PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja



Grzechoo
10-01-2013, 14:12
witam potrzebuje maksymalnego chlodzenia w akwaterra i wymyslilem zeby wmontowac w pokrywe dwa wiatraczki od pc. tylko nie wiem jak je umiejscowic zeby byl najlepszy obieg powietrza. wydaje mi sie ze wlotowy z boku a wylotowy na gorze zeby odciagal cieple powietrze od swietlowki. jak macie jakies sugestie to bede wdzieczny

Marcin Kranc (Shazzy)
10-01-2013, 14:21
a dlaczego chcesz chlodzic i tak bardzo wietrzyc roslinki nie lubia przeciagow zwierzaki tez moze latwiejszym rozwiazaniem bylo by wsadzenie slabszego zrodla tego ciepla tj wymien zarowki na slabsze wylacz albo wkop glebiej przewod grzewczy!

pepre
10-01-2013, 14:27
odchodząc od off-opica "shazzy'ego" to wydaje mi sie ze to co proponujesz, jest najlepszym rozwiazaniem, lub umiejscowienie obu wiatraczków wlotowych z boku... wedlug praw fizyki (z ktorej nigdy nie bylem dobry) cieple powietrze i tak sie będzie ku górze unosilo, i wylatywalo górną wentylacja...

Szerpa
11-01-2013, 04:04
Jeśli juz koniecznie chcesz tak wentylowac to wystarczy ci jeden wiatraczek wyciągowy, i tak powstanie podcisnienie i nawiewem bedzie zasysalo powietrze i nie bedzie takiego przeciagu.
Najlepiej byloby zwiekszyc powieszchnie nawiewu i wywiewu bez wiatraczkow - wymiana powietrza bedzie bez przeciagow.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==