PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót do zdrowia :)



maly
27-10-2012, 07:58
Jak wiecie mialem chorego legwanika, ale moge juz powiedziec ze wraca on do zdrowia. Zafundowalem mu wiele niezbednych (świetlówka, lustrzanka mata kokosowa na ścianki terra żeby mógł sie powspinać, sztuczne kwiaty, basenik taki że spokojnine moze w nim popływać) i wiele innych rzeczy i.. opłacało sie! Ostatnio miał wylinke po chorobie i nabral ładnych kolorów. Jego nóżki sa jeszcze leciutko spuchniete ale to jest nic w porównaniu do tego co było :) pyszczek stwardniał, ale dolna rzuchwa nadal nie wruciła do poziomy górnej. Czy to juz tak zostanie? Jeśli możecie to podajcie swoje opinie :) Pozdrwaiam

gadzina_77
27-10-2012, 08:53
Bardzo sie ciesze i gratuluje. Powodzenia :-))

maly
27-10-2012, 16:29
dzieki tylko czy ktos odpowie mi na pytanko czy najda sie wkoncu te 2 rzuchwy dolna z gorna??? pozdrawiam.

Justyna Z
28-10-2012, 01:24
Witaj,
to pytanie powinienes skierowac do weterynarza. Napisz do dr Zajaczkowskiego - adres na stronie glownej.
Pozdrawiam,
Justyna.

Rysiek
28-10-2012, 04:48
Nie piszesz w jakim legwan jest wieku. Ponieważ takie zmiany już nastąpiły przypuszczam, że to pozostanie, a jeśli się poprawi to niewiele. W załączniku fotka z Egzotarium w Sosnowcu. Te legwany też mają oznaki MBD. Pozdrówko! Rysiek

maly
28-10-2012, 05:52
on ma ok 6 miesiecy a warunki wydaja mi sie ok. uvb mam 5% zoomed-a, i lustrzanke 60W ktora daje ok 35 - 40 stopni + basenik na 3/4 terra ktory daje duza wilgotnosc poniewaz pod nim jest kabel grzewczy a parujaca woda wydaje mi sie ze daje duza wilgotnosc, scianki obite sa mata kokosowa tak aby mogl sie wspinac a posrodku mam galazke na ktorej zazwyczaj sobie lezy i sie wygrzewa. zywie go liscmi z czerwonego buraka, mlecza, truskawki, troszeczke koperka. od czasu do czasu podaje suchy pokarm dla mlodych legwanikow. pozdrawiam

Fatman
03-11-2012, 13:25
Juz nie wroca do dawnych ksztaltow. Nie przejmuj sie sporo legow w srodowisku naturalnym rowniez ma troche zdeformowane pyski. To zawsze bedzie Twoj przyjaciel z ladnym, czy z brzydkim pyskiem.

Dobrze, ze wraca do zdrowia

42d3e78f26a4b20d412==