PDA

Zobacz pełną wersję : legwan karmiony świerszczami :|



Marcin Grajek Shemre
25-10-2012, 12:58
mój kumpel wyczytał gdzieś ze zdrowo jest karmić legwana świerszczami.jego legwan jest młody ma jakies 45 cm wieku nie znam i ma zamiar go karmić niedługo młodymi myszami a z tego co ja wiem to głupota moze sie myle w co wątpie!

co wy o tym myślicie!!

Seb
25-10-2012, 13:10
Twój kumpel raczej nie powinien zabierać się za Legwana !! Zdziałaj coś zanim zacznie popełniac takie błędy!!

ANd
25-10-2012, 13:48
ta a ja powiejm tak,moj za mlodu za duzo jadl robakow i teraz jest niezlym agresorem i tez potrafiwpierniczyc mysze,lepiej wogle nie kontaktowac z nim nic ruszajacego sie bo teraz musze go izolowac od innych jaszczurek w moim domu,,,,,,pozdro.

Tomek Tasior
27-10-2012, 09:25
Mój legwan także bardzo lubi oseski.Oczywiscie najwiecej dostaje pokarmu roślinnego,jednak przepada za twarogiem jajkami i małymi myszkami(wapnia i nnych wiatmin ma pod dostatkiem takze nie jest to wynik niedoboru).Uważam ze legwan sam wie co jest dla niego dobre i jeśli chce czasami zjesc mysz to znaczy ze tego potrzebuje nie kapuje czemu wszyscy jestescie takimi przeciwikami podawania ich legwana?

Papec7
27-10-2012, 09:49
bo legwany to roślinożercy (plisss tylko niech znowu to nie bedzie powod do tego tasiemca)

FIfatrAFa
28-10-2012, 12:50
...no no niezly wątek moze sie rozkrecic ;)

Marblo
28-10-2012, 13:51
"legwan sam wie co jest dla niego dobre i jeśli chce czasami zjesc mysz to znaczy ze tego potrzebuje nie kapuje czemu wszyscy jestescie takimi przeciwikami podawania ich legwana?"

Bo legwany w niewoli zatracily ten instynkt wybierania co jest dla nich dobre a co nie po prostu wcinaja co im akurat przypasuje. Czy myslisz ze golabki (te z kapusty i ryzu) sa dobrym pokarmem dla legwana a moze sernik lub biszkopt z galaretka albo czekoladki sa OK ??? Moj legwan kiedy mial okazje porobowal to wcinac jednak mu na to nie pozwolilem, I co myslisz ze powinienem powiedziec ze skoro to zajado to jest dla niego dobre, a moze mialem jeszcze do sklepu podskoczyc i przyniesc mu jakies piwko bo moze uznal by ze chmielu tez mu brakuje???
Lepiej to zakapuj puki nie bedzie za pozno!!!

Fatman
30-10-2012, 07:19
Zgadzam sie w 100% z Marblo. Niszczycie tylko watrobe swoim legwanom. Moj leg nawet czekolade kiedys chcial zjesc, nie mowiac o bigosie. Czy to tak trudno zakapowac, ze one sa roslinozerne...

KORSAKOW
10-11-2012, 01:52
pewnie że tak! chmiel to roślina ;-D

Marblo
10-11-2012, 04:07
Ja ja jednak wole w postaci cieczy ;P
Ostatnio siedzialem sobie w pokoju i jadlem fasolke po bretonsku. Po skonczonym obiadku odstawilem talez na bok az nabierze mocy urzedowej aby go odniesc do kuchni i wymyc ;). Cos tam klikam na kompie a tu nagle widze jak Diablo do tego prawie pustego taleza sie skrada i probuje wyjadac resztki.... dodam tylko ze u siebie w konciku mial talezyk pelen legwaniego jedzenia. Mysle ze to natepny dowod ze jego instynkt co do wybierania pokarmu zostal gdzies daleko z tylu.

42d3e78f26a4b20d412==