PDA

Zobacz pełną wersję : Witam wszystkich !!!



xKubax
08-11-2012, 05:13
WITAM !
2 dni temu stalo sie to na co dlugo czekalem !!!
Zamieszkal u mnie mlodziutki legwan zielony ! swoimi rozmiarami jest baaardzo podobny do mlodego legwana KROSAKOWa !!!
Od dluzszego czasu sledzilem caly czas forum , staralem sie czytac archiwum!
Mam nadzieje ze nie bede mial powodow aby Was prosic o pomoc :)) .... sami rozumiecie :D
Jesli chodzi o samego legwana - to ze jest piekny jest oczywiste!!! jak narazie staram sie go nie niepokoic , wymieniam tylko wode i jedzenie ! siedzi i mnie obserwuje :P smiesznie to wyglada hehehe ... wczoraj cos skubna jedzonka (dzisiaj jeszcze nie) ... mam tylko takie pytanko : czy legwana wyprozniania sie w 1 miejscu nalezy uczyc jak najwczesniej ?! czy w kazdym wieku mozna go tego nuczyc(bo w koncu to bardzo pojetne gady)?? bo on wczoraj wyproznil sie z wysokosci jak siedzial na konarze , a ja go narazie niechce ruszac i stresowac !

Pozdrawiam ! Kuba

meg11
08-11-2012, 05:41
witamy gorąco w gronie psycholi:)
jak będziesz miał jakieś wątpliwości. to śmiało pisz, ktoś zawsze Ci pomoże..

a to odnośnie Twojego pytania:
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=7228&t=7215

Fatman
08-11-2012, 08:59
Meg nie udzielila Ci do konca odpowiedzi tym postem. Ja sie wysile i odpisze. Legwany przewaznie maja jedno miejsce w ktorym sie zalatwiaja, lecz nie zawsze jest to miejsce wyuczone w terrarium. U wielu osob co jakis czas legwanom zmieniaja sie upodobania i zamiast na przyklad robic do baseniku legus wylazi z terrarium i wali kupe obok na podlodze. Zycze Ci lega takiego jak nasz byl na poczatku, zeby sie grzecznie zalatwial do baseniku...

Rysiek
08-11-2012, 10:52
Faktycznie jest z tym różnie i wbrew temu co piszesz nie jest to proste. Będzie robił gdzie będzie chciał. Jeśli zauważysz jedno miejsce gdzie się załatwia ( nie ważne gdzie ) postaraj się o to, aby zawsze miał tam łatwy dostęp, a może tam będzie załatwiał swoje potrzeby. Wtedy i Tobie będzie łatwiej sprzątać. Na ogół basen jest dobrym miejscem i chętnie wykorzystywanym na WC przez legwany, ale do czasu. Nie każdy ma możliwości zrobić legusiowi wielki basen jeśli on mierzy ok. 150cm. Taki duży leg do małego basenu nie pójdzie. Wybierze przedpokój, jak mój :-). Pozdrówko! Rysiek

KODZAK
08-11-2012, 14:12
ja nigdy nie zwróciłem uwagi aby mój leg załatwił się w basenie ale często załatwia się mi na pokoju tzn jak widze że chce sie załatwić to biorę go na podłogę gdzie nie ma dywanu ewentualnie na regał i teraz już się przyzwyczaił i nie robi kupy na dywanie tylko jak nie załatwi się w terra a ja wezme go na ręce to kręci się i chce zejśc na podłogę. moim zdaniem to zależy od lega
pozdrawiam

xKubax
08-11-2012, 14:34
jak narazie to dzisiaj znowu walna sobie z konara (tak samo jak wczoraj) :))
hehehehe
Mam chyba dosyc spokojnego legwan , nie ucieka na moj widok , ani na obecnosc mojej reki w terarium ... lezy sobie i sie wygrzewa z wyciagnietymi konczynami wzdluz ciala (podobno to dobry znak) a jak ja w tym momencie cos w terarium robie , to nie reaguje wogole - heheh tylko sledzi mnie tymi swoimi slepiami :)))) ... ale wiem wiem - dluga dorga przed nami :))
Dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam ! Kuba

Fatman
09-11-2012, 00:12
No dluga, dluga. Zauwazylem, ze moj leg jak chce zrobic kupe w jednym miejscu na podlodze, kolo terrarium i ja go wezme gdzie indziej to w innym miejscu nic nie zrobi. Chocby mial trzymac kilka godzin... Bedzie tam chcial dojsc za wszelka cene, zeby sie zalatwic, ale nie walnie kupy gdzies np. na lozku.

Yeter
09-11-2012, 04:04
...u mnie jest taka bajka że mam wykładzine dywanową w pokoju :( Z początku śmigał do baseniku, jak zaczoł wychodzić na pokój to walił klocka przy drzwiach tak że jak je otwierałem to...(sami wiecie). Później robił w terrarium, ale niestety na sztuczną trawe (hehe troche niewygodne do sprzątania :P ) a teraz choćby siedział na karniszu to i tak zejdzie, wskoczy do terrarium i załatwi potrzeby w baseniku :D (uff)

ANd
09-11-2012, 17:08
fuuuuu to ladnie masz obsrana chate,,,

KORSAKOW
10-11-2012, 01:48
co leg to obyczaj, ale raczje nie widze szansy nauczenia lega wypróżniania się w jednym miejscu, ewentualnie to on isę może tego nauczyć ;-)

Saurus
11-11-2012, 14:36
moj zalatwial sie zawsze w jednym kacie terra obok duzego basenu wiec w tamto miejsce wstawilem malutka miednice o srednicy ok.25-30 cm i tam sie zalatwia jest to lepsze w sprzataniu niz wyrzucanie kup z wloknem kokosowym bo nawet pelny wody pojemnik jest lekki

Saurus
11-11-2012, 14:40
aha no i gdy nie mial w ogole basenow w terra to sie zalatwial raz na dwa dni a teraz odwrotnie:dwa razy dziennie

42d3e78f26a4b20d412==