PDA

Zobacz pełną wersję : Jedzenie legwana



gadzina_77
15-10-2012, 14:45
Czy moge mojemu legwanowi dac do jedzenia liscie koniczyny czerwonej i fasoli ozdobnej? Napiszcie takze co jeszcze mozna w domu wyhodowac.

Yeter
16-10-2012, 11:58
Jakbyś napisała koniczyna i fasola to bym wiedział ale te drugie człony mnie dezorientują ;)

Rysiek
16-10-2012, 12:20
Koniczyna czerwona, czy biała lub inne jej odmiany są jadalne. Takie mam na działce. Czerwoną nawet specjalnie wysiałem. Strączkowe też są dobre w tym i fasola, ale czy ozdobna ? Tego nie wiem. Kup parę nasion fasolki np. Jaś, wsadź do wilgotnej ziemi na głębokość ok. 1 cm , dbaj o wilgotność i za kilka dni będą jadalne listki i pędy . Pozdrówko! Rysiek

gadzina_77
16-10-2012, 13:57
Dzieki :))

Tusipek
16-10-2012, 14:38
Hej !

Przeczytalem temat "Jedzenie legwana" i juz sie balem ze chcesz spytac z czym sie je legwany ;-))

Pozdro.

gadzina_77
16-10-2012, 14:45
Rozbawiles mnie :-)) Nie maartw sie nie zjem mojego pupila... jeszcze jest za maly...oczywiscie zartuje :-)

ANd
24-10-2012, 08:32
eji a ja wczoraj bylem na stronie gdzie sie przyzadza legwany i je malpki,,,i ponoc jedne z wiekszych to sa rarytasow azjatow;P/p.s. strony anglojezyczna:(

Rysiek
24-10-2012, 08:48
Legwany nie są spożywane przez Azjatów, a raczej przez smakoszy krajów z których pochodzą. Mięso i jaja legwana zielonego i zbliżonych gatunków są cenione w krajach Ameryki Środkowej i Południowej, na Karaibach i w Gujanie Francuskiej. Legwan stanowił obiekt intensywnych polowań w Gwatemali, Hondurasie, Nikaragui i na Kostaryce. Groziło to całkowitym wytępieniem gatunku. Tak było jeszcze kilka lat temu. Człowiek stosując w rolnictwie pestycydy, polując na legwany i chwytając legwany w celach handlowych stał się wrogiem numer 1. Powstały projekty chroniące populacje tych jaszczurek, które mają na celu odbudować ich środowisko naturalne i zwiększyć liczebność gatunku. Czy są skuteczne i jak jest obecnie, gdy jest to gatunek chroniony nie wiem. Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==