PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje was utrzymanie lega?



FURUS
16-10-2012, 14:53
chodzi mi o pieniazki a nie o czas:P ile srednio kszttuje urzymanie doroslego lega przez miesiac ?? bo moze bym kupil lega ale nie kcem zeby puznije se okazalo ze nie bedzie mnie stac na jego utrzymanie prosze oo odpowiedzi

gadzina_77
16-10-2012, 14:59
Ciezko mi napisac ile kosztuje dorosly leg, moge natomiast powiedziec ile narazie kosztuje mnie moj maluch. Mam go od miesiaca i wydalam juz sporo na niego kupujac min. doniczki, nasiona, naczynie do kielkow, kielki, vibowit, calcium, witaminy dla legow, suchy pokarm itd. Zaczynam sie bawic w ogrodnika, ze by moj legus mial urozmaicone jedzenie przez zime.

dygut
16-10-2012, 15:32
Legwan jak dziecko czyli nieskonczona suma pienidzy do wydania ;-)
a tak na serio to troche kosztuje w sumie nie samo jedzenie co glownie chyba prad bo jednak ogrzenie terrarium to jakis wydatek jest . No i nie wspomne o tym co musi byc czyli terraa zarowki , witaminki itp gadzety .
pozdrawiam M.D.

Remus
16-10-2012, 15:35
Na początku troche trzeba wydać na terra.oświetlenie,ogrzewanie ,dekoracje i inne tam.Jeżeli chodzi o jedzenie gorzej jest zima bo nic nie rośnie na łąkach i trzeba kupować .Natomiast latem jest mlecz,koniczyna,jest dużo roślinek.Oczywiście jak Gadzina wspomniała jeszcze witaminki.Musze przyznać że utrzymania lega nie należy do najtańszych hodowli.No ale moim zdaniem warto bo to super jaszczurka.

bizon
17-10-2012, 05:31
reasumując wszytkie wydatki miesięczne na lega to w zimie jest to około 100 zł.

FURUS
17-10-2012, 07:13
to narazie sie powstrzymam nie stac mnie :( moze kiedys :(thx za odpowiedzi

Dorota
17-10-2012, 16:37
Mnie teraz sporo kosztuje, buduje mu nowe terrarium i juz wydalam 700 zl a to jeszcze nie koniec.

ANd
22-10-2012, 12:10
e tam mnie legwany 2 kosztuja na miesiac okolo=jakies45zl zima/latem okolo15...

Fatman
01-11-2012, 01:48
Jesli masz juz terra i wszystkie inne rzeczy powsadzane do srodka to latem utrzymanie legwana jest prawie darmowe, jedynie witaminki i wapno. Za to zima kosztuje to duzo wiecej... Jakies koperki, pietruszki, wysadzanie/kupowanie kielkow itd. Poprostu nie ma zieleniny, ktora by rosla pod nosem. Do tego jeszcze dochodzi okolo 70 zl raz na pol roku za swietlowke jesli takowej uzywasz (do wyboru masz jeszcze Ultravitalux).

42d3e78f26a4b20d412==