PDA

Zobacz pełną wersję : zima !



oXcros
22-10-2012, 13:45
hi !
Na jakim jedzieniu przetrzymujecie swoje legi w ziemie ?? :)

pzdr

Remus
22-10-2012, 13:54
Trzeba kombinować.Ja daje bazylie,brokuły,owoce i nne roślinki.Jeżeli już nie masz co podać to ewentualnie możesz dać sałate,ale nie za dużo.W sklepie dostaniesz też kiełki.Zasiej w doniczce troche roślinek i zawsze jakoś przezimujesz.

oXcros
22-10-2012, 14:36
:) kielki to ja mam :) tylko on neichce jesc wszystkich :) fasolka mung i slonecznik i to z liscmi musi byc bo niezje :).....

no warzyka dostaje i owoce :) a bazylie jaka ?? mu dajesh ?

Remus
22-10-2012, 15:12
To normalne że mu sie pogorszył apetyt,brak mleczu itd.Bazylie kupuje w doniczce.Kosztuje 2.50zl np w Auchan.

ANd
22-10-2012, 16:18
a ja wam powiem tak,jak zglodnieje to zje,ja mojego glownie na koprze trzymam i mandarynkach osraz owocach co sa w chacie, rowniez i rzezuche posadzilem w donicach bo rosnie barzdo szybko w ciagu trzech dni juz jest taka by mozna bylo ja podawac a cala paczka mlodemu legowi na tydzien mysle starczy,choc zaznaczam ze rzezucha nie jest dobra do malych mieszkan,bo kurcze "wali" nia w calej chacie:)

Justyna Z
23-10-2012, 02:16
koper i mandarynki to nie najlepsze menu, a rzezucha nie uzupelni brakow tej diety ... pomysl o innych kielkach i lisciach ...
zima dobre moga byc takze gotowane warzywa - od czasu do czasu swojemu podaje kilka brukselek i groszek plus marchewka ... oczywiscie kielki slonecznika i fasoli mung oraz jarmuz i owoce (bardzo lubi banany).
Pozdrawiam,
Justyna.

Rysiek
23-10-2012, 04:39
Justyno, banany nie są zbyt dobrymi owocami ( Ca:P ) a warzywka lepiej dawać na surowo. Pozdrówko! Rysiek

Justyna Z
23-10-2012, 04:42
wiem, Rysku, lecz podaje 5 plasterkow raz w tygodniu ... mrozone warzywa tylko gotuje, bowiem w zimie czesto ciezko o swieze.
Pozdrawiam,
Justyna.

Rysiek
23-10-2012, 05:11
To oki :-) Ja też niekiedy daję plasterki banana. Myślałem, że karmisz go tym na dobre ;-). Pozdrówko! Rysiek

Justyna Z
23-10-2012, 05:22
w zadnym wypadku - banan to taki rarytas ... wykorzystuje go do przemycania wapna :)
Pozdrawiam,
J.

Saurus
23-10-2012, 07:00
co od mrozonek gotuje je na parze zeby nie wyplukiwac witamin, a zdarzylo mi sie przeczytac artykul, gdzie bylo napisane ze czasem sa zdrowsze od warzyw 'swiezych' gdyz te czasem leza w sklepie a tamte od razu po zebraniu sa myte i mrozone w specjalny sposob aby sie nie rozpackaly a leg je uwielbia

Tomy
23-10-2012, 07:14
no ja mam problem bo moj leg jest wybredny :(( nie ma juz jego ulubionych lisci rzodkiewki ehh wiec tylko koper (2 peczki dziennie wcina) marchewka ogorek i pomarancze z mandarynkami ...pietruchy nie lubi jablek tez nie kielkow w ogole suchego nie tknie chyba mu golonke zapodam z piwem :)))

tyna
23-10-2012, 07:55
Witaj w domu Tomy.Mam taki sam problem z moim Leonem.Sam nawet nie chce nic ruszyć.Nie dość że je mało to jeszcze musze go karmić. CZasami aż ręce opadaja..Nie ma jakiejś rady na powrót apetytu?

oXcros
23-10-2012, 08:04
no niestety mam ten sam problem...

ja swojego do jedzenia nie musze zachecac :) ale musze mu je podawac z reki :) bo inaczej nieruszy :) nawet maly test zrobilem :) naszykowalem mu jego przysmaki w misce nieruszl przez cały dzien podalem mu tylko miske orazu zjadl 3 takie porcje :) a wiec ?? to po prostu lenie :)

pzdr

Darius
23-10-2012, 11:47
Hej Tomy napisałeś że nie ma liści rzodkiewki a ja je kupuję cały czas bo mój smok je... w miarę lubi;) więc poszukaj na jakiś placach targowych a powinieneś znaleśc

ANd
23-10-2012, 12:26
no nie wiem czy wygotowane z wartosci odrzywczych wazywka sa dobre, a co do mandarynek,teraz jest sezon i on je lubi a rzezuszka ma ponoc wiele witaminek,sam ja jem i jestem duzy i zdrowy,hehe<joke>pozdrowionka papa!

ANd
23-10-2012, 12:29
hehehe tomy swietny pomysl! a jaki tworczy,tak widze ze twoj leg ma taki sam menu jak moj ale uwiez mi nie zje pol dnia i zacznie lubic inne rzeczy:Ppozdrowka!!,,

ANd
23-10-2012, 12:31
a ja dodam ze musze dzrwi zamykac by mi calej spzarni nie zjadl,kto to widzial by zaledwie 80cm leg wciskal 4-5 peczkow kopru,a potem wyglada jak zielony walek na kaloryferze:P

oXcros
23-10-2012, 13:02
bardziej zaawansowani: Megi rysiek jacku itp.. :P czy leg moze jest ash tyle kopru ?? 3 - 4 dziennie :) tak sie pytam tylko :P pzdr

Justyna Z
23-10-2012, 14:04
moze nie bede uznana za 'zaawansowana', lecz wg mnie tyle kopru nie jest zdrowe.
Pozdrawiam,
J.

Rysiek
24-10-2012, 08:34
Nie w tym rzecz, że koper jest niezdrowy . Wzmaga trawienie i działa lekko moczopędnie ( przynajmniej na ludzi ). Zawiera olej ( w tym olejki eteryczne ) , białko, kwasy i sole mineralne. Problem polega na tym, że jak legwan wcina duże ilości kopru, nie ma ochoty na inne rzeczy, a wiadomo jedna roślina ma tylko swoje typowe dla siebie składniki. To samo dotyczy innych roślin np: Bazylia, Kolendra, Lubczyk, Melisa, Mięta, Oregano, Szałwia. Dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona i głównie o to chodzi. Pokarmy powinny być dobierane tak, aby korzystny był stosunek Ca:P . Idealnie gdy jest 2:1. Niestety jest to trudne do zrealizowania w praktyce i dlatego dajemy wapń i naświetlamy UV. Zioła powinny być raczej dodatkiem do diety legwana i to samo dotyczy kopru. Tak mi się wydaje. Też podaję koperek, ale jako przysmak. Pozdrówko! Rysiek

ANd
24-10-2012, 13:32
nie no oczywiscie oczywiscie sie zgadzam,ale poprostu mam problemy z innymi i do tego dodaje witaminki,ale ze jest taka pora zimowa a nie inna to leg tez musi sie do tego przyzwyczahac,ja staram sie jak najlepiej go karmic no ale wmiare rozsadku,,,,,

Beata-Inka
24-10-2012, 14:46
Zastanawiam sie czy ten koperek pochodzi ze sklepu czy jest hodowany w domu. Jeśli ze sklepu... przypuszczam ze nic poza nawozami w nim nie ma. Ja na szczeście jescze mam sporo świeżego mleczu,koniczyny i jasnoty na dworze.

noradarling
25-10-2012, 07:53
"Surowcem leczniczym jest dojrzały owoc kopru ogrodowego. Zawieraja one kilkanaście procent oleju, około 15% białka, do 3% olejku eterycznego, flawonoidy, sole mineralne, związki kumaryny i kwasy wielofenolowe. Substancje te powodują poprawę trawienia, działają łagodnie moczopędnie i zmniejszają napięcia mięśni gładkich przewodu pokarmowego. Stosuje się je w niestrawności, przy wzdęciach, braku apetytu i innych zaburzeniach trawiennych."

OWOCE a nie łodygi i liście...

A nawet jeśli -to co w tym złego?

Poprawia trawienie i pobudza apetyt...

Można też podawać liście cykorii.
W zimie jest ich sporo.

Fatman
03-11-2012, 13:27
Polecam wszystkim kupienie kielkownicy. Kosztuje to ok. 30 zl. Wrzucacie kielki, podlewacie i po 3 dniach juz mozna legowi dawac.

42d3e78f26a4b20d412==