PDA

Zobacz pełną wersję : sama zbudowałam :)



Dorota
12-11-2012, 10:52
Chcę się pochwalić nowym terrarium które sama zbudowałam , jeszcze nie jest do końca skończone , robie jeszcze wodospad , ale jestem z siebie dumna .Jak na " słabą płeć " wyszło super i nie przyjmuje krytyki :) Moj Leo nie miał problemów z aklimatyzacją w nowym domku , oczywiscie najulubieńszym miejscem jest najwyższa półka . Drugie ulubione miejsce to świateczna choinka na której robi za żywą ozdobę choinkową :)

Kozub
12-11-2012, 12:05
ladniusie tylko kto je zbudowal ikto mieszka bo nie widac projektantki ani mieszkanca ja jak skoncze swoje tp tez umiescze foto :) wrrrrrrrrrr

Dorota
12-11-2012, 12:12
projektantka siedzi przed kompem a mieszkaniec na choince obok:)

Dorota
12-11-2012, 12:13
:)

Remus
12-11-2012, 12:14
Normalnie nie wierze że sama zbudowałaś to terra.Całkiem ładne ;)))

Dorota
12-11-2012, 12:19
Uwierz , jestem sprytną bestią:) Nikt mi w niczym nie pomagał i dlatego jestem taka dumna z siebie :) (ale sie przechwalam :( . :)

Remus
12-11-2012, 12:52
No to gratuluje bo wyszło Ci bardzo ładnie :))))

Beata-Inka
12-11-2012, 13:04
Super ozdoba choinkowa terra tez. Jestes niesamowita Dorotko.Pozdrawiam.

KODZAK
12-11-2012, 14:40
suuuuuuuuuper terra bardzo mi się podoba tylko mam prośbe bo terra jest, leg jest a projektantki na fotkach nie widać hehe
pozdrawiam

Dragonsong
12-11-2012, 14:47
Super terrarium, gratuluję.
Masz może projekt swojego dzieła? Jak przyczepiłaś te półki i jak zrobiłaś stelaż i jak to wszystko razem połączyłaś ze szkłem, aaaaa i jeszcze jak zrobiłaś podłogę i te "nogi" - to jest stabilne? No i ogólnie jak to się wszystko trzyma?

Wiem, że tu jest strasznie dużo pytań ale bardzo bym chciała znać na nie odpowiedzi bo w wakacje będę robić terrarium dla mojej agamki błotnej a nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Dzięki

bizon
12-11-2012, 22:52
Gratulacje, naprawde super terra. Podaj wymiary jak możesz. Terrarium oczywiście :-)

Macha
13-11-2012, 06:04
Terrarium jest super:) Mnie czeka budowa terra za roczek mam nadzieje, że dam sobie rade;)

P.S.
Fajna ozdoba:)

Rysiek
13-11-2012, 09:28
Super Ci ten projekt wyszedł Dorotko. Aż nie chce się wierzyć, że kobieta sama sobie z tym wszystkim poradziła. Ważne też, że legwanowi się podoba ;-). Choinką mój również się zachwycał, ale kiedyś...Twój legwan długo na niej ozdobą nie będzie, chyba, że wykombinujesz taką jak stoi np. w Watykanie i Papieża ;-). Gratuluję pomysłu i tego terrarium . Pozdrówko! Rysiek
Ps. Bestia zdolna i do tego ładna :-))) Wierzcie mi, ja już Dorotkę widziałem na zdjęciu, które było na forum.

meg11
13-11-2012, 10:03
super z Ciebie konstruktor Dorotko:)

ps. Znając mnie można by się w tym miejscu spodziwać linka do postu gdzie Dorota wstawiła zdjęcie, ale tym razem nie ułatwie Wam zadania, poszukajcie sobie sami:)

Tak lepiej Seb? ;)

Dorota
13-11-2012, 10:17
Moje terrarium jest w ksztalcie pentagonu , jest z plyty OSB laczonej nosnikami od regalu piwnicznego (metalowego) takie nosniki bez problemu mozna kupic w kazdym markecie budowlanym.Boki terrarium to cala plyta wiec nie ma tam nog , podloga terra jest 20 cm nad moja podloga i w tym miejscu bedzie schowek , musze tylko zamontowac jeszcze zamkniecie .Podloga sklada sie a kilku warstw , plyta , styropian do ogrzewania podlogowego z folia aluminiowa na wierzchu , cienka warstwa wylewki w niej dwa kable grzewcze i na wierzchu kafle. Nie ma w nim ani grama kleju po za silikonem szklarskim ktorym kleilam korek i uszczelnialam szyby. Szyby wstawione sa w prowadnice aluminiowe . Calosc jest poskrecana na sroby lebkami do wewnatrz terra a nakretki na zewnatrz schowane pod korkiem ktorym wykleilam tez terra na zewnatrz. Polki montowalam klasycznie na podporkach , sa tez z plyty i oklejone korkiem , na brzegach listwa aluminiowa. Konar sklada sie z dwuch rodzai drzewa , brzozy i lipy przykrecony do podlogi i polek. Oplotlam go lina by legus mogl sobie swobodnie po nim chodzic. W suficie zamontowalam dwa reflektorki w ktorych chowaja sie zarowki dzienna grzewcza i nocna ,nad drzwiami UVB . Zielenina jest przymocowana paskami do sciany , wytrzymala juz probe wspinaczki Leo po niej. Nie mialam pomyslu na wyklejenie terra w srodku wiec zrobilam to jak wiekrzosc - wykleilam korkiem z zielonymi dodatkami. Jestem teraz w trakcie budowy wodospadu z kamykow i sama jestem ciekawa efektu :)Pomysl mialam w glowie i nie robilam zadnego projektu .I to by bylo na tyle .

Dorota
13-11-2012, 10:18
Dzieki , az sie zaczerwienilam :)

Dorota
13-11-2012, 10:20
takie byly poczatki

Dorota
13-11-2012, 10:21
:)

Dorota
13-11-2012, 10:25
mialo byc drugie zdjecie , moze teraz sie uda.

Dorota
13-11-2012, 10:28
Nie wiem czemu nie moge wkleic zdjecia , mowi sie trudno:(

Rysiek
13-11-2012, 11:12
Z rumieńcem Ci do twarzy Dorotko :-)
Meg, niech szukają fotki jak chcą zobaczyć, a Seb będzie wniebowzięty. Na koniec roku wreszcie napisała parę słów od siebie :-))) Pozdrówko! Rysiek
Ps. Dla ułatwienia dodam, że zdjęcie Dorotki z legusiem jest w postach z października, temat założył Jacku i było duuuuuuuuużo ( najwięcej ) odpowiedzi. Owocnych poszukiwań ;-)

meg11
13-11-2012, 12:42
Do mnie to bylo z tym parę słów..? ;)
ok, od przyszłego roku się poprawię, zero linków ;)))))))

xKubax
14-11-2012, 03:44
eee tam !
Mi to nie przeszkada ze Meg podaje te linki !
Z mojej obserwacji : odkad sledze to forum zauwazylem ze Meg zawsze znajdzie to czego niektorzy znalesc nie potrafia ! ... proponowalbym zeby zostalo po staremu !!! (chyba ze to Tobie przeszkadzalo?) :))

Pozdrawiam ! Kuba

Rysiek
14-11-2012, 09:42
Ja znajduję czego mi potrzeba :-))) Linki meg mi nie przeszkadzają, a są wręcz niekiedy wskazane, ale miło jak dziewczyna napisze również coś od serca, a nie ochrzani Seba i już jest draka :-))) Pozdrówko ! Rysiek

meg11
15-11-2012, 12:59
no przepraszam, nie "ochrzani Seba" tylko to Seb ją ochrzani;)
na szczęście już wszystko zostało między nami wyjaśnione:)

PEACE & LOVE :))))

Marblo
15-11-2012, 15:02
No no !!!! Chyle glowe bardzo nisko przed toba Dorotko !!!!!!!!!!!! Terra jest naprawde zajefajne !!!! Gratulacje.

czesiek
15-11-2012, 15:45
Bardzo ładne terrarium. Tylko nie rozumiem, że niektórzy się dziwią że kobieta takie piękne terra zbudowła. No tak, jakby ugotowała rosół albo zrobiła pranie to by się nikt nie dziwił. Oh, te stereotypy !

Dorota
16-11-2012, 06:43
Ciesze sie ze zostalam doceniona , budowa terrarium sprawiala mi duzo radosci :) Dziekuje wszystkim za mile komentarze :)

42d3e78f26a4b20d412==