PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebne pomysły...



Yeter
15-10-2012, 10:15
Dla mojego legusia mam zamiar- ku zadowoleniu rodziców ;)- przerobić szafę na fajne terra. Wiem że może to nie jest najlepszy pomysł ale innej możliwości na duże terra nie mam. Jak zrobic przód, myśle szybach ale są ciężkie, drogie i nie wiem jak przymocować (chyba i tak nic innego nie ma, może jakaś plastikowa "szyba" ?? ) nie wiem, pomóżcie. Drugie to jest płyta meblowa i w poprzednim terra troche się rozlazła pod wpływem wilgoci. Myślałem żeby łączenia pokryć silikonem żeby woda nie dostawała się między płyty, co o tym sądzicie. Wogóle proszę o jakieś pomysły bo już ciuchy wyniosłem do brata ;)

Rysiek
15-10-2012, 10:56
Jeśli to ma być z szafy to koniecznie łączenia płyt musisz zabezpieczyć siliconem, bo wilgoć im nie służy . Z przodu nie masz innego wyjścia jak szyba przesuwana lub otwierana na zawiasach, bo pozostałe ściany będą z płyt. Pleksi szybko zmatowieje i źle będzie się to prezentowało. Zrobisz jak zechcesz, ja bym dał szybę taką 4-5mm. Prowadnice do szyby np. z aluminium kupisz w Praktikerze lub innych podobnych sklepach. Jeśli wolisz zawiasy, może zrobić je szklarz. W tym wypadku dobrze jest pomyśleć o jakimś zamknięciu np. zamku, lub magnesach ( które nie sprawdzą się już u dużego legwana). Pozdrówko! Rysiek

Yeter
15-10-2012, 11:43
Dzięki wielkie bo właśnie tak myślełem że plastik szybko zostanie porysowany i zmatowieje. Ale fajny pomysł z prowadnicami chociaż nie wiem czy jak otworze jedną połowę to bede miał wystarczajacy dostęp aby włożyć duży konar albo wymieniać wodę w basenie. O zamku pomyśle jak legwan podrośnie, jak narazie ma 80 cm ale kiedyś stracił kawałek ogona (u poprzedniego właściciela) i ogólnie był trzymany w takich warunkach że stracił swoje 5 minut wzrostu, teraz to taka miniaturka ;( ale rośnie i ogon też odrasta także może jeszcze doczekam sie sporych rozmiarów

Rysiek
15-10-2012, 11:53
Tu widać szyny i rozsunięte szyby w terrarium. Obie mają szerokość po 43 cm czyli łącznie 86 cm. Ten konar w środku jest dużo szerszy i mogę go wyciągać bez problemu. Pozdrówko! Rysiek

KODZAK
15-10-2012, 12:21
JA TEŻ MAM DREWNIANE TERRA TYLKO MNIEJSZE TZN PRZEROBIONE Z BIURKA POŁKA KTÓRA BYŁA POD BLATEM TERAZ SŁUŻY JAKO SUFIT A BIURKO JEST ODWRÓCONE GO GÓRY BLATEM, KUPIŁEM DWIE PROWADNICE, SZYBY I TERRA GOTOWE. FOTKI NIE MAM ALE MOIM ZDANIEM NIE JEST TO GŁUPI POMYSŁ PRZEROBIENIA SZAFY PRZYNAJMNIEJ WYCHODZI TANIO I MOŻNA SYSTEMATYCZNIE ZWIEKSZAĆ TERRA I NIE WYWALAĆ KASY
JAK BEDZIE JUŻ GOTOWE TO WKLEJ FOTKI JESTEM CIEKAW JAK TO BEDZIE WYGLADAŁO
POZDRAWIAM

Yeter
15-10-2012, 12:26
No ze zdjęciami bedzie cięzko ale postaram się. Jeszcze jedno: jak te szyby się mocuje?? znaczy po czym one jeźdzą w tej prowadnicy??

Rysiek
15-10-2012, 12:32
Ta prowadnica to profil aluminiowy i szybę się w nią wkłada i w niej przesuwa. R&G

Yeter
15-10-2012, 13:01
No tak to wiem ale ona jeździ po aluminium czy jest jakaś powierzchnia. Bo w końcu szyba bedzie miała około 2 metrów wysokości i troche bedzie naciskać.

KODZAK
16-10-2012, 02:12
ja u siebie mam plastikowe prowadnice ale powiem ci że chyba lepsze będą aluminiowe bo moje skrzypią przy otwieraniu terra i musze to robić po mału bo leg się tego troche boi takie prowadznice są chyba dotępne w biofilu http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl na dole po lewej stronie ale znajdziesz je w każdym większym sklepie np OBI

42d3e78f26a4b20d412==