssak. Ni jestem weterynarzem , ale chyba krowa jest potencjalnie grozniejsza dla czlowieka(mozliwosc przenoszenia chorob).

Oczywiscie chodzi mi o to zeby zabrac swojego legwana a nie kupic nowego... - odpada woogoole.

Wyslalem maila do Ministerstwa Srodowiska - Departament Wspolpracy z Zagranica - dostalem juz jakis czas temu odpowiedz z automatu ze otrzymali wiadomosc - ale zadnej odpowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==