PDA

Zobacz pełną wersję : może ktoś wie???



ak850
03-11-2012, 06:19
Mam problem ze swoim legwanem.Byłam u weterynarza, jednak on nie może mi pomóc, ponieważ sam nie bardzo wie co mu dolega.Kilka dni temu zauważyłam spore zgrubienie ogona przy odbycie.A wczoraj wystawały mu i lekarz je wyciągnał tak jakby ( takie plastelinowate , miekkie kawalki ) nitki wielkosci ok 1,5 cm .Weterynarz powiedział , że nie są to żadne organizmy żywe , ani żadna część jego ciała.Może ktoś miał podobny problem.
Ps.Na początku myślałam, że to może być jego siusiak , poniewaz zaczął napastować mojego drugiego legwana.


Pozdrowienia Ania , Leon i Junior.

tyna
03-11-2012, 06:42
Dokładnie coś takiego miałam pare dni temu! Mój Leon ma takie zgrubienie od pewnego czasu,ale weterynarz nie widzi w tym nic niepokojącego. Leg nie wygląda na chorego wiec przestałam doszukiwac się problemów.Jednak kilka dni temu miałam niemałe zmartwienie.Otóż mój Leon miał dokładnie coś o czym piszesz.Z odbytu wystawało mu "coś".Przestraszyłam sie nie na żarty.Nie miałam pojęcia czy to odchody czy kawałek ciała. Próbowałam to dotykać ale to wyglądało jak kawałek jego ciała!!Siedział z tym cały dzien i końcówka tego czegos zaczęła przysychać.To już zupełnie zaczęło mnie zastanawiać.Po kilku godzinach jednak samo odpadło,czy raczej wyszło.Do dziś nie wiem co to było takiego.Wiem że za bardzo ci nie pomogłam bo nie dałam odpowiedzi "co to?",ale chcę żebys wiedziała że nie jestes sama.Że też coś takiego przechodziłam.
Dziś Leon wygląda bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to że było to cos niebezpiecznego.Poczekaj i obserwuj.Na pewno ne wyciągaj mu nic na siłę.

ak850
03-11-2012, 07:27
Dzięki.Uspokoiłaś mnie trochę.Najbardziej jednak martwi mnie zgrubiały ogon Junior.A w jakim wieku jest Twój zwierzak.Mój ma 1,5 roku.A drugi ma 3 lata i u niego nigdy nic takiego sie nie pojawiło.

Seb
03-11-2012, 08:33
To nic groźnego :-))) Nie wiem jak to dokładnie się nazywa ale ma to przeważnie każdy samiec który dorasta (ponoc to jakaś wydzielina z hemipenisa nie zacytuje jak się to dokładnie nazywa). Wyglada na dzień dobry jak jakieś obce ciało i strach tego dotknąć ale nie martwcie się można to delikatnie usuwać aby leg mógł się spokojnie załatwić i nic mu tam nie przeszkadzało. Mój też to miał ale z wiekiem zanikło.

Rysiek
03-11-2012, 09:17
Jeśli wygląda to jak biały śluz spokojnie można to zdjąć np. miękkim papierem toaletowym. U Gucia pojawiło się to ponownie, a ma 4,5 roku. Pozdrówko! Rysiek

bizon
03-11-2012, 15:32
Mój rownież to przechodził :-) z czego wnosze że jest samcem

tyna
05-11-2012, 06:50
To jestem spokojna.Mam nadzieje, że ty Aniu też.Mój Leon ma 1.5 roku a czy cos takiego wcześniej przechodził to ciężko mi powiedzieć bo mam go od niedwana. Właśnie przechodzi wylinke i pięknie wyglada,taki łuszczący się.I wreszcie jestem zadowolona bo mój leg zaczął normalnie jeść.Powodzenia i Wesołych Świąt.

Jarek Zajączkowski
12-11-2012, 04:44
Zgrubienia - hemipenisy
Nitkiwate twory - śluz plus sperma
Tak to już jest i za bardzo nie ma się czym przejmować. ;)))

MON@
12-11-2012, 10:39
Huraaaa jak ja się cieszę :)) bo z tego co tu przeczytałam wnioskuję żę mam pięknego samca :) Wczoraj też zauważyłam takie zgrubienie u swojego lega ale nie popadałam odrazu w panikę dałam sobie jeden dzień na obserwację :) i dzisiaj wpadłam na to forum (które niestety sporadycznie odwiedzam) i przeczytałam tę jakże miłą wiadomość :))))

ak850
13-11-2012, 03:23
dziękuje Wam za tak szybkie odpowiedzi.Już jestem spokojna.Dobrze , że powstała taka stronka .Pozdrowienia i oczywiście wszystkiego najlepszego w Nowym Roku , aby wasze zwierzaki dobrze się chowały.

Ania , Leon & Junior

42d3e78f26a4b20d412==